Спірні та беззаперечні рішення міськради Дніпра


2089
коментарі відсутні

Спірні та беззаперечні рішення міськради Дніпра

20 вересня у Дніпрі відбулася 24-та чергова сесія міської ради. Під час 24-ї сесії депутати ухвалили кілька важливих рішень.

Однією з найбільш значущих ініціатив, як вважають депутати, є заборона продажу алкоголю в кіосках міста. У вуличних кіосках, а також ятках на зупинках громадського транспорту відтепер забороняється торгувати алкогольними напоями.

Заборона стосується напоїв, що містять етиловий, коньячний і плодовий спирт. До переліку входять і слабоалкогольні напої та пиво. Власникам яток, які ігноруватимуть заборону на продаж спиртного, загрожує демонтаж торгової власності. Крім того, комунальному підприємству «Благоустрій міста» забороняється укладати, подовжувати чи переукладати договори з власниками кіосків, які мали намір торгувати алкогольними напоями.

Ініціатор проекту такого рішення депутат Артем Хмельников пояснив:
«Я як автор рішення про заборону продажу алкоголю в “наливайках” та інших кіосках, дякую депутатському корпусу Дніпра і меру Борису Філатову за підтримку рішення.
Для чого ми це зробили:

  • Досить неконтрольовано продавати алкоголь на кожному розі.
  • Це зменшить кількість продажів спиртного неповнолітнім
  • І впевнений що Дніпро – спортивна столиця, де неконтрольованого продажу спиртного не місце!!!»

Далі дніпровські обранці затвердили кандидатів до Госпітальної ради Дніпровського госпітального округу. Серед кандидатів на членство у Госпітальній раді від Дніпра – науковці, юристи, медійники та посадовці мерії. Загалом – 11 претендентів, яких обрала профільна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв’язків міськради. Очікується, що перші засідання Ради проведуть до кінця року. Від ефективності роботи Госпітальної ради залежатиме, зокрема, подальший розвиток стаціонарів лікарень.

Загалом до Дніпровського госпітального округу увійдуть медзаклади Дніпра, Новомосковська, Синельникового, а також Дніпровського, Магдалинівського, Новомосковського, Синельниківського та Солонянського районів.

Кандидатів від решти міст та районів планують затвердити до кінця вересня. Порядок формування округів Кабмін затвердив у листопаді минулого року. Госпітальні округи, зокрема, мають допомогти закладам охорони здоров’я підготуватися до управлінської та фінансової автономії, також надання медичної допомоги в межах договорів про медичне обслуговування населення з головним розпорядником бюджетних коштів. Як відомо, створення госпітальних округів є одним із напрямів реформування системи охорони здоров’я.

Ще депутати присвоїли звання почесного громадянина міста легендарній театральній актрисі Людмилі Вершиніній. За майже 70 років творчого шляху артистки на її рахунку – понад сто театральних робіт. Людмила Вершиніна працювала в Дніпропетровському українському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка і Львівському українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької. Із 1958 року артистка виступає на сцені Дніпровського академічного театру драми та комедії (колишній Дніпропетровській академічний театр російської драми ім. М. Горького). Свій 89-й день народження Людмила Вершиніна зустріла на робочому місці.

Ще одне важливе рішення стосується Міського дитячого будинку № 1 – його перетворили на Центр соціальної підтримки дітей «Довіра».

Щодо дискутивних рішень нинішньої сесії, то виявились і такі. Про одне з них висловився громадський активіст, член ГО «Громадський контроль» Іван Васючков:
«Сьогодні на сесію винесено питання про передачу програми Бюджет Участі з Департаменту інноваційного розвитку в Департамент енергоефективних технологій та ініціатив, пункти 3.12 і 3.13 порядку денного.

З департаменту, який вже рік займається розвитком партиципації в Дніпрі, виростив фахівців з цього питання, провів перший етап підготовки, голосування та визначення переможців, переводять в новостворений департамент, в якому, судячи з оф.сайту міськради, працює лише директор.

Причому робиться це під час процесу голосування, в поспіху і з порушенням термінів публікації проекту рішення. При тому, що передача справ з департаменту в департамент процес не дуже швидкий і простий, що може поставити під загрозу весь процес другого етапу Бюджету Участі.

Невже так важливо зробити це на поточній сесії? Може відкласти це питання хоча б до закінчення процесу голосування, щоб не ставити під загрозу весь проект?

Але рішення прийнято, тепер всю повноту відповідальності в разі зриву Бюджету Участі буде нести не департамент, а всі депутати, хто проголосував за це рішення».

Слід зазначити, що процедура розподілу Бюджету участі у Дніпрі відбувається вже вдруге. За відгуками експертів та членів громадської комісії, навіть сьогодні деякі департаменти мерії тихо саботують Бюджет участі. І це при тому, що Департамент інноваційного розвитку все ж таки провів «роботу над помилками» після проведення першого Бюджету участі. Більше того, в департаменті кажуть, що така робота ще ведеться, тому що нині триває етап реалізації проектів-переможців, а непорозуміння виникають – між департаментами, між авторами та департаментами, між підрядниками та департаментами. І цю роботу має підхопити новопризначений куратор Бюджету участі – Департамент енергоефективних технологій та ініціатив.

Тим часом, радник міського голови Яніка Мерило не згодна з Іваном Васючковим:
«Я зовсім впевнена що департаменти забезпечать повну і безперервну роботу проекту».

Чим насправді обернеться це рішення міської ради, побачимо вже 11 жовтня, коли закінчиться другий етап Бюджету участі – голосування за проекти.

Взагалі ж, підсумовуючи роботу сесії, міський голова Борис Філатов наголосив: попри те, що перше осіннє засідання пройшло без принципових політичних рішень, мерія Дніпра працює стабільно.

«Нехай цю сесію трактують політологи. Та для мене вона у певному сенсі є вододілом. Ви бачите самі: міська рада працює. Рішення, які ставить на голосування міський голова, підтримують 45 і більше депутатів», – зазначив очільник Дніпра.

 

Спірні та беззаперечні рішення міськради Дніпра - Фото №1


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі