Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ


2430
коментарі відсутні

Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ

Підземне озеро з артезіанською водою, діброва з конваліями та Мар’їна гора – цими та іншими природними багатствами володіє Сіверська міська ОТГ. Перспектива розвитку туристичного потенціалу закладена в бренд громади, роботу над розробкою якого завершили нещодавно. Розвиток туристичної галузі також передбачений у Стратегії соціально-економічного розвитку Сіверської ОТГ.

 

Потенціал природи

 

Сіверська міська ОТГ разом з іншими громадами Донецької області увійшла до числа переможців конкурсу ПРООН з розробки бренду. До громади приїхала команда розробників Brandville і разом з молоддю, представниками громадських організацій та місцевою владою шукали показники ідентичності для Сіверської громади.

Воркшопи та екскурсії громадою показали, що виразною рисою Сіверської ОТГ можна вважати її багату різноманітну природу: крейдяні гори, заповідну зону, дубові гаї, річка та озера з облаштованими базами відпочинку. Отже, Сіверська громада має необхідні умови для дозвілля на природі та подальшого розвитку туристичного потенціалу.

Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ - Фото №1

Ботанічна пам’ятка природи «Мар’їна гора» в Серебрянці Джерело фото: donmining.info

 

Символи ідентичності

 

Як сформулювали позиціонування Сіверської ОТГ? Це активна громада щирих та гостинних людей, зданих працювати з владою, відкрита для гостей та інвесторів, безпечна та комфортна для проживання. Це інвестиційно цікава та водночас екологічно чиста громада з туристично-привабливою територією, громада комфортних умов життя та гармонійного розвитку кожної особистості.

«Скарбниця людського та природного капіталу» – таким став слоган Сіверської міської ОТГ. Під час розробки логотипу туди зашифрували найбільш вагомі елементи ідентичності громади – людей, промисловість, надра (воду) та природні багатства. Їх об’єднали в квадрат-скарбничку. Незмінним елементом став символ, який зображує водночас природу (гори та воду) та людей-громаду.

 

Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ - Фото №2

 

«Ми сильні, бо ми разом!»

 

Начальниця відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Сіверської міської ради  Наталя Капінус зазначає, що  затвердження бренду Сіверської ОТГ сприятиме впізнаваності та покращенню іміджу громади.

«Коли почали працювати над розробкою бренду, зуміли трохи інакше озирнутись навколо. Ми тут живемо і не помічаємо красу природи, її рекреаційний та туристичний потенціал. У нас тут дуже красиво як для відпочинку, так і перспективно для інвесторів, – підкреслює Наталя Вікторівна.

Вірить у розвиток громади та прикладає багато власних зусиль до цього голова молодіжної ради Антоніна Нечипорук. Вона  брала активну участь у розробці бренду громади і додає: «Ми сильні, бо ми разом! У нас багато ентузіастів, енергійних людей. Зберемося разом та розробимо проєкти, покажемо усім, що ми це можемо!».

 

Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ - Фото №3

Антоніна Нечипорук під час розробки бренду

Стратегія посилення туристичного потенціалу

 

На створення яскравого, привабливого, упізнаваного образу нової громади, який будуть знати в Україні та за її межами, спрямована також Стратегія розвитку Сіверської ОТГ, розроблена на період до 2025 року. Роботу над документом розпочали в минулі роки, експертний супровід та підтримку робочої групи здійснював Донецький офіс Програми «U-LEAD з Європою». У лютому 2020 року рішенням сесії міської ради документ затвердили.

«Центральний фокус Стратегії розвитку Сіверської міської ОТГ – людина, кожен з нас.  І створення кращих умов для життя, навчання, роботи кожного громадянина», – звертається у вітальному слові голова Сіверської ОТГ Олександр Масюженко.

«Економічне зростання громади на принципах зрівноваженого розвитку»  визначили першою стратегічною ціллю, над якою громада працюватиме.  Наявний у громади потенціал та зовнішні зміни надають широкі можливості для створення бізнесових і ділових передумов розвитку Сіверської ОТГ, упевнені в громаді. Зокрема. Працюватимуть над створенням робочих місць,  сприятливих умов для залучення інвестицій та розвитку бізнесу, раціональним та ефективним використанням наявних природних ресурсів та розвитком туристичної сфери.

Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ - Фото №4

Брендована продукція Сіверської ОТГ

Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ - Фото №5

Брендована продукція Сіверської ОТГ

Що приховане в скарбниці Сіверської ОТГ - Фото №6

Брендована продукція Сіверської ОТГ

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі