«Сила права» допомагає постраждалим від російської агресії


1744
коментарі відсутні

«Сила права» допомагає постраждалим від російської агресії

Поранені чи загиблі військові та полонені, або їх родини, також вимушені переселенці, які постраждали від злочинних дій Російської Федерації, можуть отримати безкоштовну консультацію та ефективну правову допомогу у підготовці та супроводі позовної заяви до фактичного отримання компенсації завданої шкоди. Допомагає в цьому громадська організація «Всеукраїнський громадський рух «Сила права».

Осередки організації відкрито на всій території України. В Донецькій області їх два – в Краматорську (вул. Магнитогорська, 9, кімната 2) та в Маріуполі. Про досягнення та труднощі, з якими стикаються юристи в своєї роботі, вони розповіли на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі. Також своїми історіями поділилися постраждали від агресії, які отримали допомогу від організації «Сила права».

Мешканець Краматорська Едуард Кулиніч потрапив у полон проросійських бойовиків 4 серпня 2014 року, коли відвозив волонтерську допомогу українським військовим 25-ї бригади в Луганську область. Він разом з другом нарвався на засідку і був брошений «на підвал», де провів 22 дня. Перебування у полоні, фізичні тортури та побиття причинили шкоду здоров’ю цивільного чоловіка. «До війни я займався ремонтом механічних годинників, але після полону в мене виявилися проблеми з правою рукою. Я вже не можу виконувати точні роботи, яких потребує моя справа, – розповів Едуард. – Тому я звернувся до юристів організації «Сила права», щоб отримати моральну та матеріальну компенсацію від країни-агресора, яка привела війну на нашу землю».

Переселенка зі Сніжного, яка була вимушена покинути свою домівку і переїхати до Слов’янська, за допомогою «Сили права» через суд встановила юридичний факт вимушеного переселення в результаті військової агресії РФ. На відміну від довідки ВПО, яка надає можливість отримання соціальної допомоги від українського уряду, наданий їй юридичний статус підтримується міжнародними угодами та конвенціями. Тому в подальшому жінка зможе вимагати компенсації від країни, дії якої надали їй шкоди. «Суд встановив факт вимушеного переселення постраждалої особи з окупованої території Донецької області України, яке відбулося внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території Луганської області України», – таке формулювання значиться в рішенні суду.

За словами регіонального координатора організації «Сила права» Олександра Калачова, за три роки їхньої діяльності по заявам постраждалих переселенців, учасників АТО, родинам загиблих військовослужбовців було підготовлено та подано в українськи суди понад 300 позовів. Станом на 1 жовтня 2017 року отримано 149 позитивних рішень.

«Нажаль, в Донецькій області просування подібних справ йде доволі складно. Судді, серед яких є чимало тих, хто сам виїхав з окупованої території, але постійно навідається додому, під впливом російської пропаганди виносять не об’єктивні ухвали. Тому більшість позитивних рішень про визнання факту агресії Російської Федерації ухвалено в інших регіонах України», – додав Олександр Калачов.

Також у багатьох постраждалих відсутні кошти на сплату судового збору. Організація «Сила людей» допомагає сплатити внесок особам, які знаходяться в скрутному матеріальному становищі. «Це системна проблема, тому її потрібно вирішувати на законодавчому рівні, – зазначила юрисконсульт Альона Синькова. – У Верховної Раді ще в 2016 році був зареєстрований законопроект № 5183, яким передбачається полегшення доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб та інших категорій осіб, постраждалих від збройного конфлікту й тимчасової окупації. Нажаль, депутати й досі його не розглянули і не прийняли».

Представники організації звертаються до парламентарів з проханням звернути увагу на потреби людей, постраждалих від агресії.

«Сила права» допомагає постраждалим від російської агресії - Фото №1


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі