Слідкуй за депутатськими грошима

3190
коментарі відсутні

Слідкуй за депутатськими грошима

В Дніпрі існує механізм допомоги міських депутатів своїм виборцям у формі так званих «депутатських грошей», які щороку виділяються з міського бюджету. Час від часу еффективність та адекватність цього механізму дискутується, але поки що він існує. Механізм доволі простий: міський бюджет виділяє певну суму на рік, депутат вивчає потреби своїх виборців та за їх заявками розподіляє свої «депутатські гроші». ГО «Громадський контроль» – один з критиків цього механізму, бо вважає таку допомогу підкупом виборців та можливим чинником присвоєння грошей. Тому «депутатські гроші» не остаються по за увагою активістів ГромКонтролю.

ГромКонтроль вивчив, скільки і на які цілі запитували в 1-м півріччі депутати міськради Дніпра. Всі дані про «депутатських грошах» зведено в таблицю.

За словами активістів, основою для аналізу стали дані з розпоряджень про виділення коштів за заявками депутатів, підписані мером (джерело).

Отже, з виділених бюджето «депутатських грошей» депутати міськради можуть запросити до 2 млн грн «на виконання доручень виборців» і ще 300 тис. грн – на надання матеріальної допомоги городянам. При цьому самі депутати грошима не розпоряджаються: вони можуть запросити їх в мерії, а потім, в разі схвалення (через розпорядження мера), гроші повинні перераховуватися виконавцю робіт. Це – профільні департаменти, управління, комунальні підприємства міськради. Або, наприклад, ОСББ в конкретному будинку, якому бажає допомогти депутат.

Згідно з аналізом ГромКонтролю, всього за 1-е півріччя 2018 року депутати Дніпроради запросили 78,6 млн грн, подавши 845 заявок. Скільки грошей і на які цілі хотів кожен депутат – відображено в таблиці.

Як і в 2017-м (ось аналіз депутатської щедрості від ГромКонтролю за 2017 рік) депутати запитували кошти на ремонти будинків (тих, в яких проживають їхні виборці). За даними ГромКонтролю, серед робіт, які потенційно будуть профінансовані за рахунок «депутатських грошей» – установка МП-вікон (235 заявок), ремонти під’їздів (117), ремонти дахів (58), систем опалення (34) і електромереж (31) і безліч інших робіт. Крім того, депутати запитували кошти на покупку меблів, інвентарю, благоустрій території школам і дитячим садкам.

Найголовніше, що пропонує в своєму аналізі ГромКонтроль, щоб виборці взяли «на олівець» ті проекти і поліпшення, які планував народний обранець і за підсумками року поцікавилися у свого депутата, що вдалося зробити на виділені кошти? А якщо не вдалося – то чому? Таким чином ГО Громадський контроль стежить за прозорими та чесними витратами міського бюджету не тільки силами активістів, але й залучає до цього пересічних громадян Дніпра.

Так, наприклад, депутат Ярослав Гівель в 1-м півріччі 2018 р запросив 286,7 тис. грн на придбання медичного обладнання для відділення неонатології КУ «Дніпропетровський пологовий будинок №1». Активісти сподіваються, що в результаті в лікувальній установі з’явиться нове сучасне обладнання, яке допоможе медикам краще надавати допомогу пацієнтам. ГромКонтроль пропонує, якщо у депутатів, лікарів або пацієнтів виникне бажання поділитися враженнями від функціональних можливостей нової техніки – можна надіслати фото на адресу Громадського Контролю (media.gromkontrol@gmail.com), написати повідомлення нам на ФБ (facebook.com/gromkontrol.ua) або розповісти на сторінці Медицина Дніпра і області в Фейсбук.

ГромКонтроль проводить свою роботу за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного Фонду Підтримки Демократії (США). За зміст публікації відповідальність несе ГО «Платформа Громадський Контроль». Зміст публікації не є відображенням офіційних позицій Європейського Союзу і США.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика