Децентралізація

Гродівська селищна ОТГ з’явилася на мапі Донеччини

Суспільство

Гродівська селищна ОТГ на мапі Донеччини з’явилася лише у травні цього року. Тоді Кабінет Міністрів затвердив новий Перспективний план формування територій громад. Раніше населені пункти Гродівської ОТГ мали ввійти до складу Мирноградської громади. ...

Гродівська селищна ОТГ: як мешканці відстояли свою громаду

Суспільство

На Донеччині за Перспективним планом мають бути сформовані 66 об’єднаних територіальних громад. З них 46 ОТГ на підконтрольній Україні території.
За цим Перспективним планом на мапі Донеччини з’явилася Гродівська селищна ОТГ. Її раніше не було, бо ...

Схема територіального устрою після виборів 2020

В ось таку схему склав портал Децентралізація дані Мінрегіону та офіційної статистики Верховної Ради щодо моделі територіального устрою, яка сформується після виборів 2020, якщо парламент прийме постанову про нові райони. Зокрема суттєво скоротиться ...

Організаційний механізм реалізації Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року

Суспільство

Текст Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року розміщений на сайті ДонОДА 

А ви вже встигли з ним ознайомитися?

Стратегія буде реалізовуватися у два етапи: перший – 2021-2023 роки, другий – 2024-2027 роки. Серед ...

66 громад на Донеччині: Кабмін затвердив перспективний план

Суспільство

Донеччина має перспективний план формування об’єднаних територіальних громад, якими охоплено 100% всієї території області. Нині сформовані ОТГ не лише на підконтрольній Україні території, а й на тимчасово окупованій частині Донецької області. ...

Як змінювався бюджет Черкаської ОТГ

Економіка

Як змінювався з роками бюджет Черкаської ОТГ, говорили з секретарем Черкаської селищної ради Олексієм Кривоконем.
Повну версію інтерв’ю дивіться вже завтра у новому випуску “Донеччина. ЗмІнИ”.
 
Відстежуйте змІнИ, що відбуваються на ...

На Донеччині об’єдналася ще одна громада

Суспільство

В Донецькій області об’єдналася Кальчицька ОТГ. До її складу ввійшло 16 населених пунктів. Кальчицька ОТГ може стати останньою в Донецькій області, яка об’єдналася за принципом добровільності.
Нині на підписі у Президента перебуває Закон «Про ...

Навіщо Україні потрібні префекти

Політика

Навіщо Україні потрібні префекти? Думка народного депутата України VI скликання Юрія Ганущака.

Дивиться повністю передачу Децентралізація по-українські, або коротко про підсумки п’яти років адміністративно-територіальної реформи

 

Чи підуть на вибори громади територій, розділених війною?

Політика

Розділені війною території - скільки їх на Донеччині і чи підуть їх громади на вибори?
Яка доля Очеретинської ОТГ?
Розповідає заступник директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА Олександр Агулов.
 
Дивіться ...

Децентралізація по-українські, або коротко про підсумки п’яти років адміністративно-територіальної реформи

Суспільство

Чому не всі мешканці Донеччини задоволені перспективним планом формування громад?
Хто кому ставить палки у колеса?
Чому влада вирішила перевести реформу децентралізації у «турборежим»?
Про це та інше говоритимемо сьогодні з нашими гостями.

...

Мешканці будь-якого населеного пункту мають право на доступну медицину та якісну освіту, а також бажають користуватися послугами комунальних та соціальних служб. Дороги з гарним покриттям, чисті вулиці з належним освітленням – все це потребують громадяни нашої країни. Люди бажають контролювати якість надання послуг та їх вартість, але для цього необхідно знаходитися поблизу відповідних постачальників. Саме тому дуже важливо налагодити ефективну взаємодію з представниками місцевої влади, які є відповідальними за вирішення усіх локальних питань.

Децентралізація в Україні покликана забезпечити передачу повноважень та грошових коштів від державної влади до органів місцевого самоврядування. Для цього запроваджено реформу, суть якої полягає в зміцненні становища та наданні широкої відповідальності регіональному керівництву. Програму було започатковано в 2014 році, і наразі суспільство має можливість ознайомитися з деякими результатами на нашому сайті.

На цій сторінці ми зібрали найголовніші новини децентралізації Донбасу, які слід знати усім мешканцям Сходу України. Ви можете дізнатися про переваги та недоліки реформи, а також долучитися до обговорення цікавих подій у житті регіону. Ми розповідаємо про те, що таке децентралізація та як вона впливає на розвиток місцевих громад. Висвітлюємо питання про розподіл бюджетних коштів та ефективність їх використання регіональним управлінням. Крім того, ви ознайомитися на цій сторінці з усіма законами про децентралізацію.

Визначні досягнення та актуальні проблеми територіальних громад ми намагалися розглянути в позитивному ключі, адже будь-які труднощі можна вирішити разом з суспільством. На сторінці також висвітлені новини культури та праці, описаний розвиток регіону. Велику увагу ми приділяємо подіям на окупованих територіях, усвідомлюючи, що війна ускладнює життя пересічних громадян. Волонтери та соціальні організації намагаються надавати посильну допомогу мешканцям постраждалих регіонів, забезпечують їх підтримкою у цей складний час. Поступово починають вирішуватися складні політичні й економічні питання.