Ситуація з правами людини на Сході України погіршується

4343
коментарі відсутні

Ситуація з правами людини на Сході України погіршується

Про це свідчать результати моніторингу за період з січня по жовтень 2017 року, який був підготовлений Східноукраїнською правозахисною групою. Презентація звіту відбулася в Антикризовому медіа-центрі під час прес-конференції «Ефективний алгоритм лобіювання та механізм захисту прав людини на територіях, постраждалих внаслідок конфлікту поблизу лінії розмежування».

Ситуація з дотриманням прав людини досліджувалася в десяти містах Донецької та Луганської областей – Бахмут, Слов’янськ, Торецьк, Костянтинівка, Світлодарськ, Лисичанськ, Попасна, Рубіжне, Гірське – шляхом інтерв’ювання жителів.

«Ми з’ясували, що у всіх цих населених пунктах порушуються основоположні права людини, такі як право на життя, безпечне існування, свобода пересування. Як і раніше, фіксується багато випадків обмеження прав жінок і дітей, а також правопорушень в сфері трудових відносин і доступу до послуг життєзабезпечення», – повідомила Ірина Нікульнікова, голова громадської організації «Жіночий правозахисний комітет».

Перш за все, на забезпечення прав людини на сході України впливають військові дії, які тривають майже чотири роки. За даними ОБСЄ, за період з 1 січня по 30 жовтня 2017 року понад 400 мирних жителів стали жертвами збройного конфлікту. У більшості випадків це були підриви на вибухонебезпечних предметах у місцях, де вже не ведуться бойові дії. Однак 42 відсотки жертв обумовлено обстрілами.

Тривалий збройний конфлікт призводить до збільшення агресії в побуті, що призводить до зростання домашнього насильства над жінками та дітьми. «Кожна друга мешканка Донецької області відчувала загрозу фізичного насильства, 19 відсотків стали жертвами сексуального насильства і 21 відсоток – фізичного насильства. Така ситуація викликає побоювання і суперечить взятим Україною міжнародним зобов’язанням», – зазначила Владислава Ніколаєвська, голова громадської організації «Лисичанська правозахисна група».

Великі проблеми відчувають жителі Донбасу під час перетину КПВВ: вони ризикують життям і здоров’ям, чекаючи в нескінченних чергах, де немає елементарних зручностей. При цьому спостерігається збільшення числа людей, що перетинають лінію дотику. Середньодобова кількість переходів склала 29 тисяч осіб, а максимальне було в березні – 45 тисяч. Це було пов’язано з вимогою до вимушено переміщених осіб пройти додаткову ідентифікацію для отримання пенсій та соціальних виплат.

«Ті обмеження, які законодавчо пред’являються до вимушено переміщених осіб, є прямими порушеннями прав людини, – вважає Ірина Нікульнікова. – Оскільки вони є громадянами України, тому до них не повинно бути ніяких додаткових вимог для забезпечення соціального захисту».

Однак не тільки війна стає причиною обмеження прав людини. У Донецькій і Луганській областях росте заборгованість по заробітній платі, в результаті чого люди позбавлені засобів до існування. Причому динаміка невтішна – протягом минулого року ця заборгованість поступово збільшувалася. У приватному бізнесі фіксуються випадки неофіційного працевлаштування та виплати зарплати «в конвертах», що порушує права людей на гідне пенсійне забезпечення.

Глибоко вивчивши ситуацію з порушенням прав людини на Сході України, правозахисники виробили чіткі рекомендації органам влади, в яких по кожному пункту запропоновані механізми щодо поліпшення життя людей, які постраждали в результаті військового конфлікту.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика