У Черкаській громаді мріють заробляти додаткові кошти на туризмі

4044
коментарі відсутні

У Черкаській громаді мріють заробляти додаткові кошти на туризмі

Старий вітряк, яким вже ніхто не молотить зерно, біла хата із намальованими квітками над вікнами та притихла кузня без дзвонів молоту коваля. У музеї архітектури, побуту та дитячої творчості села Прелесне просто неба відтворене українське подвір’я. Усе автентичне. Всередині кожної будівлі також є знаряддя праці, які можна потримати, а на ткацькому верстаті навіть попрацювати.

У село Прелесне краще приїжджати навесні чи влітку, коли довкола усе зелене, радять місцеві.

“Музей архітектури, побуту та дитячої творчості – одна  з локацій туристичного маршруту, який розробили у Черкаській громаді”, – зазначив начальник відділу культури та туризму Черкаської селищної ради Ярослав Батан.

Він докладно розповів, як тут планують заробляти додаткові кошти на туризмі.

Що саме представляє собою туристичний маршрут Черкаської громади?

– Складений маршрут вже тривалий час, але ніяк до нього не доходить фінансування. Аби його повноцінно впровадити, потрібно близько мільйона гривень. Це необхідно для того, щоб обладнати місця для відпочинку для туристів, поставити вказівники по всій території.

У нас є місця, де колись були розташовані маєтки панів, на честь яких названі станції залізничні – це Бантишево, станція Шидловська: там нічого не залишилося, окрім фундаменту, але й відновити щось практично не можливо. У Прелесному знаходиться садиба Бантиша, в стінах якої в радянські часи розташовувався дитячий табір і фактично там лишився лише фасад.

Садиба знаходиться у підпорядкуванні філії Укрзалізниці в Донецькій області. Аби прийняти її на баланс до Черкаської селищної ради, треба вкласти немалі кошти: там велика територія, на якій знаходяться покинутий ставок, старі будівлі. Також аби довести до ладу, потрібно значне фінансування. Поки що громада неспроможна це зробити.

Однак працює над цим:  шукаємо спонсорів, меценатів; сподіваємось, що у найближчому майбутньому нам передадуть територію. У селі Прелесне, де ми зараз знаходимося, є філія Донецького обласного художнього музею.

У Черкаській громаді мріють заробляти додаткові кошти на туризмі - Фото №1

Млин на території музею

Що взагалі входитиме в туристичний маршрут? Звідки він буде починатися? Які зупинки?

– Туристичний маршрут може починатися, як зі Слов’янська, так і з Краматорська. Екскурсія коштує зі всіма витратами, включаючи транспорт, близько 700 гривень, якщо їхати централізовано на автобусі. Маршрут проходить по всій громаді.

Наприклад, у Черкаському ми пропонуємо подивитися на крейдяні кар’єри, де знаходиться крейдо-вапняний завод. Також у селищі Черкаському, колишня назва Знаменське, народився Народний артисту України Леонід Биков. Там його хата, яка нині знаходиться у приватні власності.

Далі ми рухаємося до села Новомиколаївка, де у нас знаходиться фермерське господарство “Верес”. Там кінна ферма, де ми пропонуємо покататися на конях, подивитися мінізоопарк на території. Потім заїжджаємо у село Майдан, де є ставочок. Ми там хочемо обладнати кемпінг туристичний, аби була можливість для відпочинку з наметами.

У Прелесному є майданчик, де під час екскурсії можна сісти, перекусити і ми плануємо там побудувати альтанку, де будемо пригощати наших гостей українськими стравами. Олександрівка, Новоселівка, мабуть, не зовсім цікаві туристично, але там є місця, де загинули наші військовослужбовці, захищаючи Донецьку область. Можна за бажанням туди заїхати і віддати данину нашим захисникам.

У Черкаській громаді мріють заробляти додаткові кошти на туризмі - Фото №2

Зупинки туристичного маршруту на карті

Ви говорили, що екскурсія коштує 700 гривень. Що туди входить?

– Це транспорті витрати, харчування, екскурсії на території, які не знаходяться у нашому підпорядкуванні.

Якщо порівнювати: організована екскурсія та скільки коштує, якщо людина самостійно хоче поїхати?

– Зараз, наприклад, територія відкрита, можете завітати сюди у будь-який час, усе у вільному доступі. Якщо бажаєте зайти до приміщенні, то там треба заплатити. Цим музей займається. Інші місця також відкриті. Основне питання в обладнанні, в під’їзді нормальному, в презентабельному вигляді – вказівники і таке інше.

Чи прораховували ви, наскільки користуватиметься попитом такий маршрут у туристів? Чи зараз відвідують якісь місця?

– Зараз користуються цим маршрутом, але неповноцінно. Наприклад, їдуть в Прелесне наші велоспортсмени. Також на цій території відбуваються художні пленери. А от у садибу Бантиша потрапити неможливо, для цього треба домовлятися з керівництвом Укрзалізниці.

У Черкаській громаді мріють заробляти додаткові кошти на туризмі - Фото №3

Хата ХІХ сторіччя на території музею

Як будете зацікавлювати людей вашим маршрутом?

– Ми хотіли зробити відеоролик про маршрут, виготовити флаєри, буклети. У нас у проєкті усе закладено. Також є людина, яка займатиметься і коригуватиме екскурсії. Ми готові до цього, але проблема в фінансах. Ми дуже мріємо, дуже хочемо зробити це.

Скільки вже мрієте про туристичний маршрут?

– Маршрут вже існує півтора року в проєкті. Ми його подавали і на гранти, і до облдержадміністрації, сподівалися, що якісь програми існуватимуть: була така, здається, називалася “Культурна Донеччина” чи якось так. Колись подібні проєкти створювалися в кожному місті, в кожній громаді. Потім виявилося так, що його скинули на нас.

Ірина Мартинова, “Донеччина. ЗмІни”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика