Стартувала кампанія з вибору лікаря


2341
коментарі відсутні

Стартувала кампанія з вибору лікаря

2 квітня у Дніпрі розпочалася кампанія з вибору лікаря первинної допомоги – сімейного лікаря, терапевта та педіатра. Кожен мешканець міста має обрати фахівця та підписати з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує намір стати пацієнтом саме цього лікаря. Він надаватиме допомогу, а медичний заклад буде отримувати фінансування залежно від кількості пацієнтів. Декларація є підставою для перерахування медзакладу коштів. Таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

За словами заступника директора департаменту, начальника управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міської ради Юлії Віклієнко, усі 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги міста готові до підписання декларацій між пацієнтами та лікарями. У них є необхідна комп’ютерна техніка та підключення до мережі Інтернет.

«Громадяни, які постійно звертаються по медичну допомогу на первинному рівні до одного й того ж лікаря й задоволені результатом його роботи, можуть підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає, можна обрати іншого, наприклад, за порадою друзів та знайомих. Прив’язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте людям буде зручніше, якщо лікар практикує поруч», – наголосила представниця мерії.

Зі свого боку головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Галина Даниленко звернула увагу дніпрян, що підписати декларацію з лікарем можна упродовж року. Немає необхідності робити це терміново, просто зараз. Головне – правильний вибір.

«Для підписання відповідного документа пацієнт повинен мати з собою паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду і мобільний телефон. Щоб підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, необхідно взяти свідоцтво про її народження. Лікар внесе всі дані у декларацію в електронній формі. Потім її роздрукують, і пацієнт підпише документ. Один примірник залишається у нього, інший – у лікаря», – розповіла головний лікар центру № 1.

У перший день кампанії з однією з сімейних лікарів цього центру Надією Сальник було підписано 10 декларацій на обслуговування. Вона пояснила: якщо пацієнт підписав декларацію, а потім передумав обслуговуватися у певного лікаря чи переїхав, йому слід звернутися до іншого медзакладу первинного рівня й підписати декларацію з новим фахівцем. Електронна система влаштована так, що попередній документ автоматично втрачає чинність.

Дніпрянка Ольга Сергіївна – одна з тих, хто підписав декларацію з сімейним лікарем Надією Сальник. «Обслуговуюсь у неї вже давно. Мене все повністю влаштовує – привітна, уважна. Тому не виникло бажання обирати іншого сімейного лікаря», – сказала пані Ольга.

 

Стартувала кампанія з вибору лікаря - Фото №1Стартувала кампанія з вибору лікаря - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі