У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт»


1683
коментарі відсутні

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт»

Інтерв’ю з керівницею дитячого тур-клубу «Орієнтир» ЦДЮТ Олександрою Сендецькою

В чому полягає суть гри?

Лабіринт – це невелика ділянка місцевості. У якості майданчика частіше використовують спортивну залу , сквер або парк. Там встановлюють перешкоди – це стіни. У тих у кого вищий рівень вони дійсно встановлюють стіни у вигляді сіток. Наші перешкоди складаються зі стовпів та сигнальної стрічки. Учаснику необхідно як у лабіринті, дивлячись на схему, обходити перешкоди, щоб як можна швидше знайти контрольний пункт. Міні – орієнтування дозволяє розробляти й формувати у дітей аналітичне мислення. Такі навички відпрацьовують уважність та швидкість. Умови екстремальні, тому необхідно самостійно прийняти правильне рішення.

Хто мав змогу взяти участь у змаганнях?

Міні-орієнтування «Лабіринт» ми проводимо кожного року. До цього ми брали всього 2-х учасників від кожної школи. Цьогоріч  вирішили не обмежувати учасників й дали можливість навчальним закладам  як можна більше дітей долучити до цього виду спорту – до 10-ти спортсменів. Тому у нас було більше 50-ти учасників. Брали участь 12-ть шкіл міста й була команда від з Іллінівської ОТГ.

Як проходив підготовчий період?

Ми попередньо провели для учасників 2 тренування. Пояснили завдання, тактику, як та що треба робити. Діти, які все дуже добре робили на пробних зайняттях показали не дуже гарний результат.  Ми попереджали, щоб вони готувалися до того що їм не треба буде  хвилюватися. Від всього цього треба буде абстрагуватися. Але все одно є момент психологічної підготовки й це теж треба брати до уваги.

Що у планах на майбутнє?

Лабіринт – це форма для тренування. Тому районних, обласних змагань не має. Але іноді ми виїжджаємо до сусідніх міст, коли вони проводять першість по лабіринту. Ми їздили у Дружківку у минулому році. Наші діти взяли половину призових місць. Тож якщо цього року будуть проводити ігри, то ми звісно, поїдемо. В планах  провести такий вид орієнтування для дорослих. Спробувати зробити це на відкритому просторі, коли вже буде тепліше на вулиці. Наприклад, у сквері Театральний де батьки з дітьми разом взяли б участь у пошуках за схемою. Також хочу додати, що лабіринт – це один з етапів. Далі в нас іде конкурс в’язання вузлів, потім буде орієнтування на місцевості й подолання туристичних переправ – це те, що у квітні ми плануємо зробити. У травні хочемо визначити найкращого туриста, який візьме участь у всіх цих змаганнях й отримає кубок, як найактивніший.

Як можна стати учасником туристичного клубу?

Долучитися  можна завітавши до ЦДЮТ. На  3-му поверсі в кабінет № 35 ми займаємося. Приймаємо й дорослих, бо нам необхідна допомога у великих походах. 

Юлія Дерека

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №1

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №2

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №3

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №4

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №5

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №6

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №7

У Костянтинівці пройшли змагання з міні-орієнтування «Лабіринт» - Фото №8


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі