Соціальні виплати, пенсії, субсидії – що змінилося на період карантину


5275
5 коментарів

Соціальні виплати, пенсії, субсидії – що змінилося на період карантину

Під час обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, коли людям заборонено зайвий раз виходити з дому, а більшість державних установ не приймає відвідувачів, гостро постало питання оформлення чи продовження соціальних виплат. Задля захисту вразливих верств населення на період карантину були прийняті зміни до деяких законів. Детально про них повідомляє Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації.

Державна соціальна допомога

 

Зокрема, внесено зміни до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Всі вони містяться у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних  та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 № 540, який набрав чинності 2 квітня.

Цим Законом врегульовано питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги особам, яким вона була призначена раніше. А саме:

 • Малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів. У подальшому буде проведено перерахунок на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії обмежувальних заходів.
 • Сім’ям з дітьми протягом встановленого періоду карантину та один місяць після дати його завершення.
 • Особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, якщо вони пропустили строк переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності. Перерахунок здійснюватиметься пізніше на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю.

Увага! Перерахунок і виплата різних видів соціальної допомоги буде здійснено в автоматичному режимі без необхідності особистого звернення до органів соціального захисту населення.

 

Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб

 

Прийнятим Законом врегульовані умови щодо отримання державних гарантій для вимушених переселенців. Так, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби та протягом 30 днів з дня його відміни:

 • Забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб при призначенні або відновленні соціальних виплат.
 • Комісії приймають відповідні рішення без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
 • Продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат, призначених на період встановлення карантину. До них відносяться: пенсії, довічні державні стипендії, усі види соціальної допомоги та компенсацій. Також не припиняється надання соціальних послуг, субсидій та пільг.

Житлові субсидії

 

Постановою Кабінету Міністрів України «Про особливості надання житлових субсидій» врегульовано окремі питання надання населенню житлових субсидій. Передбачено наступне:

 • Заборонити на період карантину припинення надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.
 • Забезпечити розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій.
 • Призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину і зареєструвалися в Службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.
 • На період карантину проводити розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.
 • Залишити базову норму плати за послуги на рівні 15% включно по місяць, у якому відмінено карантин.

За даними Департаменту соцзахисту ДонОДА, в Донецькій області кількість отримувачів житлових субсидій у грошовій готівковій формі за березень 2020 року складає 153,3 тис. осіб, отримувачів пільг – 21,7 тис. осіб. Потреба в коштах на виплату житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого побутового палива і скрапленого газу у готівковій формі за березень 2020 року складала 211,6 млн. грн. Всі ці кошти перераховано на рахунки органів соціального захисту населення.

 

Добавки до пенсії

 

У квітні 2020 року, після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» здійснюватиметься виплата одноразової грошової допомоги у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення. До них відносяться:

 • Одержувачі пенсій, розмір пенсійних виплат у яких з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року.
 • Особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з їх числа, які одночасно з допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника).
 • Одержувачі державної соціальної допомоги, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю.
 • Одержувачі тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Увага! Додаткові 1000 гривень обіцяють розпочати виплачувати з наступного тижня. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюватиметься через установи уповноважених банків через поточні рахунки в банках, або через «Укрпошту».

Також пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старше, до пенсій встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 гривень. Її отримуватимуть особи, у яких пенсія не перевищує 9205 гривень. Водночас, після встановлення такої виплати пенсія не може бути більше зазначеного розміру.

За повідомленням Пенсійного фонду України, починаючи з 7 квітня розпочато виплату компенсації до пенсії за квітень тим пенсіонерам, у кого дата виплати по 7 число включно. Інші пенсіонери старше 80 років отримають додаткові кошти у визначену їм дату виплати разом з пенсією за квітень.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
5 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Тиссен Елена
9 місяці тому

А пенсионерам по линии министерства обороны тоже выплатят по 1000 грн если у меня нет 5000 грн пенсии

Андрій
8 місяці тому

Чи будуть виплати по інвалідності,3группи,якщо так то коли?бо люди получяють пенсії по інвалідності,а тут ще досі нема,чи буде виплата,може думаю неторкнеться нас?

Олександра
8 місяці тому

А малозабезпеченим чому не доплачують???чи можливо ще виплатять?????