У Слов’янську можуть відродити содове виробництво

3930
коментарі відсутні

У Слов’янську можуть відродити содове виробництво

Зупиненому двадцять років тому підприємству дали шанс на відродження. Таку можливість для розвитку бізнесу в північному регіоні Донеччини обговорювали під час Слов’янського економічного форуму. Зокрема, представники Державного науково дослідного і проектного інституту основної хімії з Харкова запропонували відродити в Слов’янську содове виробництво.

Для цього в Слов’янську є всі необхідні складові – сировинна база, транспортна та інша інфраструктура, а також фахівці, підготовкою яких до сих пір займається Слов’янський хіміко-механічний технікум.

Як зазначила керівник харківського інституту Ірина Довгалюк, робота такого виробництва в рамках індустріального парку в Слов’янську допоможе створити додатково до 5 тисяч робочих місць. А саме пібрприємство буде виробляти конкурентну продукцію, затребувану як місцевою так і зарубіжною промисловістю. У Харківському НДІ впевнені – проект стане відмінною підмогою жителям Донбасу і допоможе відродити економіку регіону.

Орієнтовний обсяг інвестицій в будівництво нового заводу соди кальцинованої потужністю 550 тис. тон рік становить 320 мільйонів доларів. Планується, що вартість реалізованої продукції складе 175,4 мільйона доларів на рік. Таким чином, мова йде про швидку окупність вкладених інвестицій

Доповідь харківських фахівців був сприйнятий учасниками форуму з схваленням. Керівник Слов’янського хіміко-механічного технікуму Олексій Котляров підтвердив можливість готувати кваліфікований персонал для роботи на содових виробництвах. Про це повідомляє координатор Слов’янського економічного форуму Едуард Торський, передає видання «Діловий Слов’янськ». https://slavdelo.dn.ua/2017/11/09/sodovyiy-shans-slavyanska-v-gorode-predlozheno-vozrodit-proizvodstvo-strategicheskogo-produkta/

За радянських часів на території України було три содових заводи: в Слов’янську, Лисичанську і в Красноперекопську (Крим). Содовий завод в Слов’янську зупинився близько 20 років тому, Лисичанський припинив працювати в 2010 році. Після анексії Криму Україна стала повністю імпортозалежною по кальцинованій і харчовій соді. Поява власного виробника на тлі постійного зростання цін на соду та ще з таким числом робочих місць – безсумнівний плюс для регіону та для країни в цілому.

Потреба України в соді становить 300-350 тисяч тонн на рік. Це один з основних компонентів, необхідних для виготовлення скла. Наприклад, для виробників склотари сода є стратегічною сировиною.

Зараз приміщення Слов’янського содового заводу, де раніше розташовувалося виробництво, частково зруйновані, але там зберіглася інфраструктура, база карбонатної та хлоридної сировини. Тому в харківському інституті говорять не про будівництво з нуля, а про відновлення підприємства.

«За попередніми даними, можливе використання частини споруд старого підприємства, що скорочує витрати на відновлення заводу, – повідомила Ірина Довгалюк. – Крім того, є колишні співробітники слов’янського, а також лисичанського содових заводів і наше завдання – знайти цих людей і повернути на виробництво. Особливо цінними є кваліфіковані фахівці, які раніше працювали на цих підприємствах».

Готовий проект відновлення содового виробництва харків’яни запропонують потенційним інвесторам. Ірина Довгалюк впевнена, що бажаючи вкласти свої кошти в проект знайдуться. Однак в інституті сподіваються й на державну підтримку, щоб реалізувати проект в рамках державно-приватного партнерства.

У Слов'янську можуть відродити содове виробництво - Фото №1

У Слов'янську можуть відродити содове виробництво - Фото №2

У Слов'янську можуть відродити содове виробництво - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика