Топ-5 правопорушень за статистикою патрульної поліції Краматорська та Слов’янська

7706
коментарі відсутні

Топ-5 правопорушень за статистикою патрульної поліції Краматорська та Слов’янська

У листопаді минулого року патрульна поліція почала використовувати прилади для вимірювання швидкості TruCam у Краматорську та Слов’янську. Для того, щоб показати, як вони працюють, патрульні запросили журналістів.

Двоє поліцейських стали з TruCam на дорозі по бульвару Краматорському – у тій частині, що йде через Балку Кутову до мікрорайону Лазурний. Правоохоронці фіксували швидкість машин, що проїжджали повз, а журналісти знімали цей процес на відео- і фотокамери. І просто під час демонстрації TruCam водій одного позашляховика значно перевищив дозволену у місті швидкість: прилад це зафіксував, патрульні його зупинили і склали протокол.

Загалом того дня поліцейські притягнули до відповідальності 15 водіїв, які перевищили встановлені обмеження швидкості руху. Виявляється, що таке порушення правил дорожнього руху патрульні поліцейські у Краматорську та Слов’янську фіксують найчастіше.

 

Десять тисяч порушень Правил дорожнього руху

 

За словами спеціаліста прес-служби Патрульної поліції Краматорська та Слов’янська Ксенії Шостацької, за минулий рік і січень цього року правоохоронці склали 10214 адміністративних матеріалів за ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Це не лише перевищення встановлених обмежень швидкості руху, але й проїзд на заборонний сигнал світлофора та порушення інших правил дорожнього руху.

Правила дорожнього руху України вказують, що максимально дозволена швидкість руху у місті становить 50 км/год. Якщо водій перевищить швидкість на понад 20 км/год, то на нього чекає штраф у 255 грн, якщо ж на понад 50 км /год – то 510 грн.

 

Заборонене куріння

 

На другому місці за кількістю порушень у Краматорську та Слов’янську є куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП). За минулий рік і січень теперішнього патрульні склали за це 4558 адміністративних матеріалів.

Якщо переглянути Єдиний реєстр судових рішень, то ми там побачимо багато постанов щодо студентів інститутів, коледжів, училищ, які курили сигарети біля своїх навчальних закладів або в інших місцях, де це заборонено.

Наприклад, кілька тижнів тому суд покарав студента краматорського 123-го училища за куріння на території закладу. Оскільки він ще неповнолітній, йому винесли попередження. А ось його матір оштрафували на 850 грн, і ще вона має сплатити 420 грн судового збору.

У липні минулого року студент Машинобудівного коледжу ДДМА курив біля ПК НКМЗ на Площі Миру у невідведеному для цього місці. Патрульні склали щодо хлопця протокол, а суд виніс йому попередження.

Згідно із ст. 9 Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, курити сигарети, електронні сигарети та кальяни забороняється:

  • у ліфтах і таксофонах;
  • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
  • у приміщеннях та на території навчальних закладів;
  • на дитячих майданчиках;
  • у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
  • у під’їздах житлових будинків;
  • у підземних переходах;
  • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
  • у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
  • у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
  • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
  • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Якщо порушник притягується до адміністративної відповідальності вперше протягом року, у такому випадку йому можуть винести попередження або штраф у розмірі від 51 до 170 гривень. Якщо ж на курінні у забороненому місці його «зловили» вдруге протягом року, то штраф збільшується до розміру від 170 до 340 гривень.

 

Інші порушення

 

Третім за кількістю є порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошломами (ст. 121 КУпАП). За це патрульна поліція Краматорська та Слов’янська склала 3540 адміністративних матеріалів.

Лише на двадцять протоколів менше патрульні склали за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу у громадських місцях у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП) – 3520 адмінматеріалів.

На п’ятому місці – керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом, або не пред’явила їх для перевірки (ст. 126 КУпАП). За минулий рік та січень теперішнього патрульні склали 2612 адміністративних матеріалів.

 

Топ-5 порушень

 

Отже, топ-5 порушень у Краматорську та Слов’янську виглядають так:

  1. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал світлофора та порушення інших правил дорожнього руху.
  2. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.
  3. Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошломами.
  4. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді.
  5. Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом, або не пред’явила їх для перевірки.

 

Олексій Ладика, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика