Місцеве самоврядування

«Шерифи» в Миколаївській громаді стали до роботи

Суспільство

На Донеччині реалізується проєкт «Поліцейський офіцер громади». У восьми громадах службу несуть 15 поліцейських.
 
З карного розшуку – в офіцери громади
 
Микола Гінк – поліцейський офіцер Миколаївської громади. Йому двадцять вісім, ...

На порядку денному: присяга, поліція та шквал емоцій

Політика

Під час першої сесії на пленарному засіданні в Костянтинівці  новообрані депутати вчилися домовлятися.
Чи вийшло?

Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на Донеччині, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter. ...

Визначено механізм правонаступництва в нових громадах та районах

Суспільство

Нові райони та територіальні громади тепер мають законодавчо закріплені підстави проводити реорганізацію та передавати майно. Відповідний закон набрав чинності та надав можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і ...

Нові районні ради Донеччини – з невизначеними повноваженнями, без приміщень і регламентів

Суспільство

В результаті адміністративно-територіальної реформи в Україні відбулося укрупнення районів. Зокрема, в Донецькій області замість 13 районів, що існували на підконтрольній території, залишилося 5 районів.
Окрім того, в процесі децентралізації ...

Як громадськості впливати на прийняття рішень місцевою владою

Політика

Яким чином громадськість може впливати на прийняття рішень місцевою владою?
Які існують механізми місцевої демократії?

Відповідає Максим Ткач, керівник Донецького офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Дивіться більше відео з відповідями на ...

Андріївська громада запровадила сортування сміття

Суспільство

Андріївська сільська громада запровадила роздільний збір сміття. За бюджетні гроші придбали контейнери для сортування, встановили майданчики для збору побутових відходів.
Тепер шукають фірму, яка б забирала корисне сміття на подальшу утилізацію.
...

Бюджет Донеччини: що зміниться у 2021 році

Економіка

З нового року усі громади області житимуть по-новому, принаймні 22 з них, які утворилися після місцевих виборів. Тепер їм самим доведеться розпоряджатися власними коштами: як розраховувати прибутки, так і планувати видатки.
 
Бюджети ...

У Краматорську сформовано нові органи місцевого самоврядування

Суспільство

Після проведення місцевих виборів у громадах повністю або частково оновлюються органи управління. Приступають до виконання своїх обов’язків голови рад, депутати, обираються члени виконкомів. Ці три гілки влади складають систему місцевого ...

Хто володіє власністю громади

Суспільство

Комунальна власність остаточно сформувалась в Україні лише на сьомий рік незалежності. Вона означає колективне майно територіальної громади, яка доручає управління та повне розпорядження місцевій владі.
В Україні існує три форми власності: ...

Як подати проєкт на бюджет участі

Суспільство

П’ятий рік поспіль жителі Донеччини втілюють свої ідеї за рахунок міського бюджету. Новий конкурс проєктів вже стартував і продовжуватиметься до 31 грудня 2020 року.
В програмі «Громадський бюджет» беруть участь кілька міст Донеччини. Кожен житель ...

Органи місцевого самоврядування відіграють найголовнішу роль не тільки в житті міста, а й усієї країни. Важко переоцінити внесок комітетів і мерій, які зобов’язані привести цілий населений пункт, великий чи маленький, до процвітання. Жителі міста або села мають право вчасно дізнаватися найменші подробиці про прийняття законів або актів, які безпосередньо впливають на життя кожного громадянина країни. Саме для цього наш незалежний інформаційний ресурс надає точну та актуальну інформацію для кожного бажаючого.

Місцева громада має право не тільки видавати закони і законодавчі акти, а й істотно впливати на життя і добробут міста і країни в цілому. Саме тому кожен свідомий громадянин зобов’язаний бути в курсі останніх подій, а також використовувати найменшу можливість для поліпшення ситуації в країні. 

Місцеве самоврядування створюється виключно силами мешканців міста, тому дуже важливо підібрати дійсно правильний склад для представництва. Органи місцевого самоврядування України не тільки займаються невеликими міськими або сільськими питаннями, але і взаємодіють на вищому рівні з іншими областями та Києвом, в тому числі і з Верховною Радою. Важко переоцінити роль місцевого самоврядування в справах освіти населення, загальної культури і охорони природних ресурсів. Саме в руках цього органу знаходиться майже все, чим пишається населений пункт. 

Щоб завжди залишатися в курсі актуальних новин, радимо підписатися на джерело перевіреної інформації. Наші кореспонденти та експерти розкажуть про останні новини, нададуть роз’яснення щодо складних питань про місцеве самоврядування в Україні. Висвітлення діяльності необхідно будь-якому з ухвалених законів або подій, щоб зробити його максимально прозорим і чесним для кожного жителя України – для цього і працює наша служба.