У Краматорську обирають міського голову, напередодні поліція фіксувала порушення


2367
коментарі відсутні

У Краматорську обирають міського голову, напередодні поліція фіксувала порушення

За даними на ранок 15 листопада, процес голосування розпочався у штатному режимі на всіх дільницях. Лише одна спеціальна дільниця у психоневрологічному диспансері відкрилася пізніше через технічні причини.

Про це повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА, яка веде спостереження за виборами.

Наразі всі дільничні виборчі комісії працюють, до поліції не надходило повідомлень про порушення виборчого законодавства.

У Краматорську до другого туру, що вже відбувається, увійшли два кандидати на посаду міського голови, які отримали найбільшу підтримку виборців у першому турі 25 жовтня. Дату голосування призначила краматорська Територіальна виборча комісія, про що було повідомлено Центральну виборчу комісію, місцеву раду та орган ведення реєстру виборців.

У самій краматорській ТВК напередодні дня голосування було гаряче. Іноді події сягали такого градусу, що доводилося долучати правоохоронні органи. Детальніше про це розповила Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Донецькій області Наталія Боровська.

«Роботу ТВК від самого початку підготовки до другого туру і до 13 листопада було майже заблоковано. Комісія декілька разів не могла зібратись на засідання, з великими проблемами відбувалися заміни у складі ТВК. Через перешкоджання роботі комісії декілька разів викликалася поліція», – повідомила представниця ОПОРИ.

В один з днів відбувся й фізичний конфлікт між головою ТВК та деякими членами комісії, причому у даному випадку жодна зі сторін не зверталася до правоохоронців. Але після того, як у ЗМІ було викладено відео з фіксацією події, поліція занесла даний факт до журналу Єдиного обліку заяв і повідомлень громадян. На даний час проводиться перевірка.

«Передача бюлетенів від ТВК до дільничних комісій 13 листопада також супроводжувалася конфліктом, що призвело до виклику правоохоронних органів. У окремих членів ТВК виникла підозра у наявності порушень під час друку бюлетенів у типографії і доставки їх до комісії», – розказала Наталія Боровська.

Також, за її інформацією, був зафіксований ймовірний підкуп виборців напередодні дня голосування. До поліції надійшла заява від мешканця Краматорська, в який він повідомив про факт пропозиції голосувати за певного кандидата за винагороду. За даним повідомленням порушено кримінальну справу, проводиться досудове розслідування.

Спостерігачі ОПОРИ продовжують працювати на дільницях впродовж всього дня голосування. Повідомлення координаторів ОПОРИ транслюються на офіційній сторінці ГО «Точка доступу» та на сторінці інформаційного партнеру – Антикризового медіа-центру.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі