Пенсії

Як розрахувати розмір власної пенсії: покроковий алгоритм

Суспільство

Як не виходячи з дому дізнатися розмір пенсійних виплат, на які ви можете розраховувати? Відповідь у нашому відео.

Дивіться більше корисних та пізнавальних відео у добірці Пізнавальне!
Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на Донеччині, разом з ...

Пенсія для переселенців: як оформити і що потрібно

|
Суспільство

Нині отримати пенсію в Україні можуть ті громадяни, які досягли 60 років і мають відповідний страховий стаж. Також ці соціальні виплати одержують особи, які змушені були виїхати з тимчасово окупованих територій.
 
Які документи необхідні ...

Пенсійний фонд України – бюджет майже в пів трильйони гривень і постійна нестача коштів

Економіка

Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого координується Кабінетом Міністрів України через Міністерство соціальної політики. Бюджет Пенсійного фонду України на поточний рік затверджується постановою Кабінету ...

Про необхідність прозорої системи накопичувального пенсійного забезпечення

Суспільство

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, недофінансована сьогодні система соціального страхування збільшує навантаження на майбутні покоління.
Серед тих людей, які уклали декларації із сімейним лікарем, є значна кількість тих, хто ...

Як контролювати роботодавця, щоб вчасно отримати пенсію

Суспільство

Коли нам йти на пенсію, вирішується згідно страхового стажу. Цей стаж нараховується відповідно до сплаченого єдиного соціального внеску, який роботодавець сплачує за працівника. Як контролювати роботодавця та що робити у випадку його нечесності? ...

Хто отримав додаткову пенсію

Суспільство

Український державний бюджет парламентарі змінили та  "адаптували" його до економічної кризи, карантину і необхідності протистояти коронавірусу. Зокрема, збільшили на 10 мільярдів гривень Пенсійний фонд. Йдеться про виплату додаткової тисячі гривень ...

Соціальні виплати, пенсії, субсидії – що змінилося на період карантину

Суспільство

Під час обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, коли людям заборонено зайвий раз виходити з дому, а більшість державних установ не приймає відвідувачів, гостро постало питання оформлення чи продовження соціальних ...

Майже 59 тисяч пенсіонерів в Краматорську отримають по додатковій тисячі гривень

Суспільство

У зв’язку з розповсюдженням коронавіруса в країні уряд запропонував підтримати пенсіонерів – в квітні вони мають отримати по додатковій тисячі гривень. Але це стане можливим тільки після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України ...

Як розрахувати пенсію не виходячи з дому?

Суспільство

Пенсійний фонд впроваджує нові електронні сервіси. Один із останніх – «Пенсійний калькулятор». Завдяки ньому можна розрахувати розмір власної пенсії не виходячи з дому.
Як ним скористатися – дивіться у сюжеті.

Як забезпечити собі пенсію самостійно

Суспільство

Пенсійна реформа кожного року виставляє більш жорсткі вимоги – збільшується рік виходу на пенсію та необхідна кількість років страхового стажу. Тож все частіше люди замислюються, що про пенсійне забезпечення можна подбати і особисто.

У цій рубриці нашого сайту ми розповідаємо про свіжі новини про пенсії в Україні та зростання пенсій, приділяємо увагу пенсійній реформі, яка стартувала ще у 2011 році, та індексації пенсій.

Те, що люди хочуть знати все про пенсію, бути в курсі свіжих новин, цілком природно, адже всі ми рано чи пізно вийдемо на заслужений відпочинок. 

Наш медіа-центр надає інформаційну допомогу переселенцям, мешканцям окремих районів Луганської та Донецької області, інформує про події, які відбуваються в Україні, та про те, як оформити українську пенсію жителям регіону, які документи для цього потрібні. Так, основною умовою оформлення української пенсії є збереження паспорту України, який засвідчує громадянство людини. 

У нас ви можете дізнатися про мінімальний розмір пенсії на сьогодні, який становить 1 638 гривень, а починаючи з 1 липня – 1 712 гривень. Ще одне підвищення пенсійних виплат, відповідно до останніх новин про пенсії в Україні, планується урядом України на початку грудня цього року, виплати на цей раз зростуть до 1 769 гривень. Про те, як відбуватиметься підвищення, ви також можете почитати на цій сторінці. Наші експерти розкажуть, кого стосуються такі розміри пенсійних виплат. Найбільше виграють від підвищення мінімалки ті пенсіонери, які отримують максимальну пенсію. З грудня судді, держслужбовці, військові деяких категорій, Герої України та персональні пенсіонери отримуватимуть 16 380 гривень. 

Разом з підвищенням розмірів пенсій росте пенсійний вік як для жінок, так і для чоловіків. Згідно з законом, прийнятим Верховною Радою, пенсійний вік для чоловіків збільшено до 63 років, жінки зможуть вийти на заслужений відпочинок при досягнених ними 60 років. Для нарахування робочої пенсії жінки повинні мати 25 років трудового стажу, чоловіки – 30 років стажу.