Ще одна сонячна електростанція на Дніпропетровщині


3165
коментарі відсутні

Ще одна сонячна електростанція на Дніпропетровщині

У Нікопольському районі Дніпропетровської області запустили ще одну сонячну електростанцію – другу за потужністю в Європі та першу – в Україні. Щороку вона вироблятиме 400 млн кВт-год електроенергії – цього достатньо для 200 тис домогосподарств.

Покровська СЕС – проєкт, реалізований українськими компаніями і фахівцями. У будівництві брали участь 16 підприємств, які отримали замовлення на суму 48 млн євро. З моменту старту будівельних робіт до введення об’єкта в експлуатацію пройшло близько 6 місяців. Уже в жовтні СЕС почала генерувати зелену електроенергію. Проєкт вартістю понад 190 млн євро втілили виключно коштом інвестора.

Покровську сонячну електростанцію звели поблизу села Катеринівка на території колишнього кар’єру Орджонікідзевського ГЗК. На землях, практично непридатних для сільського господарства, встановили 840 тисяч сонячних панелей. Вони зайняли площу понад 400 га.

«Ми зібрали професійну команду, обрали і встановили на станції електрообладнання кращих світових виробників, забезпечили успішну інтеграцію СЕС в енергосистему країни. Це на 100% національний проєкт, побудований українцями для українців, – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. – Покровська СЕС – третій проєкт компанії в геліоенергетиці, в який вклали 193 млн євро».

 

Ще одна сонячна електростанція на Дніпропетровщині - Фото №1

 

Панелі на станції від китайської компанії Risen, яка входить до трійки кращих виробників за версією Bloomberg. Вони вирізняються ефективністю та мінімальними втратами електроенергії. Потужність СЕС – 240 МВт. Завдяки її роботі викиди в атмосферу зменшаться на 400  тисяч тонн щороку. Стільки ж виробляють, наприклад, 200 тисяч машин.

Об’єкт звели в рекордно короткі строки – за півроку. Для цього задіяли майже 1,5 тисячі українських фахівців. Нині на СЕС працюють 13 людей. Щороку в місцеві бюджети вона відраховуватиме понад 20 млн грн податків.

За потужністю Покровську СЕС випереджає тільки сонячна електростанція у Франції – вона виробляє 300 МВт електроенергії. До трійки європейських лідерів входить ще одна сонячна електростанція Дніпропетровщини. Вона знаходиться в Нікопольському районі поблизу села Старозаводське та має потужність 200 МВт.

 

Ще одна сонячна електростанція на Дніпропетровщині - Фото №2

 

Ще одна сонячна електростанція на Дніпропетровщині - Фото №3


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі