Теплопостачальники Донеччини змінюють тарифи для населення – одні знижують, інші підвищують


2903
коментарі відсутні

Теплопостачальники Донеччини змінюють тарифи для населення – одні знижують, інші підвищують

Комунальне підприємство «Краматорська тепломережа» вийшло з пропозицією до міськвиконкому про перегляд діючого тарифу на опалення. Згідно пояснень, зменшилася вартість газу, тож тариф для населення має бути змінений.

Протягом двох останніх опалювальних сезонів абоненти КП «Краматорська тепломережа» сплачували за опалення із розрахунку по 1814 гривень за гігакалорію. Цей тариф був одним з найвищих у Донецькій області.

 

Теплопостачальники Донеччини змінюють тарифи для населення – одні знижують, інші підвищують - Фото №1

 

Як пояснив на колегії ДонОДА краматорський міський голова Андрій Панков, цей тариф встановлювався, коли вартість газу була на рівні 6800 грн за 1000 куб. м, і він повністю покривав всі витрати на виробництво тепла.

Потім ціна газу знизилася, оскільки урядом був запроваджений ринковий механізм ціноутворення. Наразі прийнято постанову Кабміну щодо перегляду тарифів теплопостачальниками з урахуванням однакової для всіх підприємств середньої вартості газу за попередній опалювальний сезон – 4048,79 грн/1000 куб. м.

Таким чином, новий тариф для КП «Краматорська тепломережа» розрахований на рівні 1586,81 грн/гКал, що на 227 грн. менше за попередній. Ухвалити новий тариф планують на найближчому засіданні виконкому Краматорської міськради. Проєкт рішення опублікований на сайті.

Знизити тарифи на опалення та привести їх до рівня відшкодування собівартості доведеться також ТОВ «Бахмут – Енергія» та ККП «Маріупольтепломережа».

А ось абонентам обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» тепер доведеться платити значно більше. Тариф підвищили аж на 500 грн. за гігакалорію – з 1433 до 1930 грн/гКал.

За словами директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації Сергія Гончаренка, діючий тариф розраховувався ще у 2014 році з незначним корегуванням у 2016 році, тому він не відповідає реальним витратам на газ, електроенергію, воду та оплату праці. Новий тариф був встановлений розпорядженням голови ДонОДА Павлом Кириленком 29 липня цього року.

Підвищення плати за тепло торкнеться багатьох мешканців Донецької області, адже ОКП «Донецьктеплокомуненерго» є найбільшим постачальником тепла в регіоні, надаючи послуги централізованого опалення у 34 населених пунктах.

 

Теплопостачальники Донеччини змінюють тарифи для населення – одні знижують, інші підвищують - Фото №2

 

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі