Триває впровадження дуального навчання в профосвіті

4754
коментарі відсутні

Триває впровадження дуального навчання в профосвіті

За висновками експертів, сьогодні в Україні 100% підприємств відчувають потребу в нових робочих кадрах, 80% – незадоволені якістю підготовки студентів у ПТУ та готові надавати місця для виробничої практики. Одне з рішень цієї проблеми – дуальне навчання. Студент, який 70% навчального часу проводить на виробництві та отримує зарплатню. Таким є принцип дуального навчання – системи профосвіти, яку Україна запозичила у Німеччини. В її основі – тісна співпраця навчальних закладів та підприємств. Нині на Дніпропетровщині успішно діють майже півтора десятки таких «дуетів». У перспективі на дуальне навчання мають перейти й інші профшколи регіону.

Як повідомила прес-служба ДніпроОДА, саме цю тему обговорювали під час зустрічі голови облдержадміністрації Олександра Бондаренка з керівниками Федерації організацій роботодавців області та Дніпропетровського об’єднання профспілок.

«Маємо об’єднати зусилля задля розвитку і процвітання Дніпропетровщини. Роботодавці зацікавлені у підготовці фахівців саме тих професій, у яких є потреба на виробництві. Учні профшкіл хочуть бути упевнені, що зможуть у майбутньому працевлаштуватися за фахом. У поміч – «дуети» із підприємств та навчальних закладів», – підкреслив Олександр Бондаренко.

Серед підприємств, що долучилися до системи дуального навчання, – Криворізький залізорудний комбінат, КБ «Південне», Південмаш, Придніпровська залізниця, «Павлоградвугілля».

«Роботодавці зацікавлені у такій співпраці. Вони відчувають голод на ринку праці, – сказав голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв. – Загалом погодилися створювати «дуети» понад півтори сотні підприємств області. Проте не всі вони готові взяти на роботу студентів вже сьогодні. Дуальна система передбачає, що підприємства зазнають певних витрат на навчання. Тож необхідно продумати систему заохочення з боку влади».

Слід нагадати, що 21-25 січня 2019 року у Німеччині, в рамках українсько-німецького проекту «ЕХАМ Дніпро», пройшов учбовий тур (study tour) щодо підготовки п’яти українських експертів по «дуальній» системі професійного навчання. Керівники study tour – голови федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв та Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль.

Під час навчальної поїздки учасники відвідали професійні школи та підприємства, які активно впроваджують дуальну форму професійної освіти у своїй діяльності, ознайомились із передовим досвідом з цього напрямку, практичними аспектами організації такого навчання. EXAM-експертами стали представники Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, роботодавців регіону, які вже мають певний досвід підготовки фахівців з елементами дуального навчання, громадських організацій.

Наразі з 55 ПТУ Дніпропетровщини (державних) дуальну освіту запроваджують у 12. За даними єдиної державної електронної бази з питань освіти, на Дніпропетровщині 117 закладів (державних та приватних) професійної (професійно-технічної) освіти. За даними інформаційної системи єдиного освітнього центру Дніпропетровської області,таких закладів – 76.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика