Що заважає краматорцям створювати ОСББ

5160
коментарі відсутні

Що заважає краматорцям створювати ОСББ

Протягом 2019 року в Краматорську створено лише одне об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. Цього ж року в Маріуполі зареєстровано 120 нових ОСББ, в Бахмуті – 20, в Слов’янську – 8. Міська влада пояснює це безініціативністю краматорців.

 

Чому в Краматорську створюється мало ОСББ

 

Починаючи з 2005 року в Краматорську створено лише 80 ОСББ. Для порівняння, в Маріуполі їх 780, а в Бахмуті – 184.

Володимир Вакалов, начальник відділу житлового господарства краматорської міської ради, припускає, що проблема в жителях – вони не проявляють ініціативу для об’єднання.

Таку версію підтверджує опитування в одній з краматорських груп в соцмережі, де на питання: «Чому в вашому будинку немає ОСББ» переважна більшість користувачів (113 з 277) зізнались, що чекають на ініціатора.

 

Що заважає краматорцям створювати ОСББ - Фото №1

 

Володимир Вакалов також припускає, що жителів влаштовує робота керуючої компанії, оскільки міська влада допомагає їй поратись з міськими будинками.

Хоча тільки 5 учасників групи в соцмережі підписались під «довіряємо Ладісу»,  а 37 – «не певні, що вийде краще», якщо взяти керування будинком у свої руки.

Ще 20 учасників голосування вважають, що міська влада не допомагає, а іноді й протидіє об’єднанню жителів.

Ініціатори створення ОСББ теж мають свої думки з цього приводу. Валерій Нємцов створив поки ще єдине у 2020 році ОСББ в Краматорську за адресою Героїв України, 19. За його словами, підтримку у вигляді консультації у державного реєстратора отримати неможливо.

При цьому тонкощів у законодавстві чимало, тому ініціативна група була вимушена самотужки занурюватись в закони, робити помилки, звертатись до юристів і врешті решт зареєструватись не у безкоштовного реєстратора, а у платного нотаріуса.

 

Чим міська рада може допомогти при створенні ОСББ

 

Володимир Вакалов не виключає того, що жителі міста може й хотіли б створювати ОСББ, та часто не знають, з якого боку підійти до цієї процедури. Чиновник запевнив, що вони можуть звернутись до відділу житлового господарства міської ради (бул. Машинобудівників, 23) за  консультацією про головні етапи створення об’єднання. Представники міської влади також приходять на перші установчі збори співвласників будинку.

В Краматорську діє міська Програма підтримки ОСББ на 2017-2020 рік, яка передбачає, що міська влада всіляко підтримує об’єднання співвласників будинків:

  • сприяє їх створенню;
  • надає юридичну та консультаційну допомогу ініціативним групам;
  • виділяє кошти з міського бюджету на виготовлення примірників технічних паспортів будинків ОСББ у разі їх відсутності;
  • за умови спільного фінансування додає грошей на утримання, реконструкцію, поточні та капітальні ремонти, технічне переоснащення будинків, оформлення землевпорядної документації на земельні ділянки під будинками та на прибудинковій території.

Якщо ОСББ створюється на базі будинку комунальної власності, воно може претендувати на одноразове співфінансування з міського бюджету на перші необхідні кроки, наприклад, на  організацію вузлів обліку електропостачання, розробку схем доступів до електромереж, заземлення, ліквідацію аварійних ситуацій тощо.

Новостворені ОСББ мають право на перший капітальний ремонт одного конструктиву будинку за умовою співфінансування: 95% з міського бюджету та 5% – кошти ОСББ.

ОСББ, що вже працюють, раз на 3 роки можуть претендувати на проведення капітального ремонту одного конструктиву будинку за схемою співфінансування – 70% (міський бюджет) на 30% (кошти ОСББ), а раз на рік модернізувати ліфти за 99,5% грошей з міського бюджету.

Міська влада очікує, що в результаті виконання такої програми житлово-комунальне господарство буде демонополізуватись, а на ринку створиться конкурентне середовище.

Також в місті працює Програма відшкодування витрат на енергоефективні заходи ОСББ «Енергодім». За Програмою, ОСББ виконує всі роботи (капітальні ремонти систем центрального опалення, комплексну термомодернізацію дахів, вхідних дверей тощо) за кредитні кошти. Після прийняття роботи державний Фонд енергоефективності відшкодовує 70% (або 60%) затрат та гасить кредитні ставки. Ще 20% вкладених коштів відшкодовує міський бюджет. Вже два краматорські ОСББ почали працювати за цією програмою: Паркова, 95 та Марата, 9.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика