Сила духу українських бійців під турботою капеланів

2473
коментарі відсутні

Сила духу українських бійців під турботою капеланів

Під час війни для бійців надзвичайно важливо не тільки матеріальне і грошове забезпечення, а й можливість духовного спілкування. З початку військових дій на Донбасі сотні священиків різних конфесій добровольцями пішли на схід, щоб допомагати нашім воїнам.

В даний час в зоні АТО служать понад 100 військових капеланів, а за весь період військового конфлікту українське духовенство спрямувало на фронт и в прифронтову зону понад тисячі священнослужителів. Але й досі в роботі військового капеланства існує багато невирішених питань.

На протязі двох днів на базі церкви Преображення Господня в Слов’янську відбувалися перші капеланські читання імені святого сотника Корнилія. Як повідомив начальник об’єднаного центру Цивільно-військового співробітництва міста Краматорськ полковник Руслан Коханчук, під час читань обговорювалися питання нормативно-правової бази взаємодії держави і церкви, правовий статус капелана, початковий етап становлення штатного військового капеланства в районі проведення АТО.

«Місяць назад перші капелані підписали перші трудові договори з різними бригадами, за якими вони стали штатними військовими капеланами. Але соціальний статус цієї служби залишається доволі низьким і соціальна захищеність капеланів з боку держави є недостатньою. Хоча вони нарівні з військовими знаходяться на передовій, де існує загроза їхньому життю і здоров’ю – зазначив Руслан Коханчук. – А ще вони виконують важливішу функцію на війні – допомагають зберегти людяність людей у формі. Як висловився один капелан, щоб вони не втратили смаку людських чеснот».

В армії не так багато фахівців, які займаються внутрішнім духовним світом військових. Військові психологи в підрозділах є, але вони виконують свої завдання. Капелан апріорі заряджений на добро, він не являється державною структурою, тому і довіра до нього більше.

Капеланство в українській армії виникло задовго до початку збройного конфлікту. Коли на сході країни розвернулися бойові дії, багато капеланів вирушили на передову разом зі своїми підрозділами, яких опікали в мирний час. Також були священики-волонтери, або місцеві священики, які вирішили допомагати воїнам, хоча раніше не робили цього.

Самі військові, навіть ті, хто не вірує, сприймають священнослужителів як частину мирного життя і в душі відгукуються не стільки на релігійні чинники, скільки на людяний контакт. І конфесійна приналежність тут не має значення.

Негласне правило військового капелана – не акцентувати увагу на тому, церкву якої конфесії він представляє, і не агітувати в свою церкву. Його завдання – нести в війська слово Боже, дух умиротворення і біблійних заповідей.

Андрій, капелан протестантської церкви Преображення Господнього, прикомандирований до артилерійської військової частини. «Ми не обмежуємо військовослужбовців у виборі літургії, – підкреслив він. – Навпаки, ми об’єднуємо людей в основних аспектах віри – спасіння, мир, присутність надії, усвідомлення свого людського обов’язку перед суспільством і своїми близькими. Це той фундамент, без якого не може жити людина, особливо в умовах війни».

На слуханнях імені святого сотника Корнелія був присутній виконавчий директор східно-регіонального Біблійного товариства України Володимир Агафонов. Біблійне товариство є межконфесійною організацією, заснованою церквами різних християнських напрямків – православними, католицькими, греко-католицькими і протестантськими – всього близько двадцяти конфесій. Володимир Агафонов привіз капеланам «камуфляжну» Біблію – спеціальне видання для поширення в АТО.

фоторепортаж

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика