«Трансформувати» військовий досвід


1316
коментарі відсутні

«Трансформувати» військовий досвід

В Дніпрі розпочався новий цикл тренінгів всесвітньо відомого американського психолога Френка П’юселіка – чотири семиденних тренінги. Тренінги відбуваються в приміщенні Дніпропетровської ОДА. Досвід всесвітньо відомого американського психолога переймають здебільшого психологи. Але серед слухачів є і учасники АТО.

«Коли ми просимо людину стати солдатом, це означає, що ми просимо його назавжди відмовитися від людських слабкостей, колишніх цінностей. Одна з трагедій війни – у який повернувся в мирне життя солдата є два шляхи: або він стане прекрасним прикладом для наслідування, або дійде до в’язниці або самогубства», – говорить Френк Пьюселік, ветеран в’єтнамської війни, психолог, один з розробників системи реабілітації ветеранів військових конфліктів в США.

Нині стартував третій тиждень занять. Тема циклу – як «трансформувати» військовий досвід та зробити його перевагою.

«Зокрема, будемо обговорювати тему «дарів війни». Як допомогти хлопцям усвідомити, що війна дала дуже багато корисного. Що вони не просто змінилися, а змінилися в кращу для себе сторону, – розповів Френк П’юселік. – Після «трансформації»  бійці розуміють, що війна  не тільки їх не зруйнувала, а й дала нову силу бути краще, ніж раніше».

Після навчання учасники тренінгу будуть допомагати відновитися АТОвцям по всій Дніпропетровщині. Психологи ділитимуться отриманим досвідом із колегами в містах та районах області.

«Ті інструменти, які дає П’юселік, допомагають людині впоратися з пригніченим станом після війни. І перетворити цю енергію в корисну для життя», – наголосила начальниця управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка.

На тренінгах роблять акцент на практичних навичках. Розповідають, якими знаннями повинен володіти психотерапевт, щоб взагалі починати працювати з  темою війни.

«Кваліфікована допомога дозволяє людині розібратися: те, що з нею відбувається – це нормально. Дає змогу структурувати думки», – зазначила психолог, учасниця тренінгу Еліна Карепова.

Наступний тренінговий тиждень для психологів розпочнеться в грудні.

 

«Трансформувати» військовий досвід - Фото №1


Залиште коментар

  Підписатись  
Повідомте про