Росія знову стягує до кордонів України війська: чого слід очікувати?

3189
коментарі відсутні

Росія знову стягує до кордонів України війська: чого слід очікувати?

Днями прес-служба Збройних сил в Facebook із посиланням на начальника Генерального штабу Збройних Сил України Віктора Муженко повідомила, що Росія наростила військову присутність на кордоні з Україною трьома мотострелковыми дивізіями, призначеними для ведення швидких наступальних дій.

«Це третя (пункт постійної дислокації – Валуйки), 144-я (Смоленськ) і 150 (Новочеркаськ) мотострілкові дивізії. Дуже символічно обрання російським керівництвом саме цих сполук для перебування на постійній основі у східних кордонів України», – заявив Муженко.

За його словами, організаційно-штатна структура, озброєння і військова техніка, що надходить на їх комплектування, свідчать про те, що ці російські дивізії є за своєю суттю ударними і призначені для ведення швидких наступальних дій.

Видання «Апостроф» опитала військових експертів котрі відмітили, що існують три основні версії розгортання з’єднань, котрі зазвичай формуються у військовий час.

Підготовка можливого масштабного наступу на Україну

Так, заявлена кількість військових на спільних російсько-білоруських навчаннях – 12,7 тисяч, при цьому тільки 3 тисячі військових приїдуть з РФ. Для настання замало, але згадаємо торішні командно-штабні навчання Росії “Кавказ-2016”, коли заявлена кількість військових – 12,5 тисяч – в ході раптової перевірки військ зросла до 125 тисяч.

«Звичайно, там будуть спостерігачі, але на кожному такому вченні Росія організовує рішенням верховного головнокомандувача раптові перевірки, які ніхто не може заборонити. За таким же сценарієм, коли йдуть навчання, а потім – раптова перевірка, у 2014 році росіяни зібрали угруповання і анексували Крим”, – говорить екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Оперативна реакція на можливий наступ ЗСУ на «території» самопроголошених «ЛДНР»

«Це можливість швидко та оперативно відреагувати на ситуацію, коли ми, наприклад, пішли в наступ, – пояснив Арестович. – Військові завжди планують сценарно і розглядають різні сценарії, коли вважають загрозу реальною. Ці дивізії стоять на такій відстані, що можуть бути підняті швидко по тривозі за одну ніч і швидко перейдуть нашу кордон. Головне завдання – швидке реагування в разі нашого настання або їх настання».

Здійснення економіко-політичного впливу на Україну

«Це економічний і політичний тиск на Україну, і на НАТО, мовляв, будете чинится– три дивізії швидко підійдуть», – додав Олексій Арестович.

Слід відмітити, що концентрація російських військових на кордоні з Україною відбувається постійно.

Так, згадувана вище 150-я мотострілецька дивізія почала формуватися ще у січні 2016 року і у Генштабі РФ це пояснили «неспокійним сусідством» із Україною.

Втім експерти вважають що сама по собі концентрація військ не є причиною для паніки, а можлива ескалація залежить від багатьох факторів.

У той же час одним із таких факторів лишається проголошення у Донецьку 19 липня головою самопроголошеної «ДНР» Олександром Захарченко створення держави «Малоросії» до складу якої начебто буде входити 19 областей «колишньої України».

Разом із цим єдиним шляхом реалізувати ці амбіції є захват цих територій збройним шляхом, на що «збройні сили» тієї ж «ДНР» явно неспроможні.

Хоча офіційно самопроголошена «ЛНР» та РФ відмовилися від участі у цьому проекті, це могло бути лише прикриттям справжніх намірів, скажімо, агресії на територію України під виглядом «визвольних сил Малоросії». У такому випадку концентрація 3 дивізій ЗС РФ із відповідним спорядженням на кордоні із Україною може виглядати вже зовсім з іншого ракурсу, якщо ідея створення «Малоросії» таки була погоджена із Кремлем.

Втім, загалом нічого нового у концентрації військ на кордоні з боку РФ немає, так на початку липня перший заступник міністра оборони України Іван Руснак повідомив про концентрацію вздовж кордону з Україною, а також на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму військового контингенту чисельністю близько 60 тисяч осіб.

У вересні 2016 року міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив про розгортання поблизу україно-російського кордону близько 100 тисяч російських вояків. У серпні 2016 року прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України повідомила про розгортання контингенту російських військових чисельністю понад 40 тисяч вояків.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика