Старт проекту USAID “Економічна підтримка Східної України” закріплено підписанням меморандуму


2695
коментарі відсутні

Старт проекту USAID “Економічна підтримка Східної України” закріплено підписанням меморандуму

6 червня у Краматорську відбулося урочисте підписання документу про співпрацю щодо розвитку місцевої економіки з міськими головами семи міст та громад Донецької та Луганської областей. Партнерами Проекту USAID “Економічна підтримка Східної України” стали сім нових міст: Краматорськ, Бахмут, Добропілля, Покровськ, Старобільськ, а також Біловодська та Новопсковська ОТГ. Раніше був підписаний Меморандум з Маріуполем.

“Ці міста та громади увійшли до першої хвилі, з якими ми розпочинаємо роботу в рамках проекту. Основним напрямом співпраці з Бахмутом, Добропіллям, Покровськом (Донецька область) та Старобільськом (Луганщина) стане розробка стратегій економічного розвитку для цих міст. Це згуртує інтереси мешканців та бізнесу навколо спільного бачення майбутнього. В інших містах, де стратегії вже створені – Маріуполі, Краматорську (Донеччина), Біловодській та Новопсковській ОТГ (Луганщина) – Проект USAID підтримає реалізацію проектів, які допоможуть покращити економічну ситуацію в рамках цих стратегій. Проектом передбачено фінансову підтримку як міст, так и об’єднаних територіальних громад, створених в рамках реформи децентралізації. Ми зацікавлені в тому, щоб якомога більше ОТГ брали участь у проекті задля позитивних змін у своїх громадах”, – повідомив Анатолій Соловйов, менеджер з розвитку громад Проекту USAID “Економічна підтримка Східної України”.

 

Старт проекту USAID

Старт проекту USAID

Старт проекту USAID

Старт проекту USAID

Фінансова підтримка кожного з проектів передбачена у діапазоні від 5 до 250 тисяч доларів США. Усього – по 5 млн дол. на кожну область. У рамках партнерства передбачається допомога у стабілізації місцевої економіки, відновлення інфраструктурних об’єктів, розвиток малих і середніх підприємств, підвищення віри населення в економічний успіх Східної України.

“За п’ять років збройного конфлікту склався негативний стереотип, що на всьому Донбасі небезпечно, що тут неможливо вести бізнес, що території занепадають. Ми ж хочемо довести іншу реальність – показати успіхи, які вже досягнуті, та продемонструвати перспективи для потенційних інвесторів. Причому взяти участь у нашому проекті можуть люди з любого регіону України, але з умовою розвивати бізнес саме в Донецькій та Луганській областях”, – наголосив Анатолій Соловйов.

Старт проекту USAID

Старт проекту USAID

Керівник проекту USAID “Економічна підтримка Східної України” Майкл Рей Піллсбері у своєму вітальному слові підкреслив, що підписання Меморандуму – це першій крок, після якого розпочнеться важка робота щодо реалізації запланованих проектів.

“Схід України має традиційну промисловість, але також має потенціал для створення нових напрямків. Причому у кожному місті є свої переваги, тому наша програма передбачає широку різноманітність сфер бізнесу, які ми будемо підтримувати. Зокрема, проект USAID сприятиме розвитку сфери інформаційних технологій (ІТ), яка має потенціал стати важливою частиною економіки регіону. Будемо співпрацювати у сільському господарстві, переробці сільгосппродукції, виробництві біопродуктів. Також надаватимемо допомогу у підготовці висококваліфікованих фахівців”, – повідомив Майкл Рей Піллсбері.

Старт проекту USAID

Старт проекту USAID

Як зазначив Краматорський міський голова Андрій Панков, у місті розроблено велику кількість цікавих проектів, спрямованих на економічний розвиток та покращення добробуту мешканців громади.

“У нас багато ідей, на які не вистачає власних коштів. Тому підтримка USAID вкрай важлива, щоб ми мали змогу реалізувати напрямки, передбачені Стратегією розвитку Краматорська. Перелік конкретних проектів буде узгоджений впродовж наступних декількох місяців. Фінансування може бути спрямоване на створення умов для промислового туризму, на відновлення об’єктів інфраструктури, на розвиток ІТ-сектору тощо”, – сказав Андрій Панков.

Задля досягнення своїх цілей, сторони-підписанти Меморандуму співпрацюватимуть з широкою спільнотою: представниками бізнесу та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, викладачами та студентами вищих навчальних закладів, журналістами та іншими сторонами, зацікавленими в економічному розвитку місцевих громад.

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів 
не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі