Україні – зброю від США, Донбасу – відміну особливого статусу

12812
коментарі відсутні

Україні – зброю від США, Донбасу – відміну особливого статусу

У середу, 1 серпня, після палати представників Сенат США підтримав проект бюджету на 2019-й рік з національної оборони, який передбачає виділення 250 мільйонів доларів на допомогу Україні в сфері безпеки.

Дану інформацію повідомляє в Facebook посольство України в США. Відомо, що у документ включено основні положення проекту «Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки».

«Сенат США прийняв раніше проголосований палатою представників проект закону про бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони, яким санкціоновано виділення Міністерству оборони США $250 млн для надання допомоги Україні у сфері безпеки. Із зазначеної суми $50 млн повинно бути спрямовані на летальні види озброєнь», – наголошується в повідомленні.

У документ включено основні положення проекту закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки, який передбачає допомогу Україні у посиленні можливостей захисту від кібератак, забезпечення безпеки комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності від російських інформаційних і комунікаційних технологій, сприяння участі у програмах обміну інформацією.

«Підтверджується також прихильність Сполучених Штатів Америки Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештського меморандуму про гарантії безпеки, підтримки співпраці нашої держави з НАТО», – йдеться в повідомленні.

Державному департаменту доручається представити в Конгрес доповідь про стан співробітництва з Україною у сфері кібербезпеки з метою пошуку нових напрямків такої взаємодії і підтримки.

Закон про бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони набуде чинності після підписання президентом США Дональдом Трампом.

8 травня 2018 року повідомлялося, що в проекті бюджету США на 2019 рік закладено $250 млн для України.

Водночас, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер закликав українських парламентаріїв продовжити дію закону щодо особливого статусу Донбасу. Політик зазначив, що в іншому разі Україна «отримає більше шкоди від припинення дії закону ніж від його продовження».

Водночас, заступник голови комітету з питань нацбезпеки, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Іван Винник заявив, що Верховна Рада України його не продовжить. За словами нардепа, парламент вже прийняв у середині січня 2018 року закон про реінтеграцію Донбасу, який в правовому полі повністю нівелює закон про особливий статус.

Також нардеп зазначив, що в законі про особливий статус окремі його норми виконати неможливо. Вся справа в статті 10, що включає в себе ряд заключних положень.

«Одночасно ці два закони не можуть бути реалізовані в повному обсязі. Сам же закон про особливий статус – безсилий», – сказав Вінник, а також додав, що про продовження особливого статусу Донбасу не може і йтися.

У цей же час в районі проведення операції Об’єднаних сил в Донбасі постраждали п’ятеро українських військовослужбовців. Про це сьогодні вранці, 2 серпня, на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомляє прес-центр штабу ООС.

За даними прес-центру, протягом минулої доби постраждали троє українських військових, і протягом поточних — ще двоє українських бійців.

«За минулу добу в ході бойових дій трьох військовослужбовців Об’єднаних сил було поранено. За поточну добу двоє наших захисників були поранені», — йдеться в тексті ранкового зведення.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика