У Краматорську побудували перший в Україні спортивний об’єкт в рамках “Великого будівництва”


1258
коментарі відсутні

У Краматорську побудували перший в Україні спортивний об’єкт в рамках “Великого будівництва”

У Краматорську побудували футбольне поле зі штучним покриттям – перший в Україні спортивний об’єкт, зведений в рамках президентської програми “Велике будівництво”. 14 травня споруду урочисто відкрили голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко та міський голова Краматорська Андрій Панков.

Футбольне поле розташоване у Саду Бернацького поруч із стадіоном “Авангард”, де свої матчі проводять місцеві професійні футбольні клуби “Авангард” та “Авангард-2” (щоправда, через карантин змагання призупинені). Поруч також є відкрите тренувальне футбольне поле, де свої навички відточують вихованці дитячої футбольної академії “Авангард”. Тепер вони матимуть змогу тренуватися навіть взимку – нове крите поле це дозволяє.

Зведений у Саду Бернацького об’єкт – великий манеж із металевим каркасом, на який натягнутий тент з полівінілхлориду. Всередині – футбольне поле зі штучним покриттям розмірами 60х40 метрів із освітленням та електронним табло. Поле відповідає вимогам Української асоціації футболу, тож на ньому можна проводити змагання будь-якого рівня для дітей віком до 12 років.

У Краматорську побудували перший в Україні спортивний об'єкт в рамках

Вигляд критого футбольного поля зовні. Фото Управління фізичної культури та спорту ДонОДА

 

У Краматорську побудували перший в Україні спортивний об'єкт в рамках

Вигляд критого футбольного поля зсередини. Фото Управління фізичної культури та спорту ДонОДА

 

Загальна вартість робіт склала 18 млн 722,3 тис грн., проєкт реалізували коштом державного бюджету, з яких 50% – це субвенція на соціально-економічний розвиток Краматорська.

Голова ДонОДА Павло Кириленко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що процес будівництва організували таким чином, щоб роботи не припинялися навіть під час карантину, тому все завершили вчасно.

“Символічно, що у першому півріччі ми відкриваємо перший об’єкт в рамках реалізації програми президента України “Велике будівництво”. Цей критий стадіон дасть змогу тренуватися дітям протягом всього року, він покритий штучним покриттям, тобто є можливість проводити і спортивні змагання, і тренування дітям до 12 років”, – сказав Кириленко.

Що ще з’явиться на Донеччині в рамках “Великого будівництва”

Раніше ми повідомляли, що “Велике будівництво” – це спільний проєкт президента та уряду, мета якого — розгорнути масштабну розбудову інфраструктури по всій Україні. Офіційно він стартував 1 березня, але почав готуватися ще восени минулого року. Керівництво кожної області України подавало Міністерству розвитку громад та територій перелік об’єктів, які планувало побудувати або відремонтувати протягом року, а з Укравтодором узгоджувало перелік доріг для ремонту.

На Донеччині в рамках цієї програми побудують або капітально відремонтують п’ять дитячих садочків, п’ять шкіл, п’ять спортивних споруд, а також дороги, мости, приймальні відділення 11 опорних лікарень.

Якщо говорити про спортивні об’єкти, то окрім критого поля у Саду Бернацького, ще один стадіон побудують у Краматорську, один – у Волновасі, реконструюють стадіони у Селидовому та Слов’янську.

Другий спортивно-оздоровчий комплекс у Краматорську з’явиться на вулиці Парковій поблизу Центру позашкільної роботи (ЦПР). Там буде футбольне поле зі штучним покриттям розмірами 105×68 м, бігові доріжки по колу, спортивні майданчики, трибуна для глядачів і освітлення.

Об’єкт зводиться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з міського бюджету – на цей проєкт загалом витратять понад 35 млн грн. Підрядник, з яким уклали договір наприкінці березня, вже огородив забором територію майбутнього стадіону і вирівняв ділянку під будівництво. Роботи зі зведення спортивного комплексу біля ЦПР планують завершити восени цього року, зазначив Кириленко.

У Краматорську побудували перший в Україні спортивний об'єкт в рамках

Місце будівництва стадіону біля ЦПР. Фото Управління фізичної культури та спорту ДонОДА

Ще один спортивний об’єкт, який побудують “з нуля”, з’явиться на вулиці Донецькій, 1, у Волновасі. 4 травня комунальна фізкультурно-оздоровча установа “Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” уклала договір з підрядником щодо будівництва стадіону. Вартість робіт становить 26,8 млн грн, фінансування здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Згідно з договором, стадіон мають побудувати до 31 грудня цього року.

У Селидовому реконструюють стадіон “Шахтар”, а у Слов’янську – стадіон імені Юрія Скиданова. Ці роботи також мають завершитися до кінця року.

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі