Укріплення дамби фенольного заводу триває, але термін режиму “тиші” спливає

4885
коментарі відсутні

Укріплення дамби фенольного заводу триває, але термін режиму “тиші” спливає

Наразі повним ходом йдуть аварійно-відновлювальні роботи на пошкодженому шламонакопичувачі Торецького фенольного заводу, аби не допустити розливу небезпечних речовин. Та як би не поспішали робітники, вони можуть не встигнути до кінцевого терміну гарантії припинення вогню, який надано від окупаційної адміністрації РФ через посередництво Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ – залишилось всього 10 днів. Про хід робіт повідомляють у Штабі Операції об’єднаних сил.

Прорив пошкодженої дамби одного зі шламонакопичувачів Торецького фенольного заводу несе екологічну загрозу для підконтрольної та непідконтрольної частини Донбасу та навіть суміжним територіям Російської Федерації. Втім перспектива екологічної та гуманітарної катастрофи чомусь не надто хвилює бойовиків та їхніх кураторів.

Уперше дамбу намагалися відновити влітку 2016 року. Спочатку Спільний Центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін видав дозвіл на проведення робіт, але через деякий час він був відкликаний російською стороною, нібито через те, що українські військові використовують ремонт дамби задля зміцнення своїх позицій. З таким же “успіхом” дамбу намагалися відремонтувати й у 2017 році.

Нарешті у липні 2018 року, шляхом тривалих перемовин через представників СММ ОБСЄ, все ж вдалося домогтися від ватажків терористів підтвердження раніше прийнятих ними зобов’язань щодо припинення вогню на час проведення відновлювальних робіт на дамбі шламонакопичувача.

У штабі ООС наголошують, що українські військові постійно підтверджували готовність дотримуватись режиму тиші на даній ділянці, навіть не чекаючи “взаємності” з боку ворога!

Так наразі гарантії безпеки від Збройних Сил України задля забезпечення дотримання режиму припинення вогню в районі проведення робіт було надано ще 12 червня. Тоді, як від окупаційної адміністрації РФ (через посередництво СММ ОБСЄ) відповідні гарантії надійшли тільки 9 липня.

Сьогодні відновлення дамби триває повним ходом. Упродовж визначеного домовленістю часу вантажівки підприємства – власника шламонакопичувача – встигають доправити на дамбу щонайменше 130 тон будівельного матеріалу щодня.

Дотримання гарантій безпеки постійно контролюють офіцери української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, котрі перебувають на об’єкті упродовж всього часу, поки тривають роботи.

Проте спливає і час, на який терористи погодились надати свої сумнівні гарантії хиткої безпеки: наразі лишилось менше десяти днів. Працівники підприємства, хай би як не поспішали, констатують – для повного відновлення дамби потрібен ще принаймні місяць. А тому попереду – новий етап нелегких спроб домовитись з терористами, чиє слово вже безліч разів підтвердило свою невисоку вартість.

Довідка

Торецький фенольний завод – унікальне у своїй галузі підприємство – єдине на пострадянському просторі, що займається централізованою переробкою продуктів коксохімічного виробництва: фенольної, нафталінової та пиридинової сировини.

Ці речовини відносяться до другого класу небезпеки, легко займисті та вкрай шкідливі для здоров’я людини: нафталін викликає параліч нирок і нервової системи, фенол справляє надзвичайно сильну подразнюючу дію на шкіру та слизові оболонки.

Завод розташований в безпосередній близькості від лінії зіткнення. В результаті артобстрілів з боку незаконних збройних формувань дамба шламонакопичувача ІІІ черги місткістю 510 тис. метрів кубічних була пошкоджена. Виникла пряма небезпека прориву дамби з подальшим неминучим отруєнням річки Кривий Торець і, як наслідок – головного джерела водопостачання регіону – Сіверського Донця, а відтак і Азовського моря.

На балансі заводу знаходяться близько 70 наземних і підземних сховищ сировини, напівфабрикатів і готової продукції. Пошкодження будь-якого з них спричинить жахливі наслідки для довкілля та прямо загрожує здоров’ю та життю тисяч людей. Небезпеку становить як розлив речовин на ґрунт з подальшим потраплянням в підземні та поверхневі води, так і викид в атмосферне повітря розчинів фенолу і нафталіну, бензолу, толуолу, сірчаної кислоти, піридину та інших небезпечних сполук.

У разі займання в сховищах фенол-розчинників до перелічених речовин додадуться сірчастий ангідрид і важкі метали.

 

Укріплення дамби фенольного заводу триває, але термін режиму

Укріплення дамби фенольного заводу триває, але термін режиму

Укріплення дамби фенольного заводу триває, але термін режиму


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика