Утримування домашніх тварин: які існують правила і відповідальність

4258
коментарі відсутні

Утримування домашніх тварин: які існують правила і відповідальність

Час від часу в інтернет-виданнях та у соціальних мережах публікують інформацію про жорстоке поводження із тваринами. І це стосується не лише фактів знущань з них.

Нерідко люди від незнання порушують правила утримання домашніх улюбленців, а це, своєю чергою, призводить до того, що тварина страждає або навіть гине.

Тож, які існують правила поводження із домашніми улюбленцями, та що саме передбачає законодавство за їхнє порушення?

 

Зобов’язання та правила щодо утримування домашніх тварин

 

Нині люди у себе можуть утримувати як домашніх, так і диких тварин, але звісно за певними правилами. Серед загальних вимог як до тих, так і до інших – дбайливе ставлення, належні та відповідні умови утримання.

Диких тварин можна тримати лише за наявності спеціального дозволу, який видається центральним органом виконавчої влади. Без відповідної згоди дозволено лише тимчасово доглядати за врятованою чи постраждалою твариною.

Також допускається тримання дрібних диких тварин, яких традиційно заводять. Щодо правил, то їх встановлюють органи місцевого самоврядування. Крім цього, можуть закріплювати й певні додаткові вимоги.

Відповідно до закону Про захист тварин від жорстокого поводження господар, який має домашню тварину, зобов’язаний:

  • забезпечити необхідні умови утримання;
  • дотримуватися санітарно-гігієнічних норм;
  • дбати про домашню тварину;
  • забезпечити її достатньою кількістю їжі та постійним доступом до води;
  • надавати можливість рухатися та контактувати з іншими тваринами;
  • своєчасно надавати ветеринарні послуги (обстеження, лікування, щеплення тощо);
  • гарантувати безпеку оточуючих людей і тварин при вигулі або перевезенні свого вихованця;
  • під час вигулу на тварині має бути намордник та нашийник з ідентифікуючими позначками. Вести свого вихованця слід на повідці.

На прогулянці не можна залишати домашніх улюбленців без нагляду, а супроводжувати їх має лише особа, яка досягла 14 років.

Скільки тварин може тримати у себе людина, у законі зазначено так: «Кількість тварин, що утримуються, обмежується можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог цього Закону».

 

Відповідальність за порушення правил

 

Законодавство України передбачає відповідальність господарів домашніх тварин за порушення встановлених правил щодо їхнього утримання. Попередження або штраф від 17 до 85 грн може накладатися на власників, якщо:

  • тварини утримуються у місцях, де це заборонено відповідними правилами;
  • їхня кількість перевищує встановлену;
  • собака є незареєстрованим;
  • вигул собаки у невідведеному для цього місці, а також перебування тварини без повідця та намордника у громадських місцях.

Якщо була заподіяна шкода здоров’ю людей або їхньому майну, на власника тварини накладається штраф від 51 до 119 грн з конфіскацією тварини.

Знущання з тварин, заподіяння їм фізичного страждання, тілесних ушкоджень, що призводять до каліцтва або загибелі, в законі визначається як жорстоке поводження із ними.

Це також стосується й того, коли домашніх та сільськогосподарських тварин залишають напризволяще, нацьковують одна на одну та порушують правила їхнього утримання.

За це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачені штрафи від 3400 до 8500 грн з конфіскацією тварини, якщо для її життя або здоров’я існує загроза.

Кримінальним Кодексом України порушників карають штрафом від 17 000 до 51 000 грн або арештом до шести місяців, чи обмеженням волі від трьох до восьми років.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика