«Ташкенту» шиють справу


2606
коментарі відсутні

«Ташкенту» шиють справу

2 березня російські ЗМІ повідомили, що у Ростові-на-Дону співробітники спецслужб РФ заарештували колишнього «міністра доходів і зборів ДНР» Олександра Тимофєєва, відомого під кличкою «Ташкент». Начебто «Ташкента» доставили в Москву для проведення слідчих дій. За попередньою інформацією, Тимофєєва підозрюють в розкраданнях. Після загибелі ватажка ДНР Олександра Захарченка Тимофєєв втік до Росії.

Разом із цим, того ж 2 березня, дану інформацію спростував Олександр Казаков, колишній радник ватажка донецьких бойовиків Олександра Захарченка. На своїх сторінках в соціальних мережах Казаков розмістив фото з Тимофєєвим. Як стверджує автор поста, знімок зроблений на мобільний телефон на Новому Арбаті в Москві:

«2 березня 2019. 19.00. Сидимо з Ташкентом (Тимофєєвим) в кафе, я п’ю каву, він – чай. Переглядаємо різні ростовські й інші сайти, соцмережі, та … ржемо. Хлопці, не набридло?».

Однак блогери й російські журналісти продовжують наполягати на тому, що Тимофєєв заарештований. І навіть озвучують можливі причини його арешту. Про це пише на своєму каналі в соціальній мережі Telegram російський військкор Роман Сапонков.

Автор, згадуючи свої ділові переговори з Тимофєєвим, стверджує, що «екс-міндох ДНР» разом зі своєю командою налагодив схему виведення російських капіталів за кордон через рахунки в невизнаній республіці Південна Осетія під виглядом розрахунків за експорт російського м’яса.

«Нещодавно виявилося, що в “республіки ЛДНР” йде 30% експорту російського м’яса … Припускаю, що навряд чи весь цей обсяг з’їдається жебраками в “республіках”, швидше за все, таким чином, обходять торгове ембарго з Україною. Чув, мова йде про обороти близька 8 мільярдів рублів на місяць», – пише Сапонков.

На його думку, схемою ухилення від оподаткування та виведення капіталу за кордон при бажанні могли скористатися і юридичні особи, зареєстровані на території України. Діяла ця схема завдяки тому, що Росія визнала Південну Осетію, а Південна Осетія,  у свою чергу, визнала ОРДЛО.

«Це робота через Південну Осетію. У цій “республіці” відкривається юридична особа, яка в свою чергу відкриває рахунок в російському банку. Бо Південна Осетія визнала “ДНР”, то компанія з “ДНР” може отримати та відправити гроші компанії в Південній Осетії. Далі компанія в Південній Осетії просто робить переказ зі свого рахунку в південноосетинському банку на свій же рахунок в російському банку. Після цього може відправляти гроші далі, наприклад, російському експортеру м’яса. Тобто працює все той же канал експорту / імпорту на / з України, або, як варіант, канал “вигону” бабок (грошей. – Авт.) За кордон. Схема біла», – пише військкор Сапонков, відзначаючи, що інтернет рясніє пропозиціями для українських імпортерів / експортерів отримати реєстрацію в Південній Осетії, з рахунком в російському банку, «під ключ»- за 1,5% від обороту при обороті від 10 мільйонів рублів.

У Telegram на каналі «Кремлівський безБашеннік» стверджують, що Тимофєєв «за допомогою фахівців, які працювали раніше з українською Партією регіонів Януковича, виводив гроші в банки Швейцарії (мова про розкрадання коштів, виділених по лінії фінансової допомоги від Росії в розмірі понад 20 млрд рублів. – Авт.). Також в матеріалах слідства міститься інформація про те, що у Януковича тут є особистий інтерес і що він зараз сильно нервує».

Цей же канал зазначає, що в Донецьку залишається «важливий свідок у справі «Ташкента» про розкрадання бюджетних коштів в «республіці» – коханка Тимофєєва, студентка Донецького університету Наталія Волкова. Та дівчина, яка отримала опіки під час вибуху в кафе «Сепар» 31 серпня 2018 року. «Ташкент» їй щомісячно з казни «ДНР» видавав від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на її особисті проекти. Студентка 4-го курсу Донецького університету, активіста молодіжної організації «Оплот», загрожувала ректору ім’ям «Ташкента», якщо ВНЗ не буде «співпрацювати з «Опорою», як треба», – пише канал «Кремлівський безБашеннік».

У мережі Telegram на каналі «Подвійне дно» пишуть, що претензії до «Ташкента» у російських правоохоронців і раніше були:

«Друга комісія приїжджає в Донецьк і не може знайти тільки по державній компанії «ДОНБАСГАЗ» 27 мільярдів російських рублів».


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі