Що чекає Донбас під час ЧС з футболу 2018?

3793
коментарі відсутні

Що чекає Донбас під час ЧС з футболу 2018?

З 14 червня по 15 липня у Російській Федерації проходитиме черговий чемпіонат світу з футболу. Що він може означати для Донбасу?

Напередодні початку мундіалю у російських та частково українських ЗМІ активно просувалася ідея щодо можливого широкомасштабного наступу ЗСУ на Донбасі, що підтверджувалося доволі активними бойовими діями та зайняттям деяких населених пунктів на горлівському та донецькому напрямках. Це за словами народного депутата України Дмитра Тимчука викликало дві тенденції в Росії.

За його словами Кремль зараз знаходиться в цікавому глухому куті. З одного боку, зрозуміло, що для росіян дуже важливо провести цей захід з тим, щоб заманити якомога більше представників західних країн. Кремлю потрібно показати, що Росія – відкрита країна, що насправді на Заході її люблять і так далі. У політичному плані проведення цього чемпіонату має для них архіважливе значення. Якщо залучати представників західних країн, то потрібно показати, що Росія безпечна.

Що стосується ескалації та деескалації, то, за нашими даними, напередодні ЧС-2018 вже була вказівка по лінії штабу 8-ї загальновійськової армії на зменшення бойових дій з боку окупаційних військ на Донбасі.

«Також є вказівка, принаймні, на ділянці, яка межує з ОРДЛО, про те, щоб дуже жорстко обмежити рух приватного транспорту, рейсових автобусів, які здійснюють перевезення між ОРДЛО і РФ. Для того щоб показати, що Росія безпечна, їм необхідно показати, що й ця ділянка Донбасу, до якого прикута увага всього світу, теж більш або менш безпечна. За логікою, Кремль як раз повинен давати вказівки на деескалацию, як це було під час виборів президента РФ в березні, щоб дотримувався якогось режиму тиші, а обстрілів було як можна менше», – говорить нардеп у інтерв’ю виданню «Апостроф».

З іншого боку за його словами, сильно розкручується карта того, що Україна може скористатися ЧС-2018 і почати силову операцію на Донбасі. Як раз до цього в Москві й прив’язують переформатування АТО в ООС незадовго до ЧС-2018.

У Кремлі явно стоять на роздоріжжі: з одного боку, їм треба, на їхню думку, наносити якихось «превентивних ударів», щоб не допустити цієї міфічної широкомасштабної наступальної операції зі сторони ЗСУ. З іншого боку, необхідно зобразити безпеку. На даний момент ми бачимо, що вони зберігають градус напруженості, хоча деяка деескалація все-таки спостерігається. Важко сказати, що вирішать у Кремлі: зривати міфічний наступ ЗСУ або зображати безпеку.

Водночас, голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко вважає, що пропагандистська кампанія Росії про нібито наступ України в Донбасі напередодні й під час чемпіонату світу з футболу може використовуватися для концентрації російських військ на кордоні з Україною.

За словами експерта, російські ЗМІ ще в травні почали активно поширювати версію про те, що нібито Україна готує наступ. Це дуже стривожило дипломатів і політиків, в тому числі, близьких до Росії – Китай. Хоча, зазначає Фесенко, це не відповідає дійсності. Для наступу необхідна масштабна концентрація військових ресурсів, а нічого схожого немає.

Крім того, каже політолог, Петро Порошенко – дуже обережний, і ще в 2014 році зрозумів, що будь-яка спроба військового наступу може призвести до відкритого вторгнення російських військ. Тому президент не піде на такі авантюри. Це небезпечно для країни й для нього, як політика напередодні виборів.

У той же час фахівець відзначає, що Путін відверто загрожує Україні, заявляючи, що ми будемо мати тяжкі наслідки для державності, якщо почнемо наступ на Донбасі.

«Путін погрожує: якщо Україна почне наступ, то Росія піде на повномасштабну війну. І цю загрозу, на жаль, треба сприймати всерйоз. Все залежить від того, яку тактичну лінію обере Путін, як будуть розвиватися його відносини з США, від переговорів у нормандському форматі. Якщо призначать зустріч з Трампом влітку, то навряд чи Путін піде на загострення», – підкреслює Володимир Фесенко.

Загалом кількість обстрілів у зоні проведення операції Об’єднаних сил зменшується, так за даними прес-центру ООС 17 червня противник 20 разів порушував режим припинення вогню, з них 6 разів із застосуванням мінометів. Втрат серед українських військових немає. Тож швидше за все у РФ вирішили таки піти першим шляхом – показати що РФ мирна та безпечна для інших країна.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика