Децентралізація

Дитячі майданчики в Званівській ОТГ

Суспільство

По 1 майданчику у селах Переїзне та Верхньокам’янське та 3 у Званівці встановили 2 роки тому в Званівській ОТГ. Усе за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток. Нині мешканці проводять тут толоки, доглядаючи за простором.
Подробиці ...

Бахмутська громада розвиває сільську територію

Суспільство

Бахмутська ОТГ стала першою на Донеччині, що скористалась спрощеним принципом утворення громади навколо міста обласного значення, без проведення перших виборів.
У липні минулого року до Бахмута приєднались 17 сіл та селищ з п’яти рад. І вийшло так, ...

Торецька громада: проблеми з об’єднанням та дієві мрії про майбутнє

Суспільство

Торецька міська громада знаходиться на самій лінії зіткнення, далі йде тимчасово окупована Горлівка. Безпекове питання було не єдиним, чому за увесь час децентралізації Торецьк не об’єднав у ОТГ сусідні сільські та селищні території .
І хоча ці ...

Які громади об’єднаються у Покровському районі

Суспільство

Чергові місцеві вибори, заплановані на осінь 2020 року, мають пройти на основі нового адміністративно-територіального устрою. По Україні будуть сформовані всі ОТГ, і їх формат визначений у Перспективному плані формування територій громад. Це ...

Нове комунальне підприємство Олександрівської селищної ОТГ

Суспільство

Тротуарну плитку та шлакоблоки планують виготовляти на комунальному підприємстві «Віднова» Олександрівської селищної ОТГ. Тут за кошти виграного гранту від USAID закупили відповідне обладнання, а цех облаштували у старій шкільній котельні.
Однак, ...

Кількість районів скорочено, вибори до нових райрад залишаються

Суспільство

Верховна Рада України на засіданні 17 липня ухвалила новий адміністративно-територіальній устрій країни, створивши 136 нових районів замість 490 старих. В Донецькій області залишається 8 районів, з них 3 – на тимчасово непідконтрольній території, їх ...

Олександрівська ОТГ залучає гроші на розвиток громади

Суспільство

Олександрівська селищна ОТГ утворилась у квітні 2018 року. До об’єднаної громади увійшли 42 села з Олександрівського району. З кожним роком Олександрівська ОТГ нарощує потужність та розвивається.
Для покращення інфраструктури та надання ...

Гродівська селищна ОТГ з’явилася на мапі Донеччини

Суспільство

Гродівська селищна ОТГ на мапі Донеччини з’явилася лише у травні цього року. Тоді Кабінет Міністрів затвердив новий Перспективний план формування територій громад. Раніше населені пункти Гродівської ОТГ мали ввійти до складу Мирноградської громади. ...

Гродівська селищна ОТГ: як мешканці відстояли свою громаду

Суспільство

На Донеччині за Перспективним планом мають бути сформовані 66 об’єднаних територіальних громад. З них 46 ОТГ на підконтрольній Україні території.
За цим Перспективним планом на мапі Донеччини з’явилася Гродівська селищна ОТГ. Її раніше не було, бо ...

Схема територіального устрою після виборів 2020

В ось таку схему склав портал Децентралізація дані Мінрегіону та офіційної статистики Верховної Ради щодо моделі територіального устрою, яка сформується після виборів 2020, якщо парламент прийме постанову про нові райони. Зокрема суттєво скоротиться ...

Мешканці будь-якого населеного пункту мають право на доступну медицину та якісну освіту, а також бажають користуватися послугами комунальних та соціальних служб. Дороги з гарним покриттям, чисті вулиці з належним освітленням – все це потребують громадяни нашої країни. Люди бажають контролювати якість надання послуг та їх вартість, але для цього необхідно знаходитися поблизу відповідних постачальників. Саме тому дуже важливо налагодити ефективну взаємодію з представниками місцевої влади, які є відповідальними за вирішення усіх локальних питань.

Децентралізація в Україні покликана забезпечити передачу повноважень та грошових коштів від державної влади до органів місцевого самоврядування. Для цього запроваджено реформу, суть якої полягає в зміцненні становища та наданні широкої відповідальності регіональному керівництву. Програму було започатковано в 2014 році, і наразі суспільство має можливість ознайомитися з деякими результатами на нашому сайті.

На цій сторінці ми зібрали найголовніші новини децентралізації Донбасу, які слід знати усім мешканцям Сходу України. Ви можете дізнатися про переваги та недоліки реформи, а також долучитися до обговорення цікавих подій у житті регіону. Ми розповідаємо про те, що таке децентралізація та як вона впливає на розвиток місцевих громад. Висвітлюємо питання про розподіл бюджетних коштів та ефективність їх використання регіональним управлінням. Крім того, ви ознайомитися на цій сторінці з усіма законами про децентралізацію.

Визначні досягнення та актуальні проблеми територіальних громад ми намагалися розглянути в позитивному ключі, адже будь-які труднощі можна вирішити разом з суспільством. На сторінці також висвітлені новини культури та праці, описаний розвиток регіону. Велику увагу ми приділяємо подіям на окупованих територіях, усвідомлюючи, що війна ускладнює життя пересічних громадян. Волонтери та соціальні організації намагаються надавати посильну допомогу мешканцям постраждалих регіонів, забезпечують їх підтримкою у цей складний час. Поступово починають вирішуватися складні політичні й економічні питання.