Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик

4968
коментарі відсутні

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик

Якщо ви плануєте активні вихідні, зверніть увагу на регіональний ландшафтний парк Клебан-Бик, що у Костянтинівському районі на Донеччині.

Парк пропонує відпочинок на різний смак і для всіх вікових категорій: мандри екологічними стежками, рибалку, пляжний відпочинок та екскурсії. Його територія постійно оновлюється — незабаром тут планують додати альтанки та пляжні будиночки.

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик - Фото №1

Територія парку розташована на лівому схилі Клебан-Бикського водосховища між Костянтинівкою та Торецьком і займає 60 га. На ній легко розмістяться п’ять харківських майданів Свободи чи вісім озер Синевир.

«Відчути більше єднання з природою»

 

Знайомитись з парком можна самостійно або у супроводі екскурсовода. Екологічні стежки належно облаштовані, мають вказівники, стенди та оглядові майданчики, з яких відкриваються чудові краєвиди центрального відділення парку.

Турист Володимир із сім’єю приїхали до парку на велосипедах. Їм подобається мандрувати самим. «Так можна відчути більше єднання з природою, проявити ентузіазм дослідника та першовідкривача, — каже Володимир, — Ми любимо активно відпочивати. Часто приїжджаємо сюди, щоб помилуватися природою та ландшафтом». Сину подобаються кам’яні скульптури, особливо тварин: вовка, ящірки, черепахи. Втім, туристам хотілось би більше пристосованих для велосипедистів стежок. «Місцями складно проїхати і доводиться тягнути велосипеди в руках, — пояснює Володимир. — Та загалом враження та фото у телефонах залишаються незабутні».

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик - Фото №2

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик - Фото №3

Сучасні скульптури виглядають органічно та додають окремого колориту парку.

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик - Фото №4

Пермське море, запоріжці та йєті

Групи туристів, школярі, іноземні відпочивальники частіше обирають пішу прогулянку з екскурсоводом. «Так можна дізнатись про історію створення парку, флору та фауну, місцеві міфи та легенди», — каже Тетяна Керносенко, начальниця відділу рекреації та екологічної освіти парку «Клебан-Бик». Екскурсовод розкаже про Пермське море, яке було тут понад 300 мільйонів років тому. Сьогодні його можна побачити в закаменілих залишках коралів, молюсків та рослин. Про Військо Запорізьке, яке розташовувалось тут з 1500 року. Про йєті, сліди якого знаходять вже не одне десятиліття дослідники, та закам’янілі дерева, які можна бачити ще тільки в штаті Арізона у США. Кільцевий маршрут екостежками — 1,2 км. Є три оглядові майданчики з альтанками на верхівках пагорбів. Туристи, за бажанням, можуть орендувати бінокль чи підзорну трубу, щоб роздивитись краєвиди докладніше. Є шанс зустріти когось із мешканців парку. Відвідувачі часто розповідають про побачених їжаків, білок, зайців. Нам цього разу так не пощастило — зустріли лише кілька ящірок та вужа. Тетяна розповіла, що до початку військових дій на Донбасі Клебан-Бик приймав туристів не тільки зі всієї України, а й з ближнього та дальнього зарубіжжя. Зараз ситуація змінилась. «Ми знаходимося в 30 км від Донецька. Військових дій на нашій території не було. Але до 2017 року були позиції, уздовж кільцевого маршруту рили окопи», — каже Тетяна. Тому деякі люди до цього часу бояться їхати у парк і запитують, чи не стріляють там. «Зараз нашими головними відвідувачами стали мешканці Донецької області, — розповідає Тетяна. — Іноді приїжджають з інших регіонів. Нещодавно приймали харківських туристів. Сподіваємось, що парк скоро повернеться до звичного життя».

Сонячні батареї та інші оновлення

 

Після активної прогулянки та наповнення себе новими знаннями, можна відпочити на рекреаційних ділянках «Сонячна долина» та «Бересток». За бажанням, тут можна орендувати альтанки, мангали, шезлонги, намети та інший туристичний інвентар. Для рибалок є причали. Можна завітати також зі своїм човном. На пляжах є великі зонти, переодягальні, місця загального користування, освітлення на сонячних батареях.

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик - Фото №5

Затишок у тіні листового лісу, спів птахів та чиста вода Клебан-Бикського водосховища налаштовують на релакс

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик - Фото №6

Відвідувачка парку Марина розказала нам, що часто відпочиває з сім’єю на «Сонячній долині». «Ми мешкаємо недалеко, у селі Іванопілля, — каже вона. — До Клебан-Бику їздимо майже кожні вихідні. Приємно, що пляж облаштований та чистий, є дерева і навіть невелика березова роща. Полюбляємо тут рибалити, часто беремо з собою надувний човен та приладдя». Є у Марини тільки зауваження до водойми — глинясте дно, подекуди комиші та водорості. «Дітям через це не дуже подобається купатися. Були кілька разів на «Берестку», там захід до води кращий — більш пологий і має піщане дно», — порівнює вона.

Що подивитись на Донеччині: їдемо до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик - Фото №7

Тетяна Керносенко розповіла, що парк розвивається: є плани, досягнення, вдосконалюються методи роботи. «Ми намагаємось тримати діалог з нашими відвідувачами, — каже вона. — Спостерігаємо, що їм цікаво та має більший попит. Хочемо збільшити кількість альтанок та будиночків на пляжах, закупити нове приладдя. А це має свої бюрократичні процедури». Є у парку і поточні завдання: підтримувати порядок та чистоту в парку, спилювати засохлі дерева, розчищати пляжі, боротися з браконьєрами. «Планів та роботи багато, — розповідає Тетяна. — Думаю, наші відвідувачі бачать, що ми не стоїмо на місці, постійно розвиваємось. Тож — запрошуємо у гості!»

Дістатися парку можна автотранспортом чи велосипедом трасою Н-20 (Слов’янськ — Краматорськ — Дружківка — Костянтинівка) до автостоянки туристичного транспорту (орієнтир — кам’яні фігури динозаврів на узбіччі). Вхід до парку коштує 15 гривень з людини, за автомобіль доведеться заплатити 30 гривень. Послуги екскурсовода вартують 300 гривень з групи. Намет на три місця можна орендувати за 60 гривень на день, дерев’яна альтанка в залежності від розміру коштуватиме від 100 до 250 гривень на день, будинок — 350 гривень. За відвідування парку на човні з вас візьмуть 50 гривень.

Бондаренко Анна, випускниця онлайн-школи журналістики «Медіазліт»,
що проводилася ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні»,
який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика