В Дніпрі мітингували проти мажоритарки


1555
коментарі відсутні

В Дніпрі мітингували проти мажоритарки

15 травня о 9:00 на площах усіх обласних центрів України, окрім окупованих, відбулася Всеукраїнська акція «”Ні!” виборам за законом Януковича» на підтримку виборчої реформи, що передбачає перехід до пропорційної системи з відкритими регіональними списками. Такий мітинг відбувся і в Дніпрі. Про це повідомив один з організаторів акції голова правління ГО «Громадський Контроль», член громадсього контролю НАБУ Артем Романюков.

В Україні діє змішана пропорційно-мажоритарна виборча система, ухвалена в 2011році в інтересах режиму Януковича. За нею половина депутатів обираються на мажоритарних округах, де вони перемагають переважно завдяки підкупу виборців та використанню адмінресурсу, половина – за закритими пропорційними списками, місця в яких продаються, про що всім вам дуже добре відомо.

Учасники акції закликали скасувати корумповану виборчу систему та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками, ухваливши Виборчий кодекс України (законопроект № 3112-1). За їх словами, ця система дозволить обирати не лише партію, але й конкретних кандидатів від цієї партії, тим самим складаючи список із людей, що мають довіру серед виборців.

Анонсуючи акцію, Артем Романюков пояснив позицію організаторів мітингу:

«Все дуже просто. Половина українського парламенту обирається за пропорційним принципом (голосуємо за партії), а друга половина – по мажоритарному (голосуємо за кандидата).

В результаті навіть якщо завтра парламентські вибори виграє умовний сферичний Макрон в вакуумі з командою чистих лицарів на білих конях, які всі як один в білому, ні разу ніде не долучалися і помічені ні в чому не були, то …

… то це буде лише частина від половини парламенту. А другу половину, як завжди, заповнять тушки, які скуплять голоси на своїх вже давно підгодованих округах. А потім, щоб відбити вкладене, продадуть вже свої депутатські голоси тим, хто більше заплатить.

А оскільки наш сферичний Макрон в вакуумі непідкупний і чесний, то купувати собі депутатів в коаліцію він не буде.

А значить, яким би сферичним Макрон не був, де-факто він вибори програє. Хоч де-юре і виграє.

Така “змішана” система – це вигадка технологів Януковича, яка повинна була забезпечити йому стабільну більшість в парламенті. І успішно забезпечувала.

Скасування мажоритарки – це не моя вигадка і не гасло опозиції. Скасування мажоритарки і перехід до пропорційної системи закладені в коаліційній угоді нинішньої парламентської коаліції, як одна з демократичних реформ».

15 травня, як тільки стартував мітинг за новий закон про вибори біля будівлі Дніпропетровської обласної ради, навколо мітингарів з усіх боків почали косити траву. Учасники підкреслюють, як тільки перші речники підійшли до мікрофона, косарі пішли в наступ і стали косити мало не під ногами активістів і дзижчання тримерів майже заглушило підсилюючу апаратуру мітингу. Проте, як тільки мітинг закінчився, косити перестали, кинувши недокошеною частину галявини.

Учасники акції висловили подив та роздратування від того, що подібні «фінти» дуже схожі на методи «менеджерів» часів президентства Януковича.

Тим не менше, мітинг все таки відбувся і пройшов спокійно і мирно.

Варто також зазначити, що на звинувачення мітингарів терміново зреагував голова обласної ради Гліб Пригунов:

«По-перше, про ваш мітинг я дізнався з вікна власного кабінету! По-друге, я особисто не маю ніякого відношення до «Зеленстрою», тому Ваші фантазії щодо, як там хто віддає вказівки – це на вашій совісті! По-третє, в мене немає дачі! По-четверте, якщо вам є що мені сказати особисто і по суті, приходьте! Громадську активність вважаю головною цінностю розвинутого демократичного суспільства».

Діалог активістів з головою облради Артем Романюков завершив так:

«Це добре, що є реакція обласної влади на подібні події. Я такий підхід вітаю. Дякуємо. У такі збіги я не вірю, але в той же час довести, хто конкретно міг дати цю вказівку, неможливо, тому нікого персонально я в цьому інциденті звинуватити не можу. У той же час і мовчати про таку неповагу до нас я теж не буду, тому і опублікував це відео. Сподіваюся, що це допоможе уникнути подібних речей в майбутньому».


Залиште коментар

  Підписатись  
Повідомте про