Школи, садочки, стадіони: що з’явиться на Донеччині внаслідок “Великого будівництва”

3999
коментарі відсутні

Школи, садочки, стадіони: що з’явиться на Донеччині внаслідок “Великого будівництва”

Це спільний проєкт президента та уряду, мета якого — розгорнути масштабну розбудову інфраструктури по всій Україні. Офіційно він стартував 1 березня, але почав готуватися ще восени минулого року.

Керівництво кожної області України подавало Міністерству розвитку громад та територій перелік об’єктів, які планувало побудувати або відремонтувати протягом року, а з Укравтодором узгоджувало перелік доріг для ремонту в рамках Дорожнього фонду.

Звідки гроші

Під час презентації програми “Велике будівництво” у Краматорську, яка відбулася наприкінці лютого, тоді ще міністр розвитку громад та територій, а тепер прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що кошти на реалізацію проєктів є.

“Джерела [фінансування] – Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР), субвенції на соціально-економічний розвиток, субвенції на освіту, на розвиток освітньої мережі. Окремо для Донецької та Луганської областей є кошти європейських донорів”, – сказав він.

Частина коштів, які “Нафтогаз” виграв у російського “Газпрому” у Стокгольмському арбітражі, піде на будівництво 220 приймальних відділень по всій Україні. 11 з них побудують в опорних лікарнях у Донецькій області.

Усе мають побудувати чи відновити до 1 вересня, в деяких випадках – до кінця цього року. Голова Донецької ОДА Павло Кириленко на брифінгу після засідання Ради розвитку громад та територій 27 лютого сказав, що терміни виконання робіт перебувають на його особистому контролі.

“Велике будівництво” передбачає не лише появу нових об’єктів, а і швидке завершення “довгобудів”.

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

Карта проєктів, які мають з’явитися в рамках програми “Велике будівництво”. Фото з Facebook-сторінки Юрія Голика

Що побудують та відновлять на Донеччині

Школи та дитячі садочки

Отже, на Донеччині мають реконструювати п’ять шкіл і п’ять дитячих садочків. До 1 вересня планують завершити реконструкцію трьох шкіл та двох дитячих садочків. Ще дві школи та три садочки – до кінця року.

Наразі ведуться роботи з реконструкції п’яти шкіл у Добропільському та Нікольському районах, Маріуполі, Селидовому та Новогродівці, а також п’яти дитячих садочків у Бахмуті, Дружківці, Костянтинівці, Краматорську та Маріуполі.

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

Капітальний ремонт школи №6 у Селидовому. Фото з Facebook-сторінки Юрія Голика

Школа №7 у Новогродівці є типовим “довгобудом” – капітальний ремонт будівлі розпочали у червні 2017-го року, але підрядники розібрали її дах, частково виконали демонтаж усередині – і залишили. У такому стані школа простояла до жовтня наступного року, поки влада не знайшла нового підрядника і не уклала з ним договір. Але і після цього ремонт тривав досить мляво.

Координатор програми “Велике будівництво” Юрій Голик, який на своїй сторінці у Facebook активно повідомляє про реалізацію проєктів по всій Україні, запевнив, що цей “довгобуд” буде завершено цього року.

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

“Довгобуд” у Новогродівці мають завершити цього року. Фото з Facebook-сторінки Юрія Голика

Стадіони

Майже 114 мільйонів гривень виділили на будівництво п’яти стадіонів у Донецькій області. З них 76,2 мільйони – це кошти ДФРР, решта – кошти місцевих бюджетів та субвенції на соціально-економічний розвиток територій, повідомила заступниця начальника управління фізичної культури та спорту ДонОДА Наталія Точилова під час презентації “Великого будівництва” на Донеччині.

Два стадіони з’являться у Краматорську. Один з них майже завершений – це крите футбольне поле зі штучним покриттям розмірами 60х40 м із освітленням та цифровим табло у Саду Бернацького. Загальна вартість робіт склала 18 млн 722,3 тис. грн., проєкт реалізували коштом державного бюджету (програма Мінрегіону) і місцевого бюджету (субвенція на соціально-економічний розвиток).

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

Будівництво одного стадіону у Краматорську майже завершено. Фото прес-служби Донецької ОДА

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

Будівництво одного стадіону у Краматорську майже завершено. Фото прес-служби Донецької ОДА

На вулиці Парковій, поблизу Центру позашкільної роботи, має з’явитися футбольне поле зі штучним покриттям розмірами 105×68 м, бігові доріжки по колу, спортивні майданчики, трибуна для глядачів і освітлення. Об’єкт зводитиметься за рахунок коштів ДФРР та співфінансування з міського бюджету. Згідно з розпорядженням Кабміну № 211-р від 26 лютого, з держфонду регіонального розвитку на цей стадіон виділено 16 млн 556,701 тис. грн. Загалом на будівництво стадіону та дороги до нього піде понад 35 млн грн, тендер вже відбувся, з переможцем конкурсу мають намір укласти договір.

 

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

Проєкт будівництва стадіону на вул. Парковій у Краматорську. Фото прес-служби Донецької ОДА

У Селидовому в рамках “Великого будівництва” реконструюють стадіон “Шахтар”. У першу чергу завершать роботи щодо облаштування футбольного поля зі штучним покриттям 105×68 м, які тривають з 2018-го року. Потім розпочнеться реконструкція. На це з ДФРР та міського бюджету виділяють 32 млн 827,278 тис. грн.

Реконструкція передбачає облаштування трибун та адміністративної будівлі, де розташовуватимуться роздягальні та душові, облаштування бігових доріжок навколо футбольного поля, освітлення та цифрового табло, а також будівництво майданчика з тренажерним обладнанням.

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

У Селидовому ремонтують стадіон “Шахтар”. Фото прес-служби Донецької ОДА

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

У Селидовому ремонтують стадіон “Шахтар”. Фото прес-служби Донецької ОДА

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

У Селидовому ремонтують стадіон “Шахтар”. Фото прес-служби Донецької ОДА

“Велике будівництво” також передбачає реконструкцію стадіону імені Ю. П. Скиданова у Слов’янську та зведення нового стадіону у Волновасі.

Житло для переселенців

За словами голови Донецької ОДА Павла Кириленка, програма “Велике будівництво” передбачає також реконструкцію 11 опорних лікарень та будівництво житла для переселенців.

“Будинок у цьому році починаємо будувати для внутрішньо переміщених осіб. Це службове житло. І по містах, районах буде проведений аудит житла, це – гуртожитки, колишні гуртожитки, там також буде капітальний ремонт проведений. Буде втілюватися програма з державним співфінансуванням про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, і це житло не буде передаватися їм у власність, а буде передаватися безпосередньо у користування, поки вони мають статус внутрішньо переміщених осіб”, – сказав Кириленко на брифінгу 27 лютого.

Ділянку під будівництво 12-поверхового будинку для правоохоронців-переселенців та інших категорій ВПО вже виділили. Будівля з’явиться у Краматорську на “пустирі” біля Центральної міської бібліотеки. У цьому будинку планується розташувати 11 однокімнатних, 11 трикімнатних та 99 двокімнатних квартир: загалом 121 квартиру. Керівник Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної держадміністрації Сергій Натрус у лютому повідомляв, що завершується проєктування цієї багатоповерхівки і показав ескізи, як вона виглядатиме:

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

Опорні лікарні

 

11 опорних лікарень у Донецькій області уряд визначив у січні цього року. До цього переліку потрапили:

  • Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування у Костянтинівці;
  • Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування у Бахмуті;
  • Волноваська центральна районна лікарня;
  • Добропільська лікарня інтенсивного лікування, міські лікарні №1 та №4, обласна лікарня інтенсивного лікування у Маріуполі;
  • Краматорська міська лікарня №3;
  • Покровська клінічна лікарня інтенсивного лікування;
  • Селидівська центральна міська лікарня;
  • Міська клінічна лікарня Слов’янська.

Уряд включив ці лікарні до переліку опорних, оскільки вони відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня. Їх обирали за критеріями доступності для пацієнтів (шлях до закладу не повинен перевищувати одну годину), забезпечення максимально можливої якості та своєчасного доступу до медичної допомоги.

Ці лікарні в рамках “Великого будівництва” отримають дообладнання приймальних відділень.

Дороги

“Велике будівництво” передбачає капітальний ремонт понад 4 тис. км доріг по всій Україні, повідомляв у лютому тоді ще прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Стосовно Донецької області, то в рамках програми заплановано провести капітальні ремонти дорожного покриття та мостів на трасі “Київ — Харків — Довжанський”,  ремонти мостів на трасах “Покровськ – Бахмут – Михайлівка”, “Лиман – Бахмут – Горлівка”, завершити ремонти доріг “Покровськ-Бахмут-Михайлівка”, “Добропілля-Лиман”, “Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя — Маріуполь” та інші.

Слідкувати за ходом виконання робіт, подивитися підрядників, вартість робіт та строки здачі в експлуатацію можна на спеціальній онлайн-карті Укравтодору.

Школи, садочки, стадіони: що з'явиться на Донеччині внаслідок

Капітальний ремонт мостів на 708-му і 710-му кілометрах траси “Київ – Харків – Довжанський”. Фото з Facebook-сторінки Юрія Голика

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика