Спорт в ДНР – не для здоров’я, а заради пропаганди

4837
коментарі відсутні

Спорт в ДНР – не для здоров’я, а заради пропаганди

У самопроголошеній ДНР не шкодують грошей на дві речі – пропаганду і спорт, а найчастіше намагаються це ще й об’єднати.

У 20-му столітті спорт став дуже популярним в житті суспільства, полюбили його і в політичній сфері, правда тут його любили використовувати в якості доказів переваг політичного ладу держави, тобто, простіше кажучи, для пропаганди.

Пальму першості в цьому сумнівному «досягнення» тримала нацистська Німеччина, тим не менше вельми досягли успіху в цьому і інші держави, більшість з яких також відрізнялися тоталітарним і навіть диктаторським пристроєм, згадаємо той же Радянський Союз. Але і в 21-му столітті знайшлися гідні послідовники, правда вислів «держава» невизнаним «народним республікам» Донбасу все ж навряд чи можна застосувати.

Люблять у самопроголошеній ДНР хвалитися спортивними змаганнями, в яких беру участь спортсмени з підконтрольною Україні частині Донбасу, причому все частіше саме вони виявляються переможцями подібних змагань.

24 грудня в Донецьку пройшов «республіканський» турнір з бадмінтону з призовим фондом в 300 тисяч російських рублів (143800 гривень за офіційним курсом НБУ). Його переможцями стали спортсмени з підконтрольною Україні території Донбасу, які виграли сертифікат на 100 тисяч рублів (47930 гривень), з яким вони навіть сфотографувалися. По зрозумілій причині осіб на фото не видно.

Але крім Гуманітарної програми грошей не шкодують і на іміджеві спортивні акції.

Так, в далекому 2007 році Донецька обласна державна адміністрація розпочала проект «Вугілля Донбасу на вершинах світу», в рамках якого донецькі альпіністи і за «сумісництвом» – гірники, що несли з собою на сходження прапори Донецької області та її міст, а також вугілля з шахт Донбасу, підкорили Говерлу (найвищу вершину України), Монблан (найвищу точку Західної Європи), Шиша-Пангму (восьмитисячник в Гімалаях), Ельбрус (найвищу вершину Європи), Еверест (найвищу вершину світу). У 2009 році команда здійснила сходження на безіменну вершину Тянь-Шаню заввишки 5132 метра в масиві льодовика Південний Иныльчек (територія Киргизстану) і на правах першопроходців присвоїла їй ім’я «Пік шахтарів України». На початку 2011 року в ході Першої Донецької Антарктичної експедиції альпіністи здійснили першосходження на безіменну вершину південного полюса висотою 3126 метрів, яку запропонували назвати «Піком Донбасу».

Тепер же «Вугілля Донбасу на вершинах світу» змінив проект «Прапор ДНР на вищих точках світу», фактично ті ж самі спортсмени які раніше несли прапор України та області стали нести прапор ДНР. Тим не менше всі вони професіонали і за цей час підкорили найвищу точку Європи – гору Ельбрус, найвищу точку Південної Америки – гору Аконкагуа і найвищу точку Африки гору Кіліманджаро.

Кожне таке сходження коштує чималих грошей, так, що бажають зійти на Ельбрус, наприклад, пропонують тур вартістю близько 50 тисяч російських рублів (24000 гривень), поїхати підкорити Аконкагуа обійдеться від 1500 доларів з людини, але в цю суму не входять дорога, у тому числі квиток, з будинку до готелю, пермі (дозвіл) на сходження на Аконкагуа – від 600 доларів, харчування і проживання на сходженні, медична страховка на сходження, особисте спорядження + намет, пальник, каструля, тобто реальна сума буде в кілька разів більше. І це тільки на 1 члена команди.

«Підкорення» Кіліманджаро для 2 осіб обійдеться через турфірму від 1700 до 2200 доларів, а з урахуванням тих самих додаткових витрат на міжнародний авіапереліт в Танзанії (аеропорт Кіліманджаро), візовий збір, обід і вечеря в готелі (до і після сходження), оренду особистого спорядження, чайові команді супроводу $200-250 з людини по закінченню сходження, альпіністську страховку зростуть у кілька разів.

Словом, за видатками така «закордонна» експедиція вже ніяк не менше призового фонду «республіканського турніру з бадмінтону» з призовим фондом в 300 тисяч рублів. Причому в цьому випадку вся слава від досягнень дістається спортсменам самопроголошеної ДНР.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика