Ринки: що це таке та які правила роботи мають

4687
коментарі відсутні

Ринки: що це таке та які правила роботи мають

В Україні дозволено під час карантину відкрити ринки, проте вони мають дотримуватися низки умов. Одна з них – бути зареєстрованим, як оператор ринку харчових продуктів.

 

Хто такі оператори ринку харчових продуктів?

 

Відповідне визначення дається у Законі «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Отож, оператор ринку харчових продуктів – це суб’єкт господарювання, на управлінні якого є потужності, де здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів чи інших об’єктів санітарних заходів, окрім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами.

До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів. Оператором ринку також вважається агропродовольчий ринок.

Оператори ринку зобов’язані: забезпечувати дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях виробництва та обігу; реєструвати потужності у випадках; вилучати та/або відкликати з обігу харчові товари, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив на здоров’я людини; забезпечувати безперешкодний доступ державних інспекторів, які здійснюють контроль, до потужностей, надавати на вимогу документи; компенсувати заподіяну споживачам шкоду через неякісні продукти, якщо судом буде доведено причинно-наслідковий зв’язок між цією шкодою і діяльністю та/або бездіяльністю оператора ринку.

 

Правила торгівлі на ринках

 

Нині є наказ, який затверджує «Правила торгівлі на ринках». Щоправда вони носять рекомендаційний характер для затвердження правил місцевими органами самоврядування. Отож, тут дається таке визначення, що ринок – суб’єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням органу  місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку. Ринок надає послуги та створює для продавців і покупців належні  умови у процесі купівлі-продажу товарів.

Територія має бути відгороджена від проїжджої частини чи житла, мати зручне транспортне сполучення, автостоянки, підземні чи наземні переходи для пішоходів, безпечні для руху пішоходів входи і виходи, електро- та водопостачання, водовідведення, туалет, облаштовані контейнерами  майданчики для збирання відходів і сміття.

На вході розміщується вивіска із зазначенням повної назви і власника,  спеціалізації, режиму роботи, а також графічний план території з позначенням усіх стаціонарних об’єктів. На видному, доступному для огляду місці встановлюється стенд з розміщенням на ньому копії свідоцтва про реєстрацію ринку як суб’єкта підприємницької діяльності та інших документів.

На торговельному місці продавця встановлюється табличка із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, номера свідоцтва про державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, розміщується копія  патенту за фіксованим розміром податку чи копія свідоцтва про сплату єдиного податку та копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Продавець повинен мати при собі документи про сплату ринкового збору та послуг ринку; належним чином оформлену особисту медичну книжку в разі продажу продовольчих товарів; копії документів, що підтверджують якість та  безпеку продукції та товарів; висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку в разі продажу продуктів тваринного і рослинного походження.

На ринках дозволяється продавати харчові продукти, які мають відповідні ветеринарні свідоцтва чи довідки, висновки лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

Забороняється продаж: фізичними особами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, хліба і хлібобулочних виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; кондитерських виробів, напівфабрикатів з м’яса та риби та консервації, виготовлених вдома; готових продуктів, що не мають відповідних документів; тварин, риб і рослин, занесених до Червоної книги.

А от деякі непродовольчі товари можна продавати за таких умов: предмети гігієни, санітарії, товари побутової хімії, іграшки для немовлят в індивідуальній споживчій тарі із зазначенням на ній необхідної інформації; косметично-парфумерні вироби мають зберігатися з дотриманням температури та у недоступних для сонячного проміння місцях.

Забороняється продавати на ринках: вогнепальну, газову, пневматичну і   холодну зброю, бойові припаси та спеціальні засоби самооборони; товари  військового асортименту, формене обмундирування; білизну зі штампом організацій і підприємств; наркотики; пальне, гас, мазут; балони із скрапленим  газом; вироби піротехнічні побутові та вибухові засоби; порнографічні видання.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика