Силове повернення Донбасу: реальний сценарій чи передвиборча риторика?

9116
коментарі відсутні

Силове повернення Донбасу: реальний сценарій чи передвиборча риторика?

Святкові березневі дні дали чималий поштовх до розмов про силове вирішення питання Донбасу.

Першим поштовхом до цього стало затримання 8 березня на КПВВ «Майорськ» відомого у минулому перемовника Володимира Рубана, якого затримали з чималим арсеналом зброї, у тому числі міномети, міни, гранатомети та крупнокаліберний кулемет, прихованим у меблях, що перевозилися на мікроавтобусі.

9 березня суд заарештував Рубана на 2 місяці без права внесення застави, а голова Служби Безпеки України Василь Грицак на брифінгу для журналістів повідомив, що зброя, котру провозив Рубан, мала бути використана для проведення масштабних терактів у столиці, як то вчинення замахів на президента України, членів уряду, нардепів, та захоплення влади.

Того ж дня, 9 березня, відбулася зустріч президента Петра Порошенко з українськими блогерами, під час якої президент розповів про те, як бачить звільнення Донбасу.

«Коротше, що я зрозумів після вчорашньої зустрічі. План такий. Спочатку миротворці заходять і перекривають кордон на всій її протяжності. Потім заходять ЗСУ і зачищають Донбас, у стилі “без зброї – живи, зі зброєю – смерть”. Після виведення російських сил АК ЛДНР оцінюють приблизно до 15 тис. осіб. Як піде сама зачистка – мало хто може спланувати, але: випускати озброєних сепарів із Донбасу на територію Росії самі росіяни не будуть ні за що, а давати їм амністію у нас ніхто не збирається. ОР-1 буде задіяний», – написав на власній сторінці у Фейсбуці блогер Мартин Брест.

Згодом, вже сам президент Петро Порошенко частково підтвердив цей план, розмістивши у соцмережах відео, на якому заявляє, що лише миротворча місія ООН зможе зупинити війну на Донбасі. Це єдиний варіант, за допомогою якого можна змусити Росію піти з окупованих територій

У своїй заяві Порошенко пообіцяв робити все можливе, щоб якомога швидше ввести миротворців ООН на Донбас. З їх допомогою, за твердженням українського лідера, можна буде роззброїти незаконні збройні формування та зупинити вбивства українців на Донбасі.
Порошенко підкреслив, що на сьогоднішній день багато країн світу готові взяти участь у миротворчій місії на окупованому Донбасі. Це питання буде обговорюватися найближчим часом на переговорах у Нормандському форматі.

Також Європейський союз виступає за введення миротворчої місії ОБСЄ на Донбас і надання миротворцям доступу до всієї території України.

Про це в інтерв’ю УНІАН заявила високий представник ЄС Федеріка Могеріні.

«Ми хотіли б, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні мала повний доступ до всієї території України, в тому числі вздовж українсько-російського кордону, у відповідності зі своїм мандатом. Якби місія, узгоджена Радою Безпеки ООН, могла б усе це прискорити і допомогти просуванню реалізації Мінських угод, ми б, звичайно, були тільки за», – заявила Могеріні, зазначивши, що питання про миротворчу місію знаходиться у відомстві Радбезу ООН.

Втім, реальність сценарію Мартіна Бреста викликає сумніви, адже подібні дії будуть грубим порушенням Мінських домовленостей, котрі хоча б й фактично, але не виконуються, проте затверджені у рамках того самого Нормандського формату, та й спротив бойовиків, що за майже 4 роки бойових дій встигли накопичити бойовий досвід, запасти зброю та створити захисні позиції, може виявитися дуже великим, що спровокує чималі втрати ЗСУ та займе чимало часу. Більш того, подібний сценарій може викликати відкриту агресію з боку РФ, стримувати яку на державному кордоні миротворці ООН навряд чи стануть, адже їхня місія не включає в себе ведення бойових дій.

Ще менше віриться у подібний сценарій після заяви нардепу Дмитра Яроша, у якій він прогнозує, що в майбутньому Україна поверне не лише Донбас і Крим, але й свої етнічні землі. Мова йде про Кубань, Дон і Воронеж, тобто прикордонні російські області.

Заява парламентаря більше скидається на передвиборчу заяву, адже зарано говорити про якесь розширення України та ще й за рахунок РФ, коли Україна не може повернути власну територію загарбану Росією.

Тим самим може займатися й президент України Петро Порошенко, щоправда до президентських виборів цілий рік, проте лише півроку до виборів Верховної Ради, у яких прийматиме участь президентська партія Блок Петра Порошенка, котрій віп-агітація з боку президента не заважатиме.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика