Система захисту дітей потребує реформи


1863
коментарі відсутні

Система захисту дітей потребує реформи

На Дніпропетровщині розпочинають реформу системи захисту дітей. Планують скоротити до мінімуму кількість інтернатів. Натомість – розвивати сімейні форми виховання та соціальні послуги з підтримки родин у скруті. Про це під час наради у ДніпроОДА 23 травня повідомив перший заступник очільника області Олег Кужман.

«На Дніпропетровщині працює майже 60 інтернатів, у яких виховуються понад 9 тисяч дітей. Лише десята частина з них – сироти, решта – мають батьків. Одна з задач реформи – змінити ситуацію, коли дитину віддають до інтернату через відсутність допомоги у скрутній ситуації. Кожна громада повинна організувати дієву систему підтримки – мати професійного соцпрацівника, інклюзивні та соціальні центри, до яких сім’ї можуть звернутися у будь-який момент. Така профілактика допоможе на 80% знизити випадки вилучення дітей із родини» – наголосив Олег Кужман.

Ще один напрямок реформи – відкриття малих групових дитячих будинків, де проживатиме невелика кількість дітей. Вони дозволяють створити максимально «домашню» атмосферу.

«На Дніпропетровщині чітко визначений шлях реформування. Ми розуміємо, яка буде координація й на рівні громад, й на рівні області в цілому. Сподіваюся, що цей досвід зможуть використати інші регіони країни», – наголосив директор департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соцполітики України Руслан Колбаса.

Реформу втілюватимуть поетапно. Розпочнуть із ґрунтовного аналізу послуг для дітей і сімей у громадах, далі – розроблять детальний план із вдосконалення системи та моніторитимуть результати його виконання.

Втілити задумане  допоможе Міжнародна благодійна організація «Надія і житло для дітей». Відповідну угоду підписали у ДніпроОДА. Ця організація вже має досвід роботи в регіоні, яким може поділитися. Зокрема, вона створила перші в Україні центри соціальної підтримки дітей і сімей.

 

Система захисту дітей потребує реформи - Фото №1


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі