ОСББ

Програма розвитку та підтримки ОСББ у Маріуполі

Від облаштування дворів до ремонтів у будинку – в Маріуполі діє «Програма розвитку та підтримки ОСББ». Фінансується вона міської радою і має п’ять компонентів. Завдяки програмі кількість ОСББ в місті за 4 роки зросла з 5% до 50%.
Як діє програма - ...

Що заважає краматорцям створювати ОСББ

Суспільство

Протягом 2019 року в Краматорську створено лише одне об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. Цього ж року в Маріуполі зареєстровано 120 нових ОСББ, в Бахмуті – 20, в Слов’янську – 8. Міська влада пояснює це безініціативністю краматорців. ...

Маріупольські ОСББ сортують сміття і заробляють на цьому гроші

Суспільство

Близько 500-600 грн щомісяця можуть заробляти ОСББ від збирання окремо паперу, скла і пластику. Це не просто теорія, а реальність. Як це можна втілити, розглянемо на прикладі ОСББ Маріуполя.
 
«Забиваємо баки» від ГО «Еко Гурт»
  ...

У Маріуполі підтримують створення нових ОСББ та допомагають чинним

Суспільство

За п’ять років кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Маріуполі виросла з 5% до 50%. Нині при житловому фонді понад 2200 будинків з них понад 900 – це ОСББ. У місті діє «Програма підтримки і розвитку об’єднань співвласників ...

ГО «Рада голів ОСББ м. Маріуполя» – професійне об’єднання голів ОСББ

Суспільство

А ми знайомимо далі з неурядовими організаціями Донеччини.

Члени громадської організації «Рада голів ОСББ м. Маріуполя» взаємодіють не лише з головами ОСББ, а й з ініціативними групами, які хочуть створити об’єднання у своєму будинку. Голови ...

«Теплі кредити» для ОСББ

Суспільство

Взяли три «теплі кредити», термомодернізували будинок та отримали економію. ОСББ «Маріупольський Морський 48» одне із перших у Маріуполі, хто зважився взяти позику. Подробиці дивіться у сюжеті.
Дивіться більше відео про зміни на Донеччині у добірці ...

Для маріупольських ОСББ «Теплі кредити» стали ще доступнішими

Суспільство

Завдяки підтримці з міського бюджету мешканцям компенсують до 90% вартості енергозберігаючих матеріалів і обладнання, ще й зменшують платіж за кредитною ставкою.
Державна програма «Теплі кредити» реалізується у місті на умовах співфінансування – ...

Як створити Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків

Суспільство

За законом мешканці багатоповерхівок мають обрати форму управління своїм будинком: Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків чи індивідуальні договори з управляючою компанією.
Процес створення ОСББ в Україні розпочався ще у 2005 році. В ...

Понад 330 млн грн «теплих кредитів» отримали українці в травні

Суспільство

Як показує досвід учасників програми «теплі кредити», впровадження комплексу енергоефективних заходів дає змогу скоротити енергоспоживання, зменшити комунальні платежі від 20% до 70% та створити комфортні умови проживання.

Відстежуйте змІнИ, ...

Вітаємо переможців конкурсу «Мій дім – моя фортеця»!!!

Суспільство

З радістю повідомляємо вам про результати бліц конкурсу дитячої творчості «Мій дім – моя фортеця», організований ініціативної групою Спільноти ОСББ Донеччини за підтримки проекту ЄС/ПРООН HOUSES та за сприяння департаменту ЖКГ Донецької ...

Наш Антикризовий медіа-центр висвітлює не тільки воєнні події на Сході України. Завдяки роботі наших журналістів та аналітиків ви можете дізнатись про останні новини з життя регіону та про його розвиток. Одна з цікавих та хвилюючих багатьох тем – ОСББ в Україні. 

Нагадаємо, що закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» увійшов в силу з кінця 2001 року. ОСББ – це відокремлена юридична особа, яка створюється в окремій будівлі власниками жилих та нежилих приміщень, щоб використовувати власне майно та керувати, утримувати й використовувати загальне майно та спільне неподілене.

З моменту визначення цього поняття та прийняття закону об’єднання пройшли важкий шлях, та ще продовжують рухатись вперед. Не всі мешканці регіону розуміють, як працюють такі об’єднання, які в них є переваги та недоліки, як їх створювати, що належить мешканцям будівлі, які вони мають можливості, права та обов’язки. Тому ми спробуємо тут дати відповіді на питання, які найбільше турбують читачів нашого порталу та мешканців регіону.

Тут ви можете дізнатись все про ОСББ, подивитися інтерв’ю з чиновниками, де вони роз’яснюють складні питання, прочитати актуальну інфо про життя та зміни в деяких житлових об’єднаннях, дізнатись про заплановані форуми, збори та конкурси для мешканців будівель, з’ясувати важливі для вас подробиці та юридичні дрібниці. Ми працюємо, щоб кожен громадянин мав змогу не пропустити зміни та новини ОСББ.