У “ДНР” не хочуть проводити «виборів» без їхнього визнання Україною?

11265
коментарі відсутні

У “ДНР” не хочуть проводити «виборів» без їхнього визнання Україною?

6 серпня декілька «депутатів парламенту ДНР» звернулися із пропозицією пролонгувати строк власних повноважень та повноважень «голови ДНР» Олександра Захарченко.

Ініціатори аргументували свою позицію тим, що в травні поточного року була затверджена програма розвитку ДНР – «Сила Донбасу».

«Ця програма – набір пріоритетних завдань для влади, поставлених перед нею громадянами нашої країни. Було б правильно дати можливість жителям Республіки оцінити, як влада впорається з цими завданнями», – цитує заяву членів ОД «ІН» офіційний сайт.

Ще однією причиною, на думку ініціативної групи, є те, що в світі поширюється практика 5-річного строку для лідерів держав.

«У цілому світова практика йде по шляху визначення саме п’ятирічного терміну повноважень Глави держави і повноважень парламентів. Безліч прикладів цьому в країнах з уже усталеним державним устроєм і розвиненою демократією, таких як Франція, ФРН, Греція. В Європейському союзі таких держав переважна більшість. У Росії термін повноважень Президента – 6 років, депутатів Державної Думи – 5 років. У деяких державах цей термін ще більше. Таджикистан, Туреччина, Італія, Ірландія, Узбекистан – в цих країнах президент виконує свої повноваження на протязі 7 років», – вважають ініціатори.

Якщо «Народна рада» прийме пропозицію ініціативної групи, то в 2018 році вибори глави республіки, які були заплановані на осінь поточного року, не відбудуться.

Ця пропозиція доволі незвична, адже власне конкурентів на «виборах» у Олександра Захарченко немає: ще у травні зник головний «опозиціонер» ДНР Олександр Ходаковський, мовчить «народний губернатор» Павло Губарев, чию дружину Катерину у 2017-у році ледь не заарештували, після чого чоловік схоже «натяк зрозумів».

Тобто конкурентів на майбутніх «виборах» у Захарченко просто не буде, то ж до чого ініціювати їх відміну?

Скоріш за все ініціатива у цьому питанні йде зовсім не з ДНР, а з Кремлю, головною кінцевою ціллю якого є визнання ДНР Україною чи то як «незалежної держави», чи то як автономії у складі України.

Головним механізмом подібного визнання на думку РФ є визнання Україною виборів, але і Мінські угоди і Закон України щодо «Особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей» не визнають ніякої ДНР, окуповані території Донбасу як і раніше вважаються територією Донбасу, то ж будь-які вибори «голови чи депутатів ДНР» є по-перше незаконні, а по-друге, прямим порушенням Мінських угод.

У такому випадку рішення про відміну виборів та подовження повноважень є непоганим шляхом для того, аби не проводити незаконні вибори, тим самим порушуючи міжнародні умови, а лише подовжуючи «повноваження» Захарченко що й так є незаконними, оскільки він був «обраний» ще до Мінської угоди.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика