У Соледарській громаді для сільських дітей збудуть ігрові майданчики


4079
1 коментар

У Соледарській громаді для сільських дітей збудуть ігрові майданчики

Спортивно-ігрові майданчики для дітей в селах Соледарської громади з’являться в поточному році завдяки програмі «Громадський бюджет Соледарської ОТГ». Міська цільова програма була затверджена влітку минулого року на 2020-2021 роки. Це перший досвід Соледарської громади із залучення місцевих жителів до розвитку ОТГ через бюджет участі.

На конкурс надіслали 17 проєктів, сім з них відхилили через невідповідність підготовленого проєкту.  Для голосування місцевим жителям запропонували 10 проєктів. Переважна більшість спрямована на обладнання дитячих ігрових майданчиків, чого громаді не вистачає.

 

Арт-об’єкт та стела для села

 

Серед поданих до голосування були й інші цікаві проєкти, не тільки дитячі майданчики. Наприклад, проєкт «Моє село – окраса України» передбачав благоустрій села Бахмутське та встановлення нової стели «Я люблю Бахмутське» на вже існуючий фундамент, а також облаштування території навколо стели.

Ще один з проєктів – створення муралу «Шахтар» на житловому будинку в Соледарі. Новий для невеликого міста та унікальний арт-об’єкт міг би  підвищити туристичну привабливість міста, куди люди їздять на екскурсії в соляну шахту.

 

Голосування за паспортом

 

Голосування за проєкти тривало протягом першого літнього місяця – з 1 до 30 червня. Урни та бюлетені для голосування розмістили в адміністративних будівлях кожного старостинського округу громади. В Соледарі урни встановили в будівлі міської ради та школі № 14. Для голосування треба було приходити з паспортом – за правилами, голосувати могли тільки жителі громади.

«Запрошуємо Вас прийти на пункти голосування і проголосувати за обрані Вами проєкти, і цим підтримати ініціативи жителів громади. Ваша думка і ваша підтримка дуже важливі. Всі проєкти направлені на покращення комфортності життя у громаді – нашого з вами життя», – такими оголошеннями закликали жителів бути активними та прийти підтримати проєкт, щоб він мав можливість для реалізації.

За результатами голосування перемогли 4 проєкти. Усі вони передбачають створення дитячих майданчиків у сільській місцевості. Про це повідомили в Соледарській міській раді.

 

У Соледарській громаді для сільських дітей збудуть ігрові майданчики - Фото №1

 

Для майбутніх олімпійців з села Берестове

 

Найбільшу кількість голосів набрав проєкт з села Берестове «Від дитячої площадки до олімпійської арени» – його підтримали 762 учасника голосування. Цей проєкт найдорожчий з тих, які були відібрані. Його вартість – майже 127 тисяч гривень з місцевого бюджету та 9 тисяч гривень партнерської підтримки. Планують придбати ігрові комплекси, лавочки, тіньові навіси, каруселі та гойдалки.

 

Тіньові альтанки для майданчика в селі Роздолівка

 

Сучасний майданчик для безпечного та цікавого дозвілля жителів громади та гостей обладнають у селі Роздолівка – за цей проєкт проголосували 724 жителя. На реалізацію проєкту знадобиться 30 тис грн з місцевого бюджету та 3,6 тис грн –  партнерської допомоги.

Діючий у селі майданчик облаштували силами мешканців ще 9 років тому, за цей час він став улюбленим місцем відпочинку. Але через відсутність тіньових альтанок близько 140 дітей села не мають можливості активно відпочивати на свіжому повітрі під час негоди чи літньої спеки.

Щоб усунути цю проблему, активісти Роздолівки й підготували проєкт для участі в конкурсі громадського бюджету. Гроші з місцевого бюджету підуть на закупівлю двох альтанок, за решту грошей придбають цемент і шлак та встановлять альтанки.

 

Дитяча мрія в селі Привілля

 

«Дитяча мрія» – спортивно-ігровий майданчик з такою назвою збудують у селі Привілля. Цей проєкт підтримали 617 учасників голосування. За 58 тис грн з місцевого бюджету тут встановлять спортивне та ігрове обладнання, дитячі столи з лавками. Загальна вартість проєкту складає 65 тис грн. «Дитячу мрію» розбудують на вулиці Вишневій, тому для озеленення обрали вишню, грушу та клен.

 

«Веселка» для концертів у селі Міньківка

 

Дитячий майданчик «Веселка» з’явиться у селі Міньківка, проєкт підтримали 509 жителів. З місцевого бюджету виділять майже 16 тис грн, партнерський вклад складатиме понад 12 тис грн, в тому числі у якості волонтерської роботи.

Для облаштування зони комфорту для дітей шкільного та дошкільного віку ініціативна група разом з батьками підготує місце, допоможе з установкою обладнання та озелененням території. Майданчик збудують для проведення дитячих конкурсів та концертів – окрім гойдалок, пісочниці та гірки тут встановлять паркові лавки.

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергій Петров
2 місяці тому

Все вірно,але хочеться ДОДАТИ,що у цьому році реалізація програми ” Громадське бюджетування (Бюджет Участі)” проводилось за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру- як тренінгової,та, найголовніше- фінансової,яка склала таку ж суму як і міська-300 тис.гривен.Тому в 2020 році за кошти наших партнерів буде профінансовано та реалізовано ще 2 великих проєкти- це #5(с.Бахмутське)-Місце для проведення сільських заходів Стела «Моє село – окраса України» та #7 м.Соледар(ЦДЮ) місце планують (майстер-класи,виступи -конкурси, активний відпочинок та навчання ) загальні заходи із дітьми з інклюзивного центру,школи мистецтв та гуртків ЦДЮ на свіжому повітрі!!! Також із суми розрахунку та доработки з автором,згідно рейтингу підпадає ще один проєкти -#6 “З активним довголіттям-відсвяткуємо століття”!!!
Тому в Соледарській ОТГ у 2020 році до реалізації пройшло аж 7(сім) проєктів- практично у кожному куточку всієї громади!!! Дякуємо авторам за плідну роботу!!!
З повагою Сергій Петров.