Шостий Національний Жіночий Форум з ВІЛ та СНІД


122
коментарі відсутні

Шостий Національний Жіночий Форум з ВІЛ та СНІД

З 30 вересня по 3 жовтня 2020 року Донеччина буде зустрічати Шостий Національний Жіночий Форум з ВІЛ та СНІД в місті Святогірськ.

Більше 70 учасниць та учасників з України зберуться на Форумі, який щорічно ініціює та проводить благодійна організація «Позитивні жінки» з метою розвитку потенціалу та активізації ролі жінок у формуванні національної політики і стратегій щодо ВІЛ та СНІДу, прав людини і в досягненні гендерної рівності.

Запрошуємо журналістів до участі у відкритті Форуму, яке відбудеться 30 вересня о 17:00. На відкритті будуть присутні Олена Стрижак, голова правління БО “Позитивні жінки» (організатори), Маслова Людмила Валентинівна, головна лікарка, Донецький обласний центр СНІДу та представниці спільноти жінок, які живуть з ВІЛ, що згодні поспілкуватися з журналістами з відкритим обличчям. Для бажаючих освітити подію, буде організовано трансфер на місце проведення.

У програмі Шостого Національного Жіночого Форуму з ВІЛ та СНІД заявлені такі теми, як мобілізація спільноти, права людини, ВІЛ та старіння, доступ до сексуальних та репродуктивних прав, різноманітність, попередження інфікування ВІЛ від матері до дитини, інклюзія жінок з уразливих спільнот, співпраця з владою, декриміналізація передачі ВІЛ, і багато іншого.

В рамках Форуму 2 жовтня 2020 року пройде Марш жінок, які живуть з ВІЛ, та їх соратниць, з метою показати силу жіночої спільноти, бо «Ми – більше ніж пацієнтки!». Ми можемо народжувати дітей без ВІЛ, ми маємо право не лише на якісне АРВ-лікування, але й на послуги у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я, зокрема планування сім’ї та штучне запліднення. Ми наголошуємо на недопустимості дискримінації, насильства, сексизму та стигми. Ми виступаємо за декриміналізацію ВІЛ. Ми вимагаємо місця в кабінетах, де приймаються рішення про наше життя.

Контактна особа організаторів заходу – Наталія Новицька, 38 097 558 0829; e-mail: novytska.nat@gmail.com

Довідково:

В Україні проживають понад 112 000 ВІЛ-позитивних жінок, близько 40 відсотків з них, дізналися про свій ВІЛ-статус під час вагітності. Незважаючи на універсальний доступ до АРВ-лікування та профілактики вертикальної передачі ВІЛ, чверть жінок з ВІЛ відчувають страх інфікувати майбутню дитину. Тільки 17% жінок, не вбачають перешкод в прийнятті рішення щодо народження дітей. Кожна десята ВІЛ-позитивна жінка переконана, що у випадку порушення її прав як жінки, яка живе з ВІЛ, вона не отримає необхідний правовий захист, 41% жінок не знають свої права і не знають, куди скаржитися на дії медпрацівників, якщо їх права порушуватимуть в медичних закладах. Майже кожна п’ята жінка з ВІЛ, не вірить, що медпрацівники не розголошують їх ВІЛ-статус, або будь-які інші деталі без їх згоди.

БО «Позитивні жінки» представляє національну спільноту жінок, які живуть з ВІЛ, об’єднуючи учасниць з усіх регіонів України, які виступають за дотримання прав жінок в Україні, передусім тих, які живуть з ВІЛ, та уразливих до інфікування ВІЛ. «Позитивні жінки» просувають ідеї наснаження та всебічної підтримки і розвитку жінок.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі