У намірах – системно вирішити проблему міського транспорту

3078
коментарі відсутні

У намірах – системно вирішити проблему міського транспорту

Останні роки Дніпро час від часу ледь не потерпає від транспортних колапсів. Причини – різні. Одна з них – кадровий дефіцит в транспортних компаніях. Системне вирішення проблеми – актуальне для обласного центра. На початку жовтня у Дніпрі відкрились одразу дві школи:

  • з 1 жовтня оголошено набір в профспілкову школу водіїв автобусів категорії D;
  • з 8 жовтня запрацювала школа водіїв трамваїв і тролейбусів.

В школі водіїв трамваїв і тролейбусів протягом 5,5 місяців профільну підготовку здобуватимуть 50 учнів. Раніше опановувати це професію було просто ніде, адже у попереднього закладу закінчилася акредитація. Без нових фахівців залишався не лише Дніпро, а й Запоріжжя, Кам’янське, Кропивницький і Полтава.

«Відкриття такого центру у Дніпрі — крок до вирішення складної структурної та інфраструктурної проблеми, котра існувала в місті. Ми можемо випускати близько ста водіїв щороку. Після того, як місто закриє свою потребу, цей центр більш активно надаватиме послуги з навчання водіїв для інших обласних центрів», — заявив міський голова Дніпра Борис Філатов під час візиту до навчального центру.

Усе обладнання та техніку для школи придбали коштом комунального підприємства. В аудиторіях є чинні макети рухомого складу, а теорію та практику викладають досвідчені інструктори.

 

У намірах – системно вирішити проблему міського транспорту - Фото №1

 

Від початку навчання зі студентами укладають трудові договори. Тож, опановуючи фах, претенденти на професію здобувають одразу і трудовий стаж. Передбачено і стипендії. Вступати до цієї школи можна з 21 року. Після завершення навчання студенти складають іспити в самій школі і в Сервісному центрі МВС України. Вони повинні отримати категорії «Tm» для трамвая та «Tr» для тролейбуса. Перш ніж вийти на міські маршрути, водії також проходитимуть стажування — щоб вивчити їхню специфіку.

Охочі зареєструватися на курси можуть звертатися до відділу кадрів КП «Дніпровський електротранспорт» за телефонами: 056-373-92-13, 093-459-54-83.

Наразі найвправніші водії електротранспорту в Дніпрі можуть отримувати близько 20 тис. грн, а середній вік водіїв становить 45 років. То ж, молоді фахівці у цій галузі вкрай необхідні і можуть мати непогану заробітну плату. Загалом у Дніпрі нестача щонайменше 200 водіїв трамваїв і тролейбусів. До всього цього у місті нині системно оновлюється рухомий склад електротранспорту та відкриваються нові маршрути.

 

У намірах – системно вирішити проблему міського транспорту - Фото №2

 

А тижнем раніше, завдяки зусиллям профспілки автомобілістів і автоперевізників Дніпра, відкрилась школа водіїв автобусів для міських маршрутів. В школу «Продрайв» (так вона називається) запрошуються всі, хто відповідає вимогам: старші 21 року; має посвідчення водія категорії В, ВС або вище; досвід водія не менше 2,5 років; нема протипоказань для роботи водієм.

Навчання триває 4,5 місяця. Подробиці за телефонами: 063-785-45-55; 050-785-45-55. У розмові з оператором треба повідомити, що ви хочете пройти навчання на категорію D за партнерською програмою з перевізниками.

Глава профспілки автомобілістів і автоперевізників Дніпра Михайло Тонконогий сказав:

«Якщо ви хочете працювати, але у вас немає категорії D – наша школа вам допоможе. Також ми із задоволенням приймемо переселенців з Донбасу, а також ветеранів АТО/ООС. Підприємства перевізники готові навчати вас за свій рахунок, щоб ви прийшли працювати. Ще одна умова: після навчання необхідно буде відпрацювати 1 рік мінімум».

За словами пана Михайла, на сьогодні в Дніпрі на міських автобусних маршрутах дефіцит – 700 водіїв.

 

У намірах – системно вирішити проблему міського транспорту - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика