Стартував новий проєкт ЄС з розбудови в Україні сучасної системи громадського здоров’я

3640
коментарі відсутні

Стартував новий проєкт  ЄС з розбудови в Україні сучасної системи громадського здоров’я

ЄС допоможе Україні змінити ставлення до громадського здоров’я

У середині грудня 2019 року Україна отримала ще одну додаткову можливість для реформування своєї медичної галузі. Це стало можливо завдяки Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. У рамках Угоди розпочався новий проєкт під назвою «Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я». Фінансування проєкту узяв на себе Європейський Союз, фахівці проєкту будуть надавати свою допомогу упродовж трьох років – з 2019 до 2022. Коштувати нашим партнерам  це буде 3 млн євро.

Експерти визнають, що Україна серед країн ЄС пасе задніх з багатьох показників. Якщо ж казати про здоров’я громадян, то справжньою проблемою нашої держави стали коротка тривалість життя та високий рівень захворюваності українців. У сучасній системі громадського здоров’я ЄС робиться акцент на профілактиці. Також там приділяється велика увага покращенню здоров’я громадян. Змінити підходи з цих питань в Україні на прикладі ЄС – одне з головних завдань нового проєкту. Такі зміни дуже важливі для нашої країни, як і досягнення сміливої цілі під гаслом «люди можуть менше хворіти». Воно реально втілено у країнах ЄС, воно не залишилось там тільки гаслом.  Саме для таких важливих змін започаткований цей новий проєкт, який погодилась реалізовувати компанія  Consulting Group GmbH у співпраці з Інститутом охорони здоров’я і соціального забезпечення Фінляндії.

У рамках проєкту заплановано провести ретельний аналіз теперішнього  стану системи охорони здоров’я. Окрім цього передбачено впровадження сучасних практик ЄС. Але основний акцент у проєкті буде зроблено на імплементації ефективних підходів до громадського здоров’я. Також європейські фахівці будуть доводити до конкретних людей, які працюють у цій сфері, розуміння головної проблеми – проблеми здорової нації.

Практика ЄС у сфері охорони здоров’я стосується профілактики інфекційних захворювань, ефективної системи безпеки крові, боротьби з тютюнопалінням. Впровадження цих практик потребує аналізу українського законодавства та експертних висновків щодо його змін чи корегувань. Тому у рамках проєкту фахівці надаватимуть необхідні рекомендації у сфері законотворчості, напрацюють рішення, які будуть включені в політичний порядок денний. Бо застарілість нормативно-правової бази або законодавчі прогалини це також виклик для сучасної України, якій конче потрібне реформування у багатьох сферах. Тим більш, у сфері здоров’я її громадян.

Серед головних практичних завдань проєкту проголошено наступне:

Стартував новий проєкт  ЄС з розбудови в Україні сучасної системи громадського здоров’я - Фото №1Необхідно зазначити, що у громадського здоров’я існує визначення, яке закріплено на рівні законодавства України. Так, у розпорядженні Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 р. № 1002-р про «Концепцію розвитку системи громадського здоров’я» прописано:

Стартував новий проєкт  ЄС з розбудови в Україні сучасної системи громадського здоров’я - Фото №2 

Відомо, що здоров’я населення проголошується багатьма державами однією з найбільших цінностей. Громадське здоров’я навіть вважається чинником національної безпеки країни. Здорова людина визначається як необхідна умова для соціально-економічного розвитку країни. Інакше кажучи, немає здоров’я у людини, немає країни. Тому не дивно, що наші закордонні партнери з ЄС не тільки бачать проблеми України, але й згодні їй допомагати та підтримувати на шляху змін. І це добре, бо у виграші – громадяни України, тому що серед досяжних цілей проєкту названа ще одна, дуже важлива ціль: усунення нерівності серед українців у доступі до охорони здоров’я.

Марина Романцова, “Донеччина. ЗмІни”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика