У жовтні починаються перевірки підприємців


1293
коментарі відсутні

У жовтні починаються перевірки підприємців

З п’ятого жовтня згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України всі дії фіскальної служби будуть направлені на детінізацію нелегальної праці.

«Поки що перевірки по-новому ми не проводили. До п’ятого жовтня фіскальна служба нашого управління брала участь у рейдах, які були направлені на проведення роз’яснювальної роботи з підприємцями. Хочеться відзначити, що це дало свій результат. З серпня місяця більше 200-т підприємців зареєструвалися й оформили найманих працівників» – розповідає головний податковий інспектор Костянтинівської податкової інспекції Анна Бондаренко.

Основний орган, який буде перевіряти та накладати штрафи – це територіальні органи Держпраці. Існує декілька видів перевірок : планові, не планові, фактичні.

«За час, наприклад, фактичних перевірок ми не попереджаємо про те, що прийдемо. Тому що як раз у цьому й зміст – дізнатися по факту, що людина зареєстрована, чи здійснюються всі умови податкового законодавства та чи є дозвільні документи на здійснення діяльності. Тож, якщо суб’єкт не оформлений, то й попереджати нема кого» – пояснює Анна Бондаренко.

Суми штрафів будуть залежати від того, який саме пункт було порушено. Якщо підприємець не оформлений та при цьому здійснює господарську діяльність, його очікує штраф від 17-ти до 34-х тис грн. За використання найманого труда без реєстрації, виплати заробітної плати у конверті, або якщо людина оформлена на пів ставки, а робітник працює повний робочий день. За таке порушення передбачено – 111 тис грн штрафу. За несвоєчасну подачу повідомлення про прийняття працівника на роботу (кожен роботодавець повинен подати в податкову інспекцію відповідне повідомлення хоча б за один день до того, як людина приступить до своїх обов’язків) – 3000  грн. Розміри штрафів розраховуються з урахуванням мінімальної заробітної плати у країні. Тож, якщо в наступному році цей показник зросте, то й стягнення також підвищаться.

Юлія Дерека


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі