Умови перетину лінії розмежування на час карантину

7946
2 коментарі

Начальник Краматорського прикордонного загону Анатолій Федорчук

З 22 березня тимчасово припинено пропуск через лінію розмежування людей та транспорту. Однак у критичних випадках командування об’єднаних сил може надати дозвіл на перетин. За час карантину таких випадків було близько 100.

 

Карантинні обмеження на в’їзд/виїзд до області

 

Аби не допустити поширення коронавірусу, з 22 березня з 00:00 припинився пропуск людей і транспорту через лінію розмежування. У той же час представники моніторингових місій ОБСЄ, ООН, МКЧХ можуть перетинати КПВВ за раніше встановленим порядком.

Також з 28 березня з 8:00 було введено обмеження перетину лінії проведення операції Об’єднаних сил зі сторони Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей для людей, які не мають реєстрації на території Донецької та Луганської областей. Відповідне обмеження діє і у зворотному напрямку.

Перетин областей дозволено:

  • особам, які є перевізниками продуктів харчування, промислових та товарів першої необхідності;
  • особам, які зареєстровані на території інших областей України та працюють на підприємствах, розташованих у Луганській та Донецькій області, або навпаки;
  • медикам, які в разі необхідності допомагатимуть у лікуванні COVID-19;
  • працівникам ЗМІ, за наявності акредитації для роботи в районі ООС та іншим.

А от пропуск через лінію розмежування для пересічних громадян може бути дозволений лише у випадках, коли люди мають вагомі причини та можуть підтвердити це документом, наприклад, важкі хвороби батьків, смерть рідних та необхідність возз’єднання сімей. Дозвіл надається Командувачем об’єднаних сил.

 

Труднощі перетину лінії розмежування

 

Начальник Краматорського прикордонного загону Анатолій Федорчук розповів, що за період карантину дозвіл на перетин лінії розмежування отримали близько 100 осіб: 55 людей – на в’їзд на контрольовану територію та 47 – на виїзд на тимчасово окуповану.

«Більшість випадків пропуску здійснено в період 24-25 березня. Після цього в Донецькій області було близько 30 випадків, коли громадяни, яких пропустила Україна на тимчасово окуповану територію, окупаційна влада не пропускала. Нещодавно на КПВВ «Мар’їнка» було надано дозволи громадянкам України виїхати до місця постійного проживання, де знаходиться їхня хвора мати. Разом з тим окупаційна влада жінок не пропустила. Люди, які звертаються за пропуском, у більшості після роз’яснень, що їх можуть не пропустити окупанти, повертаються до місць, де можуть перечекати карантин», – каже Анатолій Федорчук.

Також окупанти відмовлялися пропустити представників ОБСЄ. Нині таких випадків було зафіксовано понад 40.

За словами Анатолія Федорчука, обмеження на пропуск будуть зняті після прийняття відповідної постанови Кабінетом міністрів і введенням командувачем ОС заходів, що відміняють режим «червоний» з пропускних операцій.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олеся
3 років тому

Информация не правдива! Не можем выехать из Донецка. На Украине осталось двое несовершеннолетних детей. Скоро 2 месяца!!!!! Таких как мы сотни. Куда только не обращались, куда не звонили, писали…. Ответ один:”Ждите окончания карантина”. Ложь, что пропускают и входят в положение. Никому нет дела! Люди застряли по обе стороны!!!

Светлана Константиновна Сорока
3 років тому

Пишут, что закрыли 22 марта, а мы слезно просились к постоянному месту жительства к больной 89 летней матери, которая после инсульта и нуждается в постоянном уходе 16 марта в первой половине дня. Нас не впустили на подконтрольную территорию, т.к.у нас донецкая регистрация. И вот уже в течении двух месяцев мы без средств существования вынуждены ждать окончания карантина, а за мамой присматривают соседи.


Новини

Відео

Аналітика