Розв’язка все ближче – Україна чекає миротворців, а Нідерланди готуються притягнути до відповідальності Росію за збитий «Боїнг»

3221
коментарі відсутні

Розв’язка все ближче – Україна чекає миротворців, а Нідерланди готуються притягнути до відповідальності Росію за збитий «Боїнг»

Президент України Петро Порошенко впевнений, що розгортання миротворчий місії ООН на Донбасі «може бути визначальним чинником припинення страждань українського народу». Про це він заявив під час Засідання високого рівня з питань діяльності ООН з підтримання миру в рамках участі в 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє прес-служба глави держави.

В ході свого виступу Порошенко заявив, що у 21 столітті світ не став більш безпечним місцем, потім, що війни тривають, навіть в Європі.

«Поки ми тут дискутуємо, зовнішня військова агресія проти України триває, грубо порушуючи Статут ООН і резолюції Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки Організації», – сказав Порошенко.

Він зазначив, що окупація українських територій продовжує підривати регіональну й світову безпеку, заподіювати страждання людям. За найбільш обережними оцінками ООН кількість загиблих у результаті російської агресії на Донбасі перевищила 10 тисяч осіб, 25 тисяч отримали поранення. При цьому свої будинки змушені були покинути понад 1,5 мільйона жителів окупованого регіону.

Президент упевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з чітко визначеним завданням по відновленню територіальної цілісності України може бути ключовим чинником у припиненні «страждань українського народу». Розгортання місії, вважає Порошенко, могло б змусити Росію виконувати Мінські домовленості. Однак, каже він, агресор всіляко намагається блокувати цю ініціативу, бо боїться, що світ побачить російських військових і військову техніку на всій окупованій території.

«Хіба не повинна ООН дати сміливу відповідь цьому виклику?» — підкреслив президент.

Водночас глава МЗС Нідерландів Стеф Блок обговорив з Міністром закордонних справ Австралії Марізою Пейн можливість притягнення Росії до відповідальності за крах малазійського лайнера рейсу MH17 над Донбасом. Про це йдеться на сайті голландського відомства.

Міністри зустрілися в рамках Генасамблеї ООН в Нью-Йорку й основний час зустрічі присвятили виробленню «спільного рішення» з зазначеного питання. При цьому Блок повідомив, що ще навесні вимагав від Москви визнати свою причетність до події. Він зазначив, що МЗС РФ повідомлений про позицію Нідерландів та Австралії. Голландський дипломат розраховує, що конкретні переговори з цього приводу почнуться «в осяжному майбутньому».

У травні 2018 р. Австралія і Нідерланди висунули офіційне обвинувачення проти Росії у зв’язку з катастрофою малайзійського Boeing під Донецьком 17 липня 2014 року.

Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг йде зі своєї посади. За словами Хуга, він йде з тієї причини, що ОБСЄ не є кар’єрною організацією. Крім того, працювати в її структурах можна не більше десяти років.

«Я досяг цієї межі й тому залишаю свій пост», – зазначив він.

Він також зазначив, що рішення про його наступника буде прийматися керівництвом ОБСЄ. Хуг підкреслив, що термін його повноважень закінчується 31 жовтня.

«Я переконаний, що СММ зіграла важливу роль у стримуванні конфлікту. Те, що без нас було б гірше, звичайно, складно довести. Виміряти адже можна лише насильство, а не його відсутність. Але, як я вже сказав, вважаю, що місія виконала й продовжує проробляти неоціненну роботу», – додав Хуг.

Все це говорить про те, що скоріш за все ситуація навколо Донбасу наближається до розв’язки принаймні у деяких питаннях, зокрема, питанні введення миротворців.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика