Школа Інженерів порозуміння проводить набір на навчання мирному врегулюванню конфліктів

3777
коментарі відсутні

Школа Інженерів порозуміння проводить набір на навчання мирному врегулюванню конфліктів

Залишилося всього два дні, щоб подати анкету на участь у навчальній групі. Школа знаходиться у Києві, навчання для обраних кандидатів безкоштовне. Витрати на проїзд, харчування та проживання компенсуються. Запрошуються кандидати з усіх областей України віком від 25 до 60 років, які хочуть стати спеціалістами в миротворчій сфері, навчитися будувати взаємодію у суспільстві та налагоджувати конструктивний діалог між конфліктуючими сторонами. 

Детальніше про особливості навчального процесу, діяльність школи та цілі навчання на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі розповіли Інженер Порозуміння Марина Акімченкова та слухачка Школи «Інженери Порозуміння» Олена Костенко.

 

Ідея Школи 

 

Задум  створення Школи «Інженери Порозуміння» виник у 2014 році, ​коли настала критична потреба мирного врегулювання конфліктів і примирення в громадах, а також на різних рівнях нашого суспільства.

«Реформа децентралізації, що проходить зараз в Україні, передбачає зовсім нові взаємовідносини між громадами та іншими рівнями влади, що нерідко породжує конфліктні ситуації. Це стосується різних сфер життя – освіти, медицини, соціальних послуг тощо. Натомість у людей немає досвіду конструктивного спілкування. Тому це часто призводить до поглиблення конфлікту, причому проблема так і не вирішується. У таких випадках на допомогу може прийти Інженер Порозуміння, який знає, як допомогти громадам у пошуку мирних шляхів виходу із деструктивних конфліктів», – зазначила Марина Акімченкова.

До того ж, за останні роки багато людей в Україні почали втрачати надію на мир і здорові процеси розвитку країни. Для порятунку ситуації та запуску відновних процесів країні потрібно мати більше місцевих спеціалістів із потужними знаннями та навичками у сфері побудови миру, які здатні вести за собою інших, вказуючи шлях до сталого мирного розвитку. Такими спеціалістами і є Інженери Порозуміння.

 

Особливості набору слухачів та навчання

 

2 серпня Школа «Інженери Порозуміння» вже ушосте розпочне набір слухачів на 12-місячне навчання. Вперше до участі у навчанні навичкам мирного врегулювання конфліктів за поглибленою програмою із повною зайнятістю запрошуються кандидати з усіх областей України.

Навчання у Школі для обраних кандидатів безкоштовне. Локація – м. Київ. Витрати на проїзд, харчування та проживання компенсуються. Для тих учасників, які потребуватимуть фінансової підтримки під час навчання, проєкт розгляне можливість надання щомісячної матеріальної благодійної допомоги на час участі у навчальній програмі повної зайнятості Школи. 

Хто може стати кандидатом:

– Ваш вік від 25 до 60 років.

– Ви вмотивовані набути знання і навички Інженера Порозуміння – майстра-практика у сфері побудови миру та відновлення суспільних зв’язків після деструктивних конфліктів на різних рівнях українського суспільства. 

– Ви готові присвятити час повноцінному поглибленому навчанню у Школі ІП та практиці у своїх громадах впродовж одного календарного року. 

– Ви маєте бажання активно практикувати набуті знання і навички у своїх громадах та інтегрувати їх на особистісному рівні через повсякденну практику.

Для подання заявки на відбір до Школи «Інженери Порозуміння» необхідно на сайті заповнити анкету.   

Кінцева дата (дедлайн) подання анкет на участь в групі № 6 Програми з повною зайнятістю Школи «Інженери Порозуміння»: неділя, 2 серпня 2020 р., до 24:00.

«Навчання у школі складається із двох періодів: тренінгового та практичного. Тренінговий період триває 5 місяців та складається із навчальних блоків тривалістю до 10 днів та із перервою у 1,5-2 тижні між ними. Після закінчення тренінгового періоду та складання проміжного екзамену учасники переходять до практикування набутих навичок, або до практичного періоду, що триває 7 місяців. В цей час учасники активно працюють у власних громадах або поза ними, лише періодично збираючись у навчальному просторі в Києві для обміну досвідом та отримання зворотного зв’язку від тренерів», – повідомила Олена Костенко.  

Під час тренінгового періоду учасники перебувають у навчальному просторі Інженерів Порозуміння. Серед викладачів-тренерів – українські та іноземні спеціалісти, які не просто знають теорію, а самі занурювалися у військові конфлікти, мають практичні навички вирішування спорів альтернативними способами.  

Проєкт протягом усього періоду навчання (12 місяців) компенсує учасникам витрати на дорогу до Києва в обидва боки, організовує харчування та проживання. Також компенсуються витрати, які несуть учасники у процесі практичної роботи у власних громадах.

 

Де працюють Інженери Порозуміння 

 

Після закінчення практичного періоду навчання учасники, що успішно склали випускний екзамен, отримують сертифікати Інженерів Порозуміння. Ще до вступу на навчання ці люди чітко уявляли, в яких саме сферах, ситуаціях та регіонах вони планують застосувати набуті навички. Школа дає їм професійні знання у сфери миробудування, що допомагають у роботі з деструктивними конфліктами в різних регіонах та у різних ситуаціях.

Випускники Школи, які мають сертифікати, у статусі «Інженерів порозуміння» можуть працювати у своїх громадах чи в рамках проєкту залучатись на платній основі.

«Громади або громадські організації можуть замовити послугу Інженерів Порозуміння, заповнивши відповідну форму на сайті. В рамках проєкту така послуга надається безкоштовно, в той же час за роботу Інженерів виплачується певна винагорода. Такі замовлення від громад вже були, і є позитивні результати. Це говорить про те, що проєкт успішно працює», – підкреслила Марина Акімченкова.

Школа «Інженери Порозуміння» працює в Україні з 2017 року. Це однорічна інтенсивна навчальна програма для здобуття навичок мирного врегулювання конфліктів за методикою Ненасильницького спілкування. Проєкт «Діалог задля вирішення конфліктів» здійснюється в Україні Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» впродовж 2019–2022 рр. у партнерстві з міжнародною миротворчою організацією ПАКС Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика