«Розширити нормандський формат» пропонує Польща

8354
коментарі відсутні

«Розширити нормандський формат» пропонує Польща

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович запропонував призначити спеціального посла генерального секретаря ООН з питань України.

«Я пропоную призначити спеціального посланника Генерального секретаря ООН для України. Я думаю, що до так званого нормандського формату (Німеччина, Франція, Україна, Росія) повинні приєднатися США і ЄС. Німеччина і Франція, можливо, вважають, що вони представляють Європу, але, на нашу думку, так не є», – переконаний Чапутович.

«Нас можуть представляти лише європейські установи, в цьому випадку Верховний представник (ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки. – Ред.), а не інші країни», – зазначив дипломат.

Крім того, глава польської дипломатії висловився проти реалізації російського проекту «Північний потік-2», оскільки він «руйнує наслідки санкцій» і «вбиває Україну».

«Коли транзит російського газу по території України буде припинений, ця країна втратить не тільки серйозні прибутки, але перш за все гарантію захисту перед черговою російською агресією», – сказав Яцек Чапутовіч, висловивши жаль у зв’язку з відсутністю в ЄС узгодженої загальної позиції з цього питання.

Востаннє зустріч «у нормандському форматі» відбулася у Берліні 11 грудня радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії щодо ситуації в районі Керченської протоки та Азовського моря. Представник федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт назвав її «дуже складною».

За його словами, зміст переговорів сторони узгодили не розголошувати. Утім, вони провели «дуже докладну розмову», зазначив Зайберт.

Діалог в «нормандському форматі» відновиться в січні на рівні радників, додав він.

Повідомлялося, що від російської сторони в переговорах взяв участь помічник президента РФ Владислав Сурков, від німецької – радник канцлера ФРН Ян Гекер. Українську сторону на зустрічі представляли заступник голови адміністрації президента Костянтин Єлісєєв та заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика