Туристична пропаганда «ДНР» – фейк чи реальність?

3992
коментарі відсутні

Туристична пропаганда «ДНР» – фейк чи реальність?

Нещодавно соцмережі сколихнула інформація про те, що діти з підконтрольних Україні прифронтових населених пунктів регулярно їздять в «ДНР» на екскурсії. Подібні повідомлення активно «розкручують» ЗМІ невизнаної республіки, що надає подіям нібито масовий характер. Повідомляється, що поїздки організовані в рамках «Гуманітарної програми допомоги співвітчизникам», помпезно презентованої так званим «урядом ДНР» в лютому цього року.

Описуючи такі екскурсійні тури, користувачі мереж стверджують, що їх організовують проросійськи налаштовані вчителі, які не упускають можливості провести антиукраїнську агітацію.

Вони розповідають батькам, які готові їх слухати, про те «як добре жити в ДНР» і що «їх там дуже чекають». Наївні батьки відправляють дітей в подібні екскурсії, де їм вже і влаштовують «ликбез», про «фашистів, хунту і карателів». Діти природно вірять будь-яким словам.

Саме на це і розрахована «гуманітарна програма». Разом з інфомаційно-пропагандистською машиною, подібні екскурсії є частиною гібридної війни. Людей з підконтрольних територій запрошують в «ДНР» безкоштовно вчитися, лікуватися, отримувати соціальну допомогу, відзначати радянські свята. Все це більше нагадує піар-акцію, ніж реальність. Жебраки, з падаючою економікою, повністю залежні від Російської Федерації самопроголошені республіки обіцяють приїжджим усілякі блага, в той час як власні жителі ледь зводять кінці з кінцями.

Але повернемося до дітей з підконтрольній території, які, як стверджується 1 липня були на екскурсії в Донецьку. За повідомленнями ЗМІ «ДНР», Донецький республіканський краєзнавчий музей в цей день відвідали 30 осіб з Волноваського району. Дітям показали експозиції «Во славу російської доблесті», «Герої ДНР», організували прогулянку по парку Щербакова і обід. Все безкоштовно, підкреслюється в повідомленні.

Чи можна довіряти цим повідомленням? Зрада це або фейк, розрахований на довірливих читачів? Спробуємо розібратися.

Почнемо з того, що перетнути КПВВ екскурсійним автобусом з дітьми неможливо. Для перетину лінії розмежування потрібна нотаріальна довіреність від батьків або опікунів, виписана на конкретну людину, яка з ним буде перетинати КПВВ. З огляду на той факт, що лінію не перетинає громадський транспорт з ліцензіями на перевезення, то здійснити це досить складно.

Можливо, діти виїжджали на непідконтрольну територію в приватному порядку, з батьками, щоб потім зібратися в групу і відправитися на екскурсію. Версія малоймовірна, якщо врахувати витрати часу і грошей на поїздку. У порівнянні з цими витратами безкоштовна культурна програма на території «ДНР» виглядає сумнівним задоволенням.

Швидше за все, не було там ніяких дітей з підконтрольній території. У своїх новинах «республіканські ЗМІ» згадують лише назви районів, які до збройного конфлікту входили в адміністративно-територіальну структуру Донецької області. При цьому не уточнюється, що в зазначених районах в даний час є як підконтрольні, так і непідконтрольні Україні території. Так, повідомляється, що на екскурсію в Донецьк приїхали діти з Волноваського району. Але в районі є населені пункти, які тимчасово контролюються «ДНР» – наприклад, Оленівська, Любовська, Андріївська сільради.

Цілком ймовірно, що в своєму пропагандистському завзятті ЗМІ «ДНР» видають бажане за дійсне і навмисно спотворюють інформацію.

 

Туристична пропаганда «ДНР» – фейк чи реальність? - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика