Українські паспорти для мешканців окупованих територій: куди звертатись, які документи потрібні?

6173
коментарі відсутні

Українські паспорти для мешканців окупованих територій: куди звертатись, які документи потрібні?

Як внутрішньо переміщені особи можуть оформити ID-картку або закордонний паспорт, вклеїти фотокартку при досягненні громадянином віку 25 або 45 років? Що робити, якщо немає довідки ВПО? Якщо людина мешкає на тимчасово окупованій території і ніколи не отримувала таку довідку? Що таке ідентифікація, хто повинен її проходити? Відповіді на всі ці запитання ми зібрали на сайті Державної міграційної служби України.

 

Де подаються документи?

Документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон подаються до будь-якого підрозділу міграційної служби, незалежно від реєстрації місця проживання.

Документи на оформлення першого ID-паспорта подаються:

  • Всі громадяни України – відповідно до реєстрації місця проживання;
  • Особи, зареєстровані як ВПО, подають документи відповідно до місця фактичного проживання, зазначеного у довідці ВПО;
  • Особи, зареєстровані на території Криму – до будь-якого підрозділу ДМС за місцем фактичного перебування;
  • Особи, зареєстровані в ОРДЛО, які не мають довідки про реєстрацію ВПО – до будь-якого підрозділу ДМС на території відповідної області, де зареєстровано особу.

Територіальні підрозділи ГУ ДМС України у Донецькій та Луганській областях:

у Донецькій  

у Луганській

Які послуги можна отримати в територіальних підрозділах ДМС?

  • оформлення паспорта після досягнення 14-річного віку, у тому числі у разі обміну, замість утраченого/ викраденого;
  • видача тимчасового посвідчення;
  • вклеювання фотокартки до паспорта при досягненні громадянином віку 25 або 45 років;
  • документи для виїзду за кордон.

Який порядок оформлення паспорта громадянина України замість втраченого або викраденого для внутрішньо переміщених осіб?

  • Громадяни України, які виявили бажання отримати статус внутрішньо переміщеної особи, але втратили паспорт, подають заяву про втрату паспорта до територіального підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання та документуються тимчасовим посвідченням. Тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, є підставою для подання заяви та отримання довідки внутрішньо переміщеної особи.
  • Відповідне рішення щодо документування паспортом або вклеювання фотокартки до паспорта приймається після надання особою даної довідки із зазначенням фактичного місця проживання під час подання документів для оформлення паспорта.
  • Оформлення і видача паспорта громадянина України замість утраченого/викраденого здійснюється за умови пред’явлення документів, які були підставою для видачі попереднього паспорта громадянина України, чи їх копій. Крім того, до розгляду може бути прийнято будь-які інші наявні документи з фотокартками особи, на ім’я якої оформляється паспорт.

Навіщо та як проводиться ідентифікація?

Якщо до оформлення документів подається внутрішній паспорт-книжечка зразка 1994 року, ідентифікація проводиться за даними, які зберігаються на паперових носіях у картотеках територіального підрозділу ДМС, яким видавався паспорт.

Якщо доступу до картотек немає (актуально для територій, тимчасово окупованих російсько-терористичними військами – ОРДЛО та Крим), ідентифікацію може бути проведено за інформацією з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій.

Для цього підрозділом ДМС направляються запити для отримання інформації, у тому числі фотозображення особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

Які додаткові документи подавати особам, які отримували паспорт на окупованих територіях?

Вичерпного переліку документів не існує, так само як обов’язку особи надавати такі документи. Однак слід пам’ятати, що у випадку, якщо за наданими документами ідентифікувати особу неможливо, міграційна служба змушена буде відмовити в оформленні документа.

За законодавством України, за міжнародними правилами, документування не ідентифікованої особи є неможливим.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика