Транспортне сполучення, робота дитсадків і закриті КПВВ – як Донеччина пом’якшує карантинні обмеження


1478
коментарі відсутні

Транспортне сполучення, робота дитсадків і закриті КПВВ – як Донеччина пом’якшує карантинні обмеження

Починаючи з 25 травня в Донецькій області введено в дію режим послаблення карантинних заходів. Про це на брифінгу в облдержадміністрації повідомив директор департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи ДонОДА Ігор Бойко. Підставою для цього є відповідальність трьом критеріям, встановленим Кабінетом Міністрів України, що відображають загальну ситуацію з захворюваністю на COVID-19 в області.

«Останніми днями додалися нові підтверджені випадки короновірусної хвороби. Всього з початку оголошення карантину в Донецькій області зафіксовано 155 випадків захворювання на коронавірусну хворобу. 64 людини вже одужали, 87 продовжують лікування. З них 64 – амбулаторно, 23 лікуються у стаціонарах, їх стан задовільний», – надав останні дані Олександр Педенко, начальник відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров’я ДонОДА.

 

Транспортне сполучення, робота дитсадків і закриті КПВВ – як Донеччина пом’якшує карантинні обмеження - Фото №1

Розбіжності у цифрах

 

Постановою Кабміну послаблення карантину можливо в тих регіонах, які відповідають наступним критеріям:

  • Кількість хворих на 100 тисяч населення за останні 7 днів – не більше 12 (в Донецькій області цей показник – 0,9).
  • Завантаженість ліжок у медзакладах – не більше 50% (в Донецькій області – 3,9%).
  • Охоплення тестуванням – не менше 12 на 100 тисяч населення.

Останній критерій став підставою того, що Кабмін визнав Донеччину як таку, що не може послабляти карантин. За підрахунками урядовців цей показник на 22 травня становив 8,3. Але ж за даними обласних чиновників охоплення тестуванням складає 13,4.

«В період з 18 по 24 травня у двох лабораторіях Донецької області було проведено 1090 тестувань. Ще 692 дослідження виконано в лабораторії Києва. У розрахунку на 1,9 мільйонів усього населення області ми цілком відповідаємо даному критерію», – наголосив Олександр Педенко.

Тому обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) на засіданні 25 травня прийняла рішення щодо послаблення протиепідемічних заходів та надала право органам місцевого самоврядування приймати відповідні рішення в межах своїх повноважень.

 

Транспортне міжміське сполучення

 

Зокрема, комісія ТЕБ та НС дозволила відновити пасажирські перевезення автотранспортом на міжміському сполученні в межах області. Але безпосередньо рішення прийматиме місцева влада у містах, ОТГ та районах, де вона є замовником таких перевезень.

«Обласна держадміністрація, яка також є організатором певних міжміських маршрутів, ухвалила рішення про відновлення внутрішньообласного сполучення на цих маршрутах. Автовокзали вже почали продавати квітки. Головна умова – дотримання санітарних вимог транспортними компаніями. Контролювати їх виконання будуть співробітники Національної поліції та Укртрансбезпеки», – розповів Артем Литвинов, директор департаменту розвитку базових галузей промисловості ДонОДА.

Він також додав, що місцеві комісії ТЕБ та НС відсьогодні можуть розглядати питання та приймати постанови щодо відновлення автобусного сполучення на тих маршрутах, замовником яких є дана місцева влада.

Стосовно міжобласного сполучення, а також відновлення роботи залізничного транспорту, то це може відбутися 1 червня – у разі відповідальності зазначеним вище критеріям.

 

Відкриття дитсадків дозволено, але…

 

Обласна комісія ТЕБ та НС надала право місцевим комісіям розглянути можливість відкриття дошкільних навчальних закладів. Втім це не означає, що одразу після 25 травня садочки прийматимуть дітей.

«Від головного державного санітарного лікаря надійшли додаткові рекомендації щодо організації роботи дитсадків в умовах адаптивного карантину. Якщо місцева влада вирішить, що в цьому є потреба, і забезпечить виконання всіх санітарних вимог, то в тих громадах садочки будуть відкриті», – сказав Ігор Бойко.

Перелік рекомендацій у повному обсязі відображений у протоколі № 19 засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

Режим «червоний» продовжено

 

В Донецькій області продовжує діяти режим «червоний», введений 28 березня командувачем Об’єднаних сил. Тому послаблень щодо перетину лінії розмежування через контрольні пункти в’їзду-виїзду поки що не відбудеться.

За наказом командуючого ОС, заборонено перетин КПВВ до кінця доби 22 червня. Пропуск громадян дозволений лише у випадках, коли люди мають вагомі причини та можуть підтвердити це документом. Наприклад, важкі хвороби батьків, смерть рідних та необхідність возз’єднання сімей. Дозвіл надається Командувачем об’єднаних сил.

«Окрім цього, ніяких інших незручностей режим «червоний» не несе. Зараз навіть вже не забороняється перетинати межі Донецької області на приватних автівках. Тому продовження дії режиму не буде перешкодою для відновлення міжобласного сполучення, якого очікуємо з 1 червня», – зазначив Ігор Бойко.

 

Відновлення зруйнованого житла

 

Починаючи з 10 червня вздовж лінії розмежування поновлять роботи з відновлення житла, пошкодженого внаслідок збройній агресії. Під час карантину цю роботу було обмежено.

«Ми готуємось розпочати сезон відновлення житла. Невдовзі очікуємо приїзд на Донеччину 150 співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій з інших регіонів України. Додатково готові стати до роботи 50 співробітників Головного управління ДСНС в Донецькій області. Попередньо відбудеться онлайн-нарада з представниками місцевої влади, які залучені до даних робіт. Визначимось з готовністю до прийняття цих співробітників, перевіримо наявність будівельних матеріалів та необхідних документів для початку відновлювальних робіт», – повідомив Ігор Бойко.

За його словами, період вимушеного карантину теж не пройшов дарма. Силами місцевої влади, з використанням будматеріалів з обласного резерву протягом двох місяців було відновлено 43 приватних будинки. Залучення представників ДСНС значно прискорить роботу.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі